Başıboş sokak köpekleri sistematik olarak uyutulacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostlar. Marmara depremi olması bekleniyor ve bu yüzden yüz binlerce insan vefat edebilir. Ülkeye olacakları düşünün. Şu an Türkiye'de iş kazası yüzünden vefat eden insan sayısı köpekler yüzünden vefat eden insan sayısından 360 kat daha fazla. Yıldırım çarpma olasılığından dolayı vefat etmeniz bile köpekler dolayı vefat etme oranında daha yüksek ancak gündemde köpekler var. Neden acaba?

Bizim ülkemizi Kanada ile falan karıştırdınız herhalde. Bizim daha önemli sorunlarımız var. Zaten tarikatların da işine geliyor bu mesele. Müslümanlıkta ki şâfiîlik mezhebinden dolayı işlerine geliyor.

Çoğu kişi mama lobisine laf atıyor ancak buna doğru düzgün bir kaynak bile bulunmuyor. Hayvanlara çok bağlı bazı insanların yaptığı saçma cümlelerden dolayı hepiniz radikalleşmişsiniz. Sorunun köpekler değil, köpeklerin sayısının çok fazla olmasını bile unutmuşsunuz. Hatta çoğu kişi köpeklerinin sayısının fazla olmasının suçlusunun köpekler olmadığının bile farkında değil.

Bazıları "senin ailenden birine köpek zarar verse böyle konuşabilecek mıydın?" gibi saçma bir cümle ortaya koyuyor. Ona bakılırsa bu ülkenin cinsellikle alakalı da problemi var. Bir ton haber atabilirim buraya. Köpeklerden daha fazla rahatsızlık veriyorlar. Yukarıda söylenen saçma cümle bunun için de geçerli değil mi yoksa? Bu sizin ailenizden birinin başına gelemez mi?

Ayrıca orta da gerçek bir problem olsaydı en etik çözüm bu olurdu: Hastalıklı ve yaşlı köpeklerin uyutulması. Gelen ihbarlar üzerine rahatsızlık veren köpeklerin uyutulması. Kalanların bir kısmı da gönüllüler tarafında kısırlaştırılması veya sahiplendirilmesi.
Hocam A deseniz size "hayır B" diyecekler. Kendi görüşleri dışında tartışmaya ve görüşe karşılar, bırakın yormayın kendinizi. Herkesin doğrusu en doğru, herkesin lafı bir hikmet :) .

Hocam A deseniz size "hayır B" diyecekler. Kendi görüşleri dışında tartışmaya ve görüşe karşılar, bırakın yormayın kendinizi. Herkesin doğrusu en doğru, herkesin lafı bir hikmet :) .
Ya hocam tamam en iyi hayvansever sizsiniz. Biz sanki bayılıyoruz hayvanları uyutmaya. Önceden yazdığını da okudum neymiş 10 köpekle beraber rahat rahat gidiyormuşsun. Ülkede 10 değil de 10 milyon köpek var onu ne yapacağız? Bu mantık şuna eş değer ben 100 insanla yolda gidiyorum birşey olmuyor karakolları kapatalım o zaman suç işlenmiyor demekle eş değer. Böyle dar bir açıdan nasıl bakabiliyorsunuz anlamış değilim.

Köpekler bitsin, kedilere gelecek sıra. Şuanda şimdiden onunda yolunu yapıyorlar zaten. Önce "modern ülkede sokakta kedi olmaz" diye başlayacaklar.

Bu arada dünyanın her yerinde, her ülkesinde sokakta hayvan var. Bir taraflarını kaldırıp gitmemiş, kalıp sözleri tekrarlıyorlar. İngilterede sokak kedisi var, Rusyada köpek, Abd'de Ny'da sincap-kedi, LA'de köpek, Florida'da Timsah! (evet timsah) var. Avustralya'da sokakta her türlü hayvan hem de zehirli ve ölümcül dolu. Her sene bir sürü insan ölüyor bu yüzden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya ruh hastası alayı önceki mesajımda yazdım nedenini. Köpekler bitsin, kedilere gelecek sıra. Şuanda şimdiden onunda yolunu yapıyorlar zaten. Önce "modern ülkede sokakta kedi olmaz" diye başlayacaklar.

Bu arada dünyanın her yerinde, her ülkesinde sokakta hayvan var. Bir taraflarını kaldırıp gitmemiş, kalıp sözleri tekrarlıyorlar. İngilterede sokak kedisi var, Rusyada köpek, Abd'de Ny'da sincap-kedi, LA'de köpek, Florida'da Timsah! (evet timsah) var. Avustralya'da sokakta her türlü hayvan hem de zehirli ve ölümcül dolu. Her sene bir sürü insan ölüyor bu yüzden.
Dediğin ülkelerde bu hayvanlar varsa dahi sanıyor musun bizim ülkemizdeki gibi 10 milyon tane var? Abd dediğin yer bizim ülkeyi yüz ölçümü olarak kaça katlıyor haberin var mı acaba? Hem orada hayvanların sayıları daha az hem daha geniş yerde yaşıyorlar. Yahu sırf bu konunun aşağısına inin benzer konularda dördüncü sınıf öğrencisini 20 tane köpek parçaladı diye konu var. Bunun gibi çok haber var. Şu dediğini o haberdeki çocuğun ailesine bir söyle de tekme tokat nasıl dövüyorlar seni görürsün. Ama üzülmeyin size inat sizin çocuklarınızı hayvanlardan koruyacağız.

Sokak köpeklerini çok sevenler neden evine 3-4 tane köpek almıyor? Kolaysa alsınlar bu konuda kesinlikle uyutulmali 1 insan öleceğine 10 milyon kopek ölsün hiç önemli degil.

Ne bizim kültürümüzle ne de inançlarımızla örtüşüyor bu "katliam". Köpek yakalamak öyle kolay değil, yakalayacakları köpekler en kolay yakalanabilir, insanlara alışmış masumlar olacak. Ekonomik açı vs. diyorsunuz, ötenazi için T-61 ilacı kullanılıyormuş. Bu ilaç kısırlaştırmaktan daha pahalı. Bu ilacı da pahalı diye denetim dışı almazlarsa ne olacak? Sizce bu olurken hayvanseverler, karşıtlar, belediye çalışanları ne olacak? Buna halk izin verir mi sanıyorsunuz? Ortalık kargaşaya dönecek, bu olmasın. Çözümü; tüm ülkede kısırlaştırma seferberliği başlatmak, olabildiğince sahiplendirme yapmak, yurt dışı sahiplendirmelerini devletin teşvik edip kolaylık sağlaması, veteriner ücretlerinin karşılanabilir olup şişirme fiyatların olmaması ve rehabilite gerektiren köpeklerin tedavisinin sağlanması.

Sabah 8 gibi kampüste 10 köpekle beraber okula gidiyorum, fotoğraflarını atabilirim. Hiçbir şey yapmıyorlar çünkü çevre koşulları onları tehdit etmiyor, karınları tok, bizimle dostlar.
10 milyon köpeği 10 köpekle bir tutmandan tutumun anlaşılıyor ama neyse bak halcyon adını bilmediğim için bu şekilde hitap ediyorum. Köpeklerin saldırmasının sebebi dediğin gibi açlık olabiliyor. Ama her köpek sadece aç olduğu için saldırmaz ki aç olduğu için saldırması bunu aklamaz ama her neyse onu geçelim şimdilik. Köpekler sokaklarda yaşamaya el verişli canlılar olmadığı ve sahiplenme iç güdüsünde olduğu için ortada hiçbir tehdit olmasa bile yaşadıkları bölgeyi sahiplenirler gece vakitlerinde görme bir hayli zorlaştığı için ortada bir şey olmasa bile saldırganlaşırlar çünkü sahiplendikleri bölgeyi yeterince iyi koruyamayacaklarını düşünürler. Bunu sadece insanlara değil o bölgeye giren yabancı köpeklere havlamasından üzerine koşmasından veya sadece yoldan geçen motorlara veya araçlara agresifleşmesinden anlayabilirsin. Çünkü bu hayvanlar sokakta yaşamaya alışık değil bunların yeri sokak değil ne kadar inkar etseniz de bu böyle. Yani her köpek aç olduğu için değil iç güdüsü bu olduğu için saldırganlaşır.

Sizin tutumunuzda yaklaşan bir çok örnekle de karşılaştım yaşadığım yerde emin olun. Bölgede ki köpekleri beslemeye, sevmeye giden bir çok insan var ki bende bunlardan biriydim zamanında. Besleyenlere karışmadım tabi ki ama uzaktan beslemeleri veya yere bırakıp güvenli alana çekilerek beslemesi için uyardım bir çok kişiyi. Sevmeye çalışanları da sevmemesi için uyardığımı tehlikeli olduğunu anlatmaya çalıştım ama onlarda beni hayvan düşmanı sanmış olacaklar ki sevmeye kalkıp havlama veya eli ısırma girişiminden sonra haklı olduğumu anlayıp bölgeden uzaklaştılar.

Son düzenleme:
Köpeklerin kimseyi öldürdüğü de yok. Olayların ezici çoğunluğu "köpekten kaçarken araba çarptı" vb. Troll hesapların algısına kanmayın;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kesimin oranı. Gerçekten de genel istatistiklere uyuyor genel topluma oranı.

75z5ca6c.jpg

Peki neden internette ve sosyal medyada sayıları çokmuş gibi gözüküyor? Bu konuya girin; Troll hesapların ifşaları olmayan olayların kurguları vb. dolu;

Köpeklerin kimseyi öldürdüğü de yok. Olayların ezici çoğunluğu "köpekten kaçarken araba çarptı" vb. Troll hesapların algısına kanmayın;

Kesimin oranı. Gerçekten de genel istatistiklere uyuyor genel topluma oranı.

Eki Görüntüle 2203866

Peki neden internette ve sosyal medyada sayıları çokmuş gibi gözüküyor? Bu konuya girin; Troll hesapların ifşaları olmayan olayların kurguları vb. dolu;

Pff gerçekten 2 3 trollün attığı tweetlerle bu sorunu görmezden gelmeye yalanlamaya mı çalışıyorsunuz. Gerçekten inanılmaz.

Aynen kral algı.

Bu videoyu attığın tweeti biraz aşağı kaydırarak gördüm bu arada. Örnekler için çok uzaklaşmanıza derin bi aramaya koyulmanıza gerek yok. Algı algı diye şu evcil kurtları savunup kendi vatandaşının bunlardan çektiklerine o kadar kapamışsınız ki gözlerinizi sadece bu vahşileri savunur hale gelmişsiniz. Biraz gözlerinizi açın sadece şu köpekleri değil vatandaşlarınızı küçücük çocukların uğradığı saldırıları konuşun biraz da.

Video da ki kız zarar vermek için mi yaklaşmış hayır sadece vahşi sokak köpeğini sevmek gibi bir yanılgıya düşüp eğilmiş ama karşılığını alamamış çünkü bunlar VAHŞİ hayvanlar. Görmezden gelseniz de bu böyle, bu bir gerçek. Umarım bu yavrucağın yaşadığı olay başınıza gelmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı