Bcaa kullanmalı mıyım?

EraY Dnz

Hectopat
Merhaba herkese 15 yaşındayım 9 aydır falan spor yapıyorum. Her gün 150 gram tavuk göğüsü yiyiyorum bcaa almayı düşünüyorum sizce alınır mı? Artık bir değişiklik olmasını istiyorum önerirseniz hangisini alayım bütçe 300TL.

4:1:1 ile Fusion farkı ne bir de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günlük protein ihtiyacını alıyor iseniz BCAA sadece aromasız bir meyve suyu olacaktır sizin için. Creatine bakabilirsiniz isterseniz.
Edit: 4.1.1 Lösin, İzolösin ve Valin içeren BCAA'lardır. Bu aminoasitler vücutta üretilemez ve dışarıdan alınması gerekir.

İstiyorsanız kullanabilirsiniz. BCAA, toparlanmanıza yardımcı olacaktır.

Hardline kullanmayın.

4:1:1 mi almalıyım bu durumda birde neden hardline almayayım fiyat olarak uygun olduğu için tercih etmiştim

Saçlarım biraz seyrek arada dökülme yapıyor kullanmadığım halde o yüzden kreatin kullanmayı düşünmüyorum. D vitamini Omega 3 falan yeterli gibi şu anlık diye düşünüyorum.
İyi protein alıyorsun, BCAA alıp almamak sana kalmış. Alırsan içtikten sonra kendini daha iyi hissedersin, antrenman yapmamış gibi olursun.

Onun dışında, yine de supplement kullanmak istiyorsan gerekli olmayan fakat içersen daha iyi antrenman yapabileceğin supplementler önerebilirim. Mesela:

Bunları kullanmak zorunda değilsin fakat kullanırsan daha iyi antrenman performansın olur ve kaldırabileceğin ağırlık sayısı-tekrarı artar.

Yeni konular

Geri
Yukarı