Berberde çalışıyorum, ustam hakkımı yiyor

@569992
Sen eğitimine odaklan ailenin durumu nasıl bilmiyorum ama yaz aylarında sana en uygun iş muhtemelen garsonluk gibi işlerdir. Bana göre zanaat öğrenilmeyecekse berberde çırak olunmaz.

Tamam ben şu an dükkândayım. Çalışıyorum ve telefondan yazıyorum. Usta şu an birisinin evine traş etmeye gitti. Bazen gider. Gelince eğer bir daha yaparsa onla konuşacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam ben şu an dükkândayım. Çalışıyorum ve telefondan yazıyorum. Usta şu an birisinin evine traş etmeye gitti. Bazen gider. Gelince eğer bir daha yaparsa onla konuşacağım.
Bol şans asker, kendini ezdirme, asla kötü sözcüklere tamam diyip başını sallama. o7

@569992
Sen eğitimine odaklan ailenin durumu nasıl bilmiyorum ama yaz aylarında sana en uygun iş muhtemelen garsonluk gibi işlerdir. Bana göre zanaat öğrenilmeyecekse berberde çırak olunmaz.
Durumumuz iyi çok şükür. Maddi sıkıntı yaşamıyoruz. Benim sadece ise girme nedenim ailemden para almadan kendi başıma çalışıp alın teri ile para kazanmak.

Canım kardeşim bu işler böyle. Özelikle o sektörde ezilme çok oluyor. Sonra bir yerlere geliyorsun. Zaten az günün kalmış. Okulun açılana kadar idare et. Tabii son karar senin..
Bu işin nesi böyle birader anlatsana bir? Çocuğu haftalık çalışma saatinin en az yüzde 33 üstünde çalıştırıyor. Birde üstüne saatlik 3 TL verip müşterinin cebine koyduğu bahşişi alıyor. Nefret ediyorum sizin gibi şükürcü zihniyetlerden. Kaldı ki adam nereye gelecek berber olmak istemiyormuş zaten işi öğrenme niyetinde değil.

Bu işin nesi böyle birader anlatsana bir? Çocuğu haftalık çalışma saatinin en az yüzde 33 üstünde çalıştırıyor. Birde üstüne saatlik 3 TL verip müşterinin cebine koyduğu bahşişi alıyor. Nefret ediyorum sizin gibi şükürcü zihniyetlerden. Kaldı ki adam nereye gelecek berber olmak istemiyormuş zaten işi öğrenme niyetinde değil.
Berbercilik işini sevmiyorum ama ogrenmeyede çalışıyorum diyelim. Büyüyünce iş bulmakta zorlamayım diye.

LGS yüzdeliğin kaç?
Lys puanım 298. Geri kalanı hatırlamıyorum.

Ben burada şükürden mi bahsettim? Ergen misin sen? Böyle durumlara gözümle şahit olmasam herhangi bir şey yazmam. Zaten okulların açılmasına az kalmış. Belli ki gencin ihtiyacı var. Ortamı seviyorsa, çalıştığı adamın huyunu biliyorsa devam edebilir. Kararı kendisi verecek. Genç bir şey yazmış. Biz de kendimizce fikirlerimizi yazıyoruz. Sakin ol.

Ebeveynlerde işi öğrenmek,hayatı öğrenmek adı altında çocuklarının sömürülmesine göz yumuyor. Ben buna bildiğiniz yamyamlık derim afedersin de saati 3 TL neymiş?
Benimkisini de yediler. Utanmadan adam bana, yarın da gel lütfen. Evet, bir tane enayi buldunuz tabii. Nasıl kölelik yaptırayım da, sırtından geçineyim? Sonrasında öyle sinirli bir şekilde gittim ki, adama vuracaktım neredeyse. Parayı ver, işe gelmiyorum dedim; ne kadar verdiğini söylesem... O adama neler saymazsınız... Hatta vurursunuz. Yüzsüzler. Bir insanda gurur olur, vicdan olur. İnsanlıktan nasibini almamış parazitler. O para boğazınızda nasıl geçiyor acaba? Kendilerini ne zannediyorlar!? Kendilerine köle arıyorlar. Çalışmak, iş öğrenmek, ev geçindirmek, ihtiyaçları karşılamak için işe giriyorsun; kendilerinin yaptıklarına bak... Dalga mı geçiyorsunuz parazitler? İnsanlar olmasa ne yapacaksınız parazitler?

Benimkisini de yediler. Utanmadan adam bana, yarın da gel lütfen. Evet, bir tane enayi buldunuz tabii. Nasıl kölelik yaptırayım da, sırtından geçineyim? Sonrasında öyle sinirli bir şekilde gittim ki, adama vuracaktım neredeyse. Parayı ver, işe gelmiyorum dedim; ne kadar verdiğini söylesem... O adama neler saymazsınız... Hatta vurursunuz. Yüzsüzler. Bir insanda gurur olur, vicdan olur. İnsanlıktan nasibini almamış parazitler. O para boğazınızda nasıl geçiyor acaba? Kendilerini ne zannediyorlar!? Kendilerine köle arıyorlar. Çalışmak, iş öğrenmek, ev geçindirmek, ihtiyaçları karşılamak için işe giriyorsun; kendilerinin yaptıklarına bak... Dalga mı geçiyorsunuz parazitler? İnsanlar olmasa ne yapacaksınız parazitler?
Seni çok iyi anlıyorum kardeşim gerçekten birebir içindeyim ben bu durumum rezillik gerçekten. İmkanınız varsa babanın yanında çalışmak en iyisi. Yukarıdaki arkadaş gibi toksik,şükürcü zihniyetler olduğu sürece bu ülke ilerleyemez. Neymiş bu işler böyleymiş. Rezillik ya ebeveynlere de lanet olsun çocuğunun hayatı öğrenmek adı altında sömürülmesine izin verenlere. Bakın ben çocuklar çalışmasın demiyorum aksine işe girin,kendi paranızı kazanın,hayata atılın ebeveynler bu noktada haklı ama kendinizi de sömürtmeyin. Dünyanın hiçbir yerinde saati 3 birime çalışan bir insan olamaz. Ben pek çok berberinde çırağına iş öğretme derdinde olduğunu düşünmüyorum zaten. Eğer okuyamadıysanız gidin sanayiye şaka yapmıyorum. B*k gibi para kazanırsınız işi çözerseniz. Zaten Türkiye’de sıfır araç alımı da bir hayli zorlaştığı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı