Bilgisayar mühendisliği için Windows mu, Mac mi?

Orası öyle fakat kullanım kolaylığı, taşınabilirlik, şarj konusunda Mac çok önde Windows tabanlı rakiplerine göre.
Bilmiyorum ben 1 buçuk senedir MateBook kullanıyorum oldukça memnunum tasarım olarak zaten Mac'e çok benziyor. İncelik, hafiflik ve bataryada da hiç beni üzmedi.

Bilmiyorum ben 1 buçuk senedir MateBook kullanıyorum oldukça memnunum tasarım olarak zaten Mac'e çok benziyor. İncelik, hafiflik ve bataryada da hiç beni üzmedi.
MateBook tasarımı hoşuma gidiyor fakat fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum hocam 10k ya sattıkları cihaz çok düşük özellikli ofis cihazı olsa bile. Cihaz ısınıyor mu?

MateBook tasarımı hoşuma gidiyor fakat fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum hocam 10k ya sattıkları cihaz çok düşük özellikli ofis cihazı olsa bile. Cihaz ısınıyor mu?
Benim geçen sene aldığım 5 Bin TL'lik ürün şu an 7.5 Bin TL olduğu için o konuda hak veriyorum :D
Isınma konusu şöyle ofis programları kullanıyorsan ısınmıyor ama oyun dediğin zaman ısınmayacak bir laptop yok.

Bu da soru mu? Tabi ki de GNU/Linux.
Direkt olarak bir işletim sistemi karşılaştırması değil bu hocam. Apple'ın MacBook dizüstü bilgisayarlarıyla diğer firmaların dizüstü bilgisayarlarını karşılaştırıyorum. Yani doğrudan bir işletim sistemi karşılaştırması yapmıyorum.

Bende bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim şu an hazırlaktayım ama seneye inşallah bölüme geçeceğim. Şu an halihazırda kullandığım Windows tabanlı iadare edecek şekilde kullanabiliyorum. Unity, C# form ve Visual Studio gibi programlarda sıkıntı çıkartmıyor fakat ağırlık ve yavaşlığı var. O yüzden bende seneye MacBook geçmeye düşünüyorum. Aklımda C# form olsun veya Windows tabanında gerecek işler aklıma takılmadı değil fakat halihazırda Windows tabanlı laptop varken o tarz bir durumda onu kullanmayı düşününüyorum. Geri kalan şeyler içinde MaceBook.

Yeni konular

Geri
Yukarı