Bilgisayar mühendisliği için Windows mu, Mac mi?

Direkt olarak bir işletim sistemi karşılaştırması değil bu hocam. Apple'ın MacBook dizüstü bilgisayarlarıyla diğer firmaların dizüstü bilgisayarlarını karşılaştırıyorum. Yani doğrudan bir işletim sistemi karşılaştırması yapmıyorum.
ARM islemcili Mac'ler, profesyonellere gore.

Hocam bu ürün gaming kategorisine girer ultrabook bahsetmiştim ben.
İncelemesini izlerseniz oldukça hafif (1.6 KG) ve oldukça ince olduğunu anlarsınız. Ultrabook'ları Bilgisayar mühendisliği için tercih etmekten ise oyuncu veya profesyonel kategorideki dizüstü bilgisayarlara bakmanızı tavsiye ederim. Ama illa ki ultrabook diyorsanız kesinlikle Macbook alın derim ama sanal makine ile uğraşmayı göze alıyorsanız.

İncelemesini izlerseniz oldukça hafif (1.6 KG) ve oldukça ince olduğunu anlarsınız. Ultrabook'ları Bilgisayar mühendisliği için tercih etmekten ise oyuncu veya profesyonel kategorideki dizüstü bilgisayarlara bakmanızı tavsiye ederim. Ama illa ki ultrabook diyorsanız kesinlikle Macbook alın derim ama sanal makine ile uğraşmayı göze alıyorsanız.
Sanal makine uğraşmayı göze alıyorsanız derken ne demek istediniz? Sıkıntı mı çıkarıyor?

İncelemesini izlerseniz oldukça hafif (1.6 kg) ve oldukça ince olduğunu anlarsınız. Ultrabook'ları bilgisayar mühendisliği için tercih etmekten ise oyuncu veya profesyonel kategorideki dizüstü bilgisayarlara bakmanızı tavsiye ederim. Ama illaki Ultrabook diyorsanız kesinlikle MacBook alın derim ama sanal makine ile uğraşmayı göze alıyorsanız.

Hocam benim yorumumu gördünüz mü bilmiyorum. Benim için MacBook almak sıkıntı yaratır mı? MacBook üzerinden yapamadığım işleri diğer Windows olan bilgisayardan hallederim diye düşünüyorum.

Sanal makine uğraşmayı göze alıyorsanız derken ne demek istediniz? Sıkıntı mı çıkarıyor?
Sanal Makineler hep ek bir uğraştır. Diyelim ki bir Windows uygulaması çalıştırmak istediniz ekstradan bir bilgisayar daha açmanız gerek gibi düşünebilirsiniz. Yanlış anlaşılma olmasın Sanal makineler kötü değil aksine her geliştiriciye gerekli olabilir ama ekstradan bir bilgisayar daha açmanız ve o bilgisayar içinde uğraşmanız demek. Ben olsam profesyonel dizüstü veya ince oyuncu dizüstü bilgisayarları tercih ederim. Ağırlık olarak fark zaten göze alınamayacak kadar az. Üstüne oyun oynamak istediğinizde bu tarz dizüstü bilgisayarlar çok rahat yıllarca işinizi görecektir. Ama Macbook üzerinden çok oyun oynamayı hayal etmeyin. Zaten pek çıkaran firma da yok.
Hocam benim yorumumu gördünüz mü bilmiyorum. Benim için MacBook almak sıkıntı yaratır mı? MacBook üzerinden yapamadığım işleri diğer Windows olan bilgisayardan hallederim diye düşünüyorum.
Anladığım kadarıyla oyun ve Windows form uygulamaları geliştirmek istiyorsunuz. Bence Mac almayın. Mac daha çok ofis ve profesyonel içerik üreticilerine göre optimize ediliyor.

Sanal makineler hep ek bir uğraştır. Diyelim ki bir Windows uygulaması çalıştırmak istediniz ekstradan bir bilgisayar daha açmanız gerek gibi düşünebilirsiniz. Yanlış anlaşılma olmasın sanal makineler kötü değil aksine her geliştiriciye gerekli olabilir ama ekstradan bir bilgisayar daha açmanız ve o bilgisayar içinde uğraşmanız demek. Ben olsam profesyonel dizüstü veya ince oyuncu dizüstü bilgisayarları tercih ederim. Ağırlık olarak fark zaten göze alınamayacak kadar az. Üstüne oyun oynamak istediğinizde bu tarz dizüstü bilgisayarlar çok rahat yıllarca işinizi görecektir. Ama MacBook üzerinden çok oyun oynamayı hayal etmeyin. Zaten pek çıkaran firma da yok.

Bilemedim hocam ya. Laptop'dan oyun oynamayı sevmiyorum zaten. Sanırım MacBook alırım bir de masaüstü. ( 1 yıl ara ile)

Geri
Yukarı