Bilgisayar mühendisliği için Windows mu, Mac mi?

Arkadas kasmana gerek yoktur o kadar.
Orta derece de bir bilgisayar bile isini gorur. Aman aman bilgisayar gerekmiyor.

Ben hatta Iddle J'yi rahatlikla 4 GB ramli 2/4 islemcili okulun veya kutuphanin bilgisayarlarindan kullaniyorum.

Grafik programlamadayiz suan, belki Java'nin libgx'inde bile is gorur.

Bilemedim hocam ya. Laptop'dan oyun oynamayı sevmiyorum zaten. Sanırım MacBook alırım bir de masaüstü.
Bu karar tamamen size kalmış. Her iki tarafında getirisi ve götürüsü var. Eğer ikili kullanacaksanız Macbook ve dizüstü oldukça iyi bir ikili olabilir ama ekstra masrafa değer mi orası size kalmış.

Bu karar tamamen size kalmış. Her iki tarafında getirisi ve götürüsü var. Eğer ikili kullanacaksanız MacBook ve dizüstü oldukça iyi bir ikili olabilir ama ekstra masrafa değer mi orası size kalmış.

Tulpar T7 V25.1 17,3" Gaming Laptop | Monster Notebook
Hocam ya bu ürün nasıldır bilgisayar mühendisliği için? Bu fiyat bandında başka önerdiğiniz var mı? Oyun da oynuyorum dediğiniz gibi ekstra masrafı şimdi biraz düşündüm de çok fazla olacak.

Tulpar T7 V25.1 17,3" Gaming Laptop | Monster Notebook
Hocam ya bu ürün nasıldır bilgisayar mühendisliği için? Bu fiyat bandında başka önerdiğiniz var mı? Oyun da oynuyorum dediğiniz gibi ekstra masrafı şimdi biraz düşündüm de çok fazla olacak.
Hiç fena bir bilgisayar değil. Ama hem ince hem de daha güzel donanımlara sahip olan bu bilgisayarı tavsiye edebilirim. Hem daha fazla SSD alanı var hem de işlemcisi daha iyi. Ayrıca 2K ekranı da var. Ultrabook yerine de kullanılabilir.

Apple nefretimle bilinirim çevremde ama Macbook'lar gerçekten benzer fiyattaki laptoplardan fersah fersah daha iyi hem donanım hem yazılım olarak. Trackpad'i, hoparlörü, optimizasyonu, kasasının daha iyi yapılmış olması... işlemcide de M1'le beraber çok ayrı bir yere sahip oldular. Oyun oynamayacaksanız kesinlikle Macbook.

Apple nefretimle bilinirim çevremde ama MacBook'lar gerçekten benzer fiyattaki laptoplardan fersah fersah daha iyi hem donanım hem yazılım olarak. Trackpad'i, hoparlörü, optimizasyonu, kasasının daha iyi yapılmış olması... İşlemcide de m1'le beraber çok ayrı bir yere sahip oldular. Oyun oynamayacaksanız kesinlikle MacBook.

8 GB versiyonu kurtarmaz ama herhalde RAM takviyesi yapılmıyor mu?

8 GB versiyonu kurtarmaz ama herhalde RAM takviyesi yapılmıyor mu?
Maalesef yapılamıyor. Apple'ın 2012-2013'ten beri çıkardığı MacBook modellerinde RAM yükseltmesi yapılamıyor. Çünkü RAM'ler anakarta lehimli ve yükseltme için ek bir slot bulunmuyor. İlk aldığınızda ne kadar RAM varsa o RAM ile cihaz ömrünü tamamlıyor.
M1 Mac'lerde ise RAM, M1 çipi ile bütünleşik durumda. Yani RAM yükseltmek imkansız. O yüzden almışken 16 GB RAM ile almak en mantıklısı.

Geri
Yukarı