Bilgisayarımda Bitcoin mining virüsü var

Performans sekmesinin fotografini atar misiniz hocam.

jjjjj.png

Hocam indirip tarattım ve PUP.Optional.Legacy diye 9 tane zararlı öğe buldu.
Hocam su linki bir okuyun.
PUP olarak kategorize edilen tespitler, diğer kötü amaçlı yazılım türleri kadar kötü niyetli olarak kabul edilmez ve hatta bazıları tarafından yararlı olarak kabul edilebilir. Malwarebytes potansiyel olarak istenmeyen programları aşağıdakiler dahil çeşitli nedenlerle tespit eder:

Kullanıcının izni olmadan yüklenmiş olabilirler.
Agresif reklamlarla desteklenebilirler.
Paketçiler veya bir paketin parçası olabilirler.
Yanıltıcı olabilirler veya yanlış bir güvenlik hissi verebilirler.

Alinti yapilan site: blog.malwarebytes.com

Temizleyip Res atın düzelir umarım.
Hocam su linki bir okuyun.
PUP olarak kategorize edilen tespitler, diğer kötü amaçlı yazılım türleri kadar kötü niyetli olarak kabul edilmez ve hatta bazıları tarafından yararlı olarak kabul edilebilir. Malwarebytes potansiyel olarak istenmeyen programları aşağıdakiler dahil çeşitli nedenlerle tespit eder:

Kullanıcının izni olmadan yüklenmiş olabilirler.
Agresif reklamlarla desteklenebilirler.
Paketçiler veya bir paketin parçası olabilirler.
Yanıltıcı olabilirler veya yanlış bir güvenlik hissi verebilirler.

alinti yapilan site: blog.malwarebytes.com
Temizleyip res attım ve tekrar tarattım bir şey çıkmadı. Anormal bir şey olmadığı sürece format atmayı es geçeceğim. Herkese çok teşekkür ederim.
Temizleyip res attım ve tekrar tarattım bir şey çıkmadı. Anormal bir şey olmadığı sürece format atmayı es geçeceğim. Herkese çok teşekkür ederim.
Dedikten hemen sonra bilgisayar kendini kapadı ve şuan ekran kartının ışığı yanıp sönüyor. Bu kadar şanssız adamım işte. Ne yapacağımı şaşırdım.

Attığın görselde CPU kullanımı %2 GPU kullanımı %0 gösteriyor. Ne kadar da hızlı mining yapıyor öyle sistem (!)
Hocam baktığım bazı yerlerde görev yöneticisi açıldığında kendini kapattığı yazıyordu virüsün. Aynı zamanda önceki cevaplarda da virüsün olup olmadığına emin olmadığımı söylemiştim. Beni şüpheye sokan tek şey ekran kartı fanlarının arada kendi kendine çalışıp bir süre sonra durması.

Geri
Yukarı