BilgisayarKurdu ile Soru Cevap

Ben de yaşınız büyük zannediyordum. Peki buralara gelmek için neler yaptınız?
Abartılacak bir konumda değilim arkadaşlar zaten :) Hatta son zamanlarda foruma çok fazla zaman ayırmamaktan da dert yanıyorum, konulara çok daha fazla zaman ayırmak istiyorum.

Donanım konusunda bilgili biri olmak istiyorsanız Technopat Youtube kanalında paylaşılan tüm inceleme ve videoları atlatmadan izlemeye gayret edin. Her biri çok fazla bilgi ve detay içeriyor, her biri ders niteliğinde videolar. Forum içerisinde açılan konuları takip edip çözüm üretmeye çabalar veya üretilen çözümlere göz atarsanız zaten zaman içerisinde tren rayına oturur.

Yine de çok bilgili olduğumu düşünmüyorum, forumda bizlerden çok daha bilgili insanlar var.

Doğrudur bayağıdır sohbet edemiyoruz seninle :) Ege üniversitesinden arkadaşım yok ancak kendini geliştirmek açısından okulu çok da fazla önemsemen gerektiğini düşünmüyorum. Sınavlar konusunda başarılı biriysen ismi güzel bir üniversite tutturabilirsin, bir işe girerken 1 adım öne taşır seni. İlk 5'e giren üniversitelerin düzgün bölümlerini tutturamadıktan sonra gerisinin kendi aralarında pek bir farkı yok.

Kendini geliştirme tarafı ise tamamen senin iraden ve hırsın ile alakalı. Türkiye'deki çoğu okul bilişim alanında yeterli eğitimi sağlamıyor bana kalırsa. Mezun olan gençlerin haline baksan bunu çok net anlarsın. Kendini geliştirip ortaya bir şeyler koyabilenler kendini kurtarıyor daha çok veya Ankara'da dayısı bulunanlar :)

@Neşeli Enginar Yalnız ben evlilik ve hayat ile alakalı önerileri göremedim henüz :) Bana kalsa insanlar 150 yıl yaşasın, 50 yaşına kadar hayatımızı yaşayalım; sonrasında çocuk yapalım istiyorum. Ancak insan hayatı çok kısa, mecburen 30 yaşı geçirmek istemiyorum çocuk için.
Evleneceğim sıralar ortamda bir kıssa anlatılmıştı. Size de paylaşayım :)

Bir ağabeyimiz evleniyor ve düğün vs. bittikten sonra eve yerleşiyor. Daha sonra 1 ay kadar, yengenin elini sıcak sudan soğuk suya koymuyor. Ev içerisinde yemek, temizlik ve olabilecek her şeyi, en muntazam şekilde yapıyor. Yenge hanımda tüm bunlardan memnun tabi. 1 ayın sonunda, yengeyi alıyor karşısına ve diyor ki;
-Her şeyi nasıl yaptığımı gördün. Ben her şeyi bu şekilde isterim ona göre. Sonra ben bilmiyorum deme. :)

İşin şakası bir yana, evlilik çok ciddi bir konum. Hayat arkadaşınızla belki bir ömür geçireceksiniz. En önemli kural, anlayış ve hoşgörü. Gerisi kendiliğinden tamamlanıp geliyor hocam. Allah hayırlı eş, hayırlı evlat nasip etsin :)

Yemek konusunda problem yaşayacağımı zannetmiyorum çünkü hayatımda kilo almamı en çok isteyen kişi kız arkadaşım :) İleride önüme çok güzel yemeklerin geleceğine olan inancım tam :)

Son bölümde çok güzel konuşmuşsunuz gerçekten. İnsanın ömür boyu birlikte yaşayacağı kişiyi seçmesi eylemi de diyebiliriz evliliğe. İnsanoğlu ne yazık ki anlayış ve hoşgörüyü "Hiç tanımadığı insanlara bol keseden dağıtan" ama iş kendi yakınlarına geldiğinde "Eli cebine gitmeyen" bir topluluk. Ben sevdiklerime karşı daha tahammüllü olmaya çaba göstereceğim, sevdiklerim de beni zor durumda bırakmamak için çaba gösterecek elbette :) Güzel duaların, dileklerin için çok teşekkür ederim.

Sosyal'de samimi olarak sevdiğim nadir insanlardan biridir kendisi. Umarım iş hayatında da, aşk (evlilik) hayatında da istediğini elde edersin. Mutlu olursun.

Bunu ben de o yolda ilerleyen biri olarak söylüyorum :) Az çok düşüncelerini anlayabiliyorum evlilik konusunda.

Sosyal'de samimi olarak sevdiğim nadir insanlardan biridir kendisi. Umarım iş hayatında da, aşk (evlilik) hayatında da istediğini elde edersin. Mutlu olursun.

Bunu ben de o yolda ilerleyen biri olarak söylüyorum :) Az çok düşüncelerini anlayabiliyorum evlilik konusunda.
Emin ol sizlerin elinden çıkan 2 güzel söz bile insanı çok mutlu etmeye yetiyor da artıyor bile :) Ben de aynı şekilde yürekten seviyorum seni 🙂

Yazılım ile ilgili işleri nasıl yapıyorsunuz? Yani "freelance" tabir edilen şekilde mi? Öyleyse eğer müşteri nasıl buluyorsunuz? Hangi yazılım dilleriyle meşgulsunuz? Bilg. Müh. son sınıf öğrencisi olduğumdan soruyorum 😍

Benim "Halkçılık" duygularım çok kabarık şu sıralar. Halktan hissettiğim herkesi çok severim ben.
Peki öyleyse beni seviyor musunuz? :) Ne de olsa nickim Halktan Biri.
Ufak bir espiriyle başlamak istedim. Forumda çok bilinen birisi değilim. Zaten forumda sık takılan birisi değilim. Üniversite sınavı hazırlığında olduğum için derslerim yoğun geçiyor.

Sizin hakkınızda bir şeyler söyleyecek olursam yazı üslubunuzu ve bildiğiniz konularda yardım etme yönünüzü çok beğeniyorum. :)
Hazır konuyu bulmuşken şu soruyu sorayım. Benim gibi yazılım ve donanımı bir arada götürmeye çalışan birisi için hangi mesleği önerirsiniz? Elimden geldiğince bilgisayar ve yazılım konusunda yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Profesyonel olmasam da biraz Photoshop bilgim var. Şu an için üniversite sınavlarına hazırlanan birisi olan bana ve benim gibi düşünen arkadaşlara katkıda bulunacağınız, söyleyeceğiniz birkaç tavsiye olduğunu düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ederim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı