Bir yazılımcı günlük ne yapar?

Değişir. Bazı günler geliştirme, bazı günler bug fix. Bazı günler ise araştırma üzerine geçer. En azından ben öyle yapıyorum.

CTRL + C, CTRL + V yapan yazılımcı değildir.
Son derece doğru, çoğu insan oturup aralıksız kod yazdığımızı düşünüyormuş.

Av için hangi mesleği önerirsin? Ben siber güvenlik uzmanı düşünüyorum.
Endüstride karşılığı nedir bilmediğim için cevap veremeyeceğim maalesef. Yabancı forumları deneyebilirsin ya da varsa iş ilanlarına bakıp oradan çıkarım yapabilirsin.

Anti-Virüs uygulaması tasarlamayı planlıyorum ileride yazılımcıların günlük rutinlerini merak ediyorum ne yapıyorlar? Yazılımcılar nasıl ustalaşır bu işlerde? Yazılımcılar GitHub'ı hep kullanmak zorunda mı yani yazılım yazmak yerine oradaki kodları CTRL C CTRL V mi yapıyorlar?
Gardaş sen önce şu yazına abi virgül koy. Ne dedin anlamadım. İlerde yazılımcı rutini mi merak ediyon?

Başlığa cevap vereyim. Senin diğer sorularına, arkadaşlar gayet yeterli cevap vermişler.

Şirket kültürü olarak; Haftalık toplantılar olur. Bir sonraki haftanın işleri konuşulur, tartışılır, kartlar oluşturulur ve puanlanır. Puana göre işler sprinte çekilir. O an sprintte ne varsa o işi yapılır.
Bireysel olarak; Kendi projen ise kafana göre gidiyor, freelance ise zamanını yönetir ona göre tempolu veya rahat hareket edilir. Bu projeler sıfırdan oluşuyorsa günde binlerce kod bile yazılabilir.

Ayrıca günlük şu kadar commit olsun yok şu kadar satır kod yazmalısınız diye bir şey yok. Team lead sprint kartların erimesini bekler. Erimezse, retro da konuşulur. Neden az puan topladık? Bizi yoran yerler neler? Neyi eksik yapıyoruz? vs.

Abim de yazılımcı, yatağında kalkar, iyi bir şekilde kahvaltısını yapar, çoğunlukla araştırma yapardı, boş zamanlarında filmini izler, bazen hatalarını bulur ve onların üstlerinde çalışarak çözerdi. Ardından geceleri ise kodlarını yazardı, bu aralar gitmiyorum yanına pek çünkü İstanbul'da.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı