Neden böyleyiz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Partilerin içinde çürük var demiş sanırım mesaja baktım.

Fakat, parti içinde çürük yok partinin kendisi çürük.
Şu anki siyasetçilerin hepsi çürük.
Mahsur Yavaş'a laf attırmam :D. Şaka bir yana, bir kaç siyasetçi dışında hepsi kötü.

Ya ne saçmalıyorsunuz hocam siz? Baştan aşağıya herkes yolsuzluk yaparken bana burada masal okumayın kalbinizi kırarım.

Benim vergilerimle kokain çekenleri mi savunuyorsunuz bana?

10 senedir çalışıyorum bu ülkede halen daha kiradayım ve bir arabam yok. Neden? Sizin gibi çürük elmalar yüzünden!

Güncelleme: Ne 10 senesi be. 1996'da İstanbul'a geldiğimden beri çalışıyorum...

Abim gene yargı dağıtıyor. 😍

Ülkeye sülük gibi yapışan bu müsilajı temizlemediğimiz sürece nefes alamayız.

Bu mesaj bana bir şeyleri anımsattı.

Halkı bilinçlense büyük ihtimal ile giderler ama 2 makarnaya oy veren insanlar olduğu sürece ve rezil bir eğitim ile bu ülke düzelmez.
Kökten çözülmesi lazım yoksa X gider Y gelir.

Evet o yüzden dedim sana da sensör falan kullanıyorlar. Bende buna şaşıyorum, bence çok güzel bir şey modernde olsak üretime muhtacız sonuçta. Tarım kötüdür modern değildir diye atmaktansa, işsiz kalmayacağın malında çalışmak daha iyi bence. Toprak verimliyse zaten çok değerli. Zarar etme durumun var ama batmazsın dölümün çoksa karı çok iyidir. Eskibir çiftçi olarak söylüyorum. İş zahmetli sadece alın teri emek gerekiyor. Makineler de bu işte görev alıyor zaten.
Sizinkiler olabilir ama iddaa ederim çoğu aynı değil.
Bizde %73 kullanırken Hollanda gibi gelişmiş ülkelerde bu oran %16 kadar düşüyor. Hem Türkiye hem de dünya için büyük bir sorun.

Ya ne saçmalıyorsunuz hocam siz? Baştan aşağıya herkes yolsuzluk yaparken bana burada masal okumayın kalbinizi kırarım.

Benim vergilerimle kokain çekenleri mi savunuyorsunuz bana?

10 senedir çalışıyorum bu ülkede halen daha kiradayım ve bir arabam yok. Neden? Sizin gibi çürük elmalar yüzünden!
Ben kokaincileri savunmadım. Yaptıkları tabii ki kötü bir şey ve yolsuzluk. Demek istediğim şeyi yanlış anladınız.

Diyorum ki: tek çürük elma bunlar değil, şu anda bu ülkede doğru düzgün, başkan ve iktidar olacak kimse yok.

Yani tek çürük elma olarak, bu kokaincileri değil, tüm iktidar olmak isteyenleri görelim. Çünkü doğru düzgün yönetebilecek kimse yok ve bu durumda herkes çürük elma.

Terslediğiniz için biraz kırıldım açıkçası.

Sorun kazanması değil gereksiz kaynak tüketmesi. Kazanabilir lakin uzun vade için acayip gereksiz kaynak tüketiyor. Gelecek için tehlike oluşturuyor. Çocuklarımız için iyi bir ülke bırakmalıyız.

Hangi modern zaman 1990 mı? 2021'de artık bilgisayarlar ve analizler devreye girdi. Artık sulamayı sensörlere göre yapılıyor. Bu da kaynak kaybını azaltıyor.

Bu tür düşüncelerden hep korkmuşumdur. Türkiye de olmayabilir ama Bill Gates gibi insanların bol bol arazisi vardır nedenini açıklamama gerek yok. Şimdi gelecekte susuzluk çekeceksek üretmeyelim mi yani domatesi, biberi, buğdayı, üzümü ? Buradaki en iyi hamle çiftçilerimizi destekleyip modernleşmesini sağlamak ve tüketimi böyle azaltmaktadır, dediğiniz bu kaynak tüketimdeki tek sorun çiftçiler değil.

Sizinkiler olabilir ama iddia ederim çoğu aynı değil.
Bizde %73 kullanırken Hollanda gibi gelişmiş ülkelerde bu oran %16 kadar düşüyor. Hem Türkiye hem de dünya için büyük bir sorun.

Çoğu aynı değilse bu bizim problemimiz mi oldu? Devletin mi? O söylediğin oran neden öyle acaba? Söylemek istemiyorum, teşekkürler.

Çoğu aynı değilse bu bizim problemimiz mi oldu? Devletin mi?
İleride devlet biz olacağımız için bizim sorunumuz.
Bu tür düşüncelerden hep korkmuşumdur. Türkiye de olmayabilir ama Bill Gates gibi insanların bol bol arazisi vardır nedenini açıklamama gerek yok. Şimdi gelecekte susuzluk çekeceksek üretmeyelim mi yani domatesi, biberi, buğdayı, üzümü ? Buradaki en iyi hamle çiftçilerimizi destekleyip modernleşmesini sağlamak ve tüketimi böyle azaltmaktadır, dediğiniz bu kaynak tüketimdeki tek sorun çiftçiler değil.
Tek sorun olmayabilir ama en büyük sorun o. Çiftçiler yine çalışsın ama devlet altında. Ondan sonra bu işletmeler özelleştirilsin ve rekabet ortamı kurularak işçi çiftçiler gelişmiş ve modern tarıma entegre edilsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı