Neden böyleyiz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İleride devlet biz olacağımız için bizim sorunumuz.

Tek sorun olmayabilir ama en büyük sorun o. Çiftçiler yine çalışsın ama devlet altında. Ondan sonra bu işletmeler özelleştirilsin ve rekabet ortamı kurularak işçi çiftçiler gelişmiş ve modern tarıma entegre edilsin.

Direkt kopretifleri kullan neden gereksiz yere çiftçileri tekele toplama derdiyle uğraşıyorsun?
Koperatifleri modernleştir çiftçiler nasibini alır sonra.

Ben kokaincileri savunmadım. Yaptıkları tabii ki kötü bir şey ve yolsuzluk. Demek istediğim şeyi yanlış anladınız.

Diyorum ki: tek çürük elma bunlar değil, şu anda bu ülkede doğru düzgün, başkan ve iktidar olacak kimse yok.

Yani tek çürük elma olarak, bu kokaincileri değil, tüm iktidar olmak isteyenleri görelim. Çünkü doğru düzgün yönetebilecek kimse yok ve bu durumda herkes çürük elma.

Terslediğiniz için biraz kırıldım açıkçası.
Ehvan-ı şer söz öbeği ülkenin halini açıklıyor. Kokaincilere vereceğimize diğer partilere vermek haktır. Her partinin içinde çürükler olur. Partilerin görevi bunu kaldırmak ve önlemektir. Ak partiye oy verip sonra halimiz neden böyle diye ağlamaya gerek yok.

Ehvan-ı şer söz öbeği ülkenin halini açıklıyor. Kokaincilere vereceğimize diğer partilere vermek haktır. Her partinin içinde çürükler olur. Partilerin görevi bunu kaldırmak ve önlemektir. Ak partiye oy verip sonra halimiz neden böyle diye ağlamaya gerek yok.
Hocam benim ağladığım falan yok. Eğer doğru düzgün iktidar adayı çıkmazsa ben oy kullanmaya falan gitmeyeceğim.

Ki ben zaten parti falan tutmuyorum. İyiye iyi, kötüyse kötü derim.

Anahtar fiyatı 410 bin TL olan aracın satış fiyatı 1.2 milyon TL olunca Reis-i Cumhur'un vardır bir bildiği diyorum. o yüzden oyum AKP'ye <3 (!)

İleride devlet biz olacağımız için bizim sorunumuz.

Tek sorun olmayabilir ama en büyük sorun o. Çiftçiler yine çalışsın ama devlet altında. Ondan sonra bu işletmeler özelleştirilsin ve rekabet ortamı kurularak işçi çiftçiler gelişmiş ve modern tarıma entegre edilsin.

Bu konuda haklısınız ama bunu devlet yapamaz. Neden? Yapamaz bilmiyorum zahmetli olur gibi. Yapabileceği en büyük şey destek oluyor. Yapabilecek biri olursa da bir şey diyemem.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı