Bu ülkede çıldırmamak elde değil

Bizim gruba günlük 6000 mesaj geliyor.
Bu arada şaka yapmıyorum. Gerçekten üşenmeden yazıyorlar. Gruba girip beklerseniz her saniyede bir mesaj geliyor.

30 yaşına kadar dayananlar nasıl dayandı dersen, onların zamanında bu döl israfları yoktu. Bunların anasına babasına işkence çektirmek gerek. Zamanında lastik takmıyorlar 2 dakikalık zevk için, doğunca da ilgilenmiyorlar, doğruyu yanlışı öğretmiyorlar, sal dışarı, ver eline telefonu, yolla okula sonra evde pat pat devam. Ben ortaokulda da, lisede de karşılaştım bu tiplerle. Kurtulman imkansız. Ben bu insanlar yüzünden kafayı sıyırmışım nasıl bu kadar karaktersiz olabiliyorlar diye. Okuldan, derslerden soğudum. İmkanın varsa sınıfını değiş.

Dostum o grupta durman hata, bırak işine ne yarayacaksa o şerefsizlerde kalsın, en kötü bir soru eline geçmedi diye birkaç puanın gider. Kimseye eyvallahın olmasın.

Aynen öyle yaptım şöyle bir 10 dakika bekledim yazdıklarını okudum affedersiniz ama ne kadar si*ik konu varsa konuşuyorlar bende bir daha almayın dedim ve çıktım durulmaz bu yerlerde. Ayrıca şimdi anlıyorum neden zenginlerin siyasetçilerin çocuklarını yurt dışına yolladıklarını.

30 yaşına kadar dayananlar nasıl dayandı dersen, onların zamanında bu döl israfları yoktu. Bunların anasına babasına işkence çektirmek gerek. Zamanında lastik takmıyorlar 2 dakikalık zevk için, doğunca da ilgilenmiyorlar, doğruyu yanlışı öğretmiyorlar, sal dışarı, ver eline telefonu, yolla okula sonra evde pat pat devam. Ben ortaokulda da, lise de de karşılaştım bu tiplerle. Kurtulman imkansız. Ben bu insanlar yüzünden kafayı sıyırmışım nasıl bu kadar karaktersiz olabiliyorlar diye. Okuldan, derslerden soğudum. İmkanın varsa sınıfını değiş.

Hocam dediğiniz gibi en önemlisi aile eğitimi ve gerçekten bazılarının bu dünyada ürememesi gerekiyor aynı zamanda bence çocuk sahibi olmak ehliyet almak gibi olmalı sınava girilsin kim geçerse çocuk yapmalarına izin verilsin.

Hayatın boyunca bu tarz sorunlu tiplerle karşılaşmaya devam edeceksin maalesef kardeşim. Bitmiyorlar yani. Yapabileceğin en iyi şey görmezden gelmek, yoksaymak. Whatsapp grubunu da sessize almanı öneririm, yakın bir arkadaşın varsa aynı grupta önemli bir şey olduğunda sana haber vermesini rica edersin. 3 yıl sonra yönetimde söz sahibi olacak olmaları veya 30 yıl sonra yönetimde bulunabilecekleri de seni şimdiden germesin. Oraya gelene kadar geleceği karartan tonlarca sebep var. Anladığım kadarıyla yaşıtlarından olgun birisin. Ergen de geç, bulaşma güzel kardeşim. Umarım bu tarz insanlarla daha az muhattap olacağın güzel bir hayatın olur :)

Ergen de geç, bulaşma güzel kardeşim. Umarım bu tarz insanlarla daha az muhatap olacağın güzel bir hayatın olur.

Aslında haklısınız bende artık pek kafama takmıyorum ama ister istemez aklıma daha önce yazdığım gibi durup dururken aklıma geliyor bu tür şeyler neden hep bizim ülkede oluyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı