Bu ülkede çıldırmamak elde değil

Aslında haklısınız bende artık pek kafama takmıyorum ama ister istemez aklıma daha önce yazdığım gibi durup dururken aklıma geliyor bu tür şeyler neden hep bizim ülkede oluyor?
İnsanın doğası bu, sadece bizim ülkemize has olduğunu düşünmüyorum. Her yerin alt sınıf, düşünceden yoksun insanı vardır. Bilinçli eğitilmemiş her kesimde bu tarz insanlarla karşılaşılır, ülke geneline vurmamak gerek. Bizim bilinçsiz eğitilmiş kesimimiz bazı yerlere göre daha fazla olabilir, orası ayrı. Akademik hayatında ilerledikçe çevrende bu tarz insanların sayısı azalacaktır, bunları düşünüp kendini yormanın bir faydası yok. Sana tavsiyem kendini geliştirecek bir uğraş bul, enerjini sömürmelerine izin verme bu tiplerin.

Aslında haklısınız bende artık pek kafama takmıyorum ama ister istemez aklıma daha önce yazdığım gibi durup dururken aklıma geliyor bu tür şeyler neden hep bizim ülkede oluyor?
Eğitim sisteminin durumu, vasıfsız biri olmaya ve şiddete, hırsızlığa, her türlü kötü şeye özendiren diziler. (01 vb.)
Bunu yazanları Allah'ına kavuştur yaparsın sen.
Kavga etmesi iyi değil. Bu tiplerin 1 vuruşluk canı olur zaten genelde ama o vuruşa değmez. Hayatlarında hiç bir zorlukla karşılaşmadıkları için böyle küfürlü, yalak gibi konuşurlar.

Her kuşakta sorunlu tipler var. Benim kuşağımın sorunlu tipleri okul dışında modifiyeli motor arabayla kız peşinde türlü uyuşturucu kullananlardı. Bunların bir kısmı çeşitli illegal suçlardan cezaevine girdi bir kısmı sakat kaldı. Sonuçta bu tipler ileri yaşta mükafat almayacak başlarına türlü belalar gelmeye devam edecektir. Mümkün olduğunca bu insanlardan uzak durmak senin yararınadır.

Geri
Yukarı