Büyük İstanbul depremi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Arkadaşalar bir şey sormak istiyorum, bizim binamız 9 katlı ve 15 senelik biliyorum kimse geleceği göremez ama bilen biri varsa 9 katlı bir bina büyük İstanbul depreminde çöker mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
@denizkynkk Hocam binanız çöker mi bilmem ama oturduğunuz yeri internette paylaşmak çok saçma bir hata, mesajı düzenleyip silmenizi öneririm.

@denizkynkk Hocam binanız çöker mi bilmem ama oturduğunuz yeri internette paylaşmak çok saçma bir hata, mesajı düzenleyip silmenizi öneririm.
Hocam çok fazla var bahsettiğim siteden ama yine de düzenliyeyim.

Bütün Suriyeli afgan it kopuk ne kadar mülteci varsa hayatta kalanların hepsi yağma yapmaya başlayacak ortalık kaos alanına dönecek.
Zaten çok derdimiz yokmuş gibi bide bunlar var.

Arkadaşalar bir şey sormak istiyorum, bizim binamız 9 katlı ve 15 senelik biliyorum kimse geleceği göremez ama bilen biri varsa 9 katlı bir bina büyük İstanbul depreminde çöker mi?
Kanka site o site'nin yapımında iyi mallar varsa o bina kolay kolay çökmez 15 senelik binadan sorun olmaz bizim bina 60 sene 4-5 kat felan 99 depreminde dayanmış o site mi dayanamayacak.

Gerçekten düşündükçe endişeleniyor, üzülüyor ve korkuyorum ama gerçek bu.
İstanbulun büyük bir kısmı dümdüz olacak, açtığı yaralar uzun yıllar boyunca kapanmayacak, İstanbul, Gebze, Bolu hattında belki 2-3 milyon insan ölecek. Zaten kırılgan olan ülke ekonomisi, kuzey ve doğu marmara organize sanayii hattının yok olmasıyla tamamen çökecek.

Geri
Yukarı