Bulk mı yapmalıyım Cut mı?

Yapabilirsiniz muhtemelen. Deneyin bence, başlangıç seviyesini 1 yılın altı olarak belirtiyor Muz Reis videoda.

Eğer hiç denemekle uğraşmak istemezseniz ve şu halim görünüş olarak çok da kötü değil derseniz dediğim gibi clean bulk yapabilirsiniz. Yağlanma muhtemelen olacaktır ama minimal boyutta olmasını garantilemiş olursunuz.

Şurada kilo almanız için verilen kalori değerini uygulayabilirsiniz. Bir süre sonra (2-3 hafta) artık kilo alamadığınızı fark ederseniz 300 kalori civarı artış yapabilirsiniz.

1659267728718.png

Bu değerler bana çok da doğru gelmiyor. Ben her gün 2000 kalori alsam kilo alırım.

Ben her gün 2000 kalori alsam kilo alırım.
Bunu denediniz mi hiç yoksa size mi öyle geliyor? Ortalama bir yetişkinin günlük alması gereken kalori miktarıdır 2000.

Bunu denediniz mi hiç yoksa size mi öyle geliyor? Ortalama bir yetişkinin günlük alması gereken kalori miktarıdır 2000.
Bunu denedim. Bir ara günde 1200 kalori civarı alıyordum ve 1.5 ayda 10 kg'ya yakın verdim. 3 aydır fazla düzenli olmasada günde 1500 - 1900 kalori arası alıyorum ve sadece 4 kg verebildim.

Bir ara günde 1200 kalori civarı alıyordum...
Çok az. Verdiğiniz kilonun çoğu kastan gitmiştir. Yanlış bir yöntem bu.

3 aydır fazla düzenli olmasa da günde 1500 - 1900 kalori arası alıyorum ve sadece 4 kg verebildim.
Bu da öncekine alışmanızdan kaynaklıdır. Kilo verme çok hızlı olmamalı, kastan kaybedersiniz yoksa. Asıl amaç yağ yakmak zaten, sadece tartıdaki değeri azaltmak değil.

Bu da öncekine alışmanızdan kaynaklıdır. Kilo verme çok hızlı olmamalı, kastan kaybedersiniz yoksa. Asıl amaç yağ yakmak zaten, sadece tartıdaki değeri azaltmak değil.

Evet verdiğim kilonun çoğu kasdan gitti. Bunun yanlış olduğunu çok sonradan öğrendim. Büyük ihtimalle hem öncekine alışmamdan, hem de diyet ile beraber aynı zaman da ağırlık da çalıştığım için tartıda bu kadar fark olmamış olabilir. Aynada eskiye göre daha yağsız duruyorum.

Büyük ihtimalle artık yaktığım kaloriden 200 kalori daha fazla alıp clean bulk yapacağım. Elimden geldiğince temiz beslenmeye çalışacağım. Bu arada günde ortalama 90 - 110 gram arası protein alıyorum. Bu gelişimi durdurur mu yoksa sadece yavaşlatır mı?

Durdurmaz, idealden biraz daha az sadece. Yine gelişebilirsiniz. İdeal için kütlenizi 1,5 ile çarpmanız söylenir zaten (çok aşırı yağlı olmayan insanlar için). Sizinki 120 gram civarı bir şey yapıyor, 110 gram çok da az değil. Sorun olmayacaktır.

Durdurmaz, idealden biraz daha az sadece. Yine gelişebilirsiniz. İdeal için kütlenizi 1,5 ile çarpmanız söylenir zaten (çok aşırı yağlı olmayan insanlar için). Sizinki 120 gram civarı bir şey yapıyor, 110 gram çok da az değil. Sorun olmayacaktır.

Her zaman 110 gram olmuyor. Genelde 90 - 100 gram arası.

1659284723473.png

Bugün bu kadar yiyebildim. Toplamda 300 gram pişmiş pilav, 500 gram tavuklu pilav, 4 yumurta, 2 dilim ekşi hamur ekmek, 250 gram karnıyarık yedim. Toplam bu kadar kalori yaptı. Acaba uygulama kalorileri yanlış hesaplıyor olabilir mi? Bugün çok fazla yedim ve bu gidişle pek kilo vereceğim gibi gelmiyor.

Son düzenleme:
Hangi uygulamayı kullanıyorsunuz? Fat Secret öneririm. Sadece doğru yemeği seçtiğinize emin olun, kullanıcılar da ekleyebildiği için bazıları yanlış olabiliyor.

Gördüğüm kadarıyla (her gün böyle mi bilmiyorum ama) karbonhidrata fazla yükleniyorsunuz. Kaloriyi de tutturduğunuz için daha fazla protein alacak hakkınız kalmıyor gibi. Proteine biraz daha yaslanmayı deneyebilirsiniz. Mercimek vs. de yiyebilirsiniz, protein değerleri güzel.

Hangi uygulamayı kullanıyorsunuz? Fat Secret öneririm. Sadece doğru yemeği seçtiğinize emin olun, kullanıcılar da ekleyebildiği için bazıları yanlış olabiliyor.

Gördüğüm kadarıyla (her gün böyle mi bilmiyorum ama) karbonhidrata fazla yükleniyorsunuz. Kaloriyi de tutturduğunuz için daha fazla protein alacak hakkınız kalmıyor gibi. Proteine biraz daha yaslanmayı deneyebilirsiniz. Mercimek vs. de yiyebilirsiniz, protein değerleri güzel.

Fat secret kullanıyorum ben. Karbonhidrat olarak da ortalama bu kadar karbonhidrat almam gerektiği yazıyor internette.

1659285245675.png

Bu değerler doğru mu sizce. Bu kadar yemeyle pek kilo verebilirim gibi gelmedi bana. Olmadı 1 hafta denerim. Eğer kilomda bir düşme olursa yüksek ihtimalle bunlar doğru.

Yeni konular

Geri
Yukarı