Bulk mı yapmalıyım Cut mı?

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
Öncelikle merhaba. 187 boy, 83 KG, %19 - 20 yağ oranım var. Sizce ilk önce bulk yapıp kas oranımı arttırıp daha sonra cut mı yapmalıyım yoksa direk yağ mı yakmalıyım? Eğer bulka girersem zaten yağlıyım ve daha da fazla yağlanıcam ama şu an da kalori açığı verdiğim için fazla gelişemiyorum. Kafam çok karıştı. Sizce ne yapmalıyım? Minimum yağlanmayla büyümem mümkün mü? Şimdiden teşekkürler.

Forumda açtığın konuya benzer çok konu var onları okuyabilirsin. Direkt konu açmadan araştırma yapmanı tavsiye ederim.

Sanırım senin sorununu burada güzelce cevaplıyorlar.

Yeni başlayanlar yağ yakarken kas da geliştirebiliyor, o konudan biraz şansınız var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yağ oranınız biraz fazla ama bence. Görüntünüzden rahatsızsanız cut yapın bir yere kadar, sonra bulk yaparsınız. Minimum yağlanmayla büyümek için de clean bulk yapmanız lazım.

Yeni başlayanlar yağ yakarken kas da geliştirebiliyor, o konudan biraz şansınız var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yağ oranınız biraz fazla ama bence. Görüntünüzden rahatsızsanız cut yapın bir yere kadar, sonra bulk yaparsınız. Minimum yağlanmayla büyümek için de clean bulk yapmanız lazım.

Başlayalı yaklaşık 3 ay oldu. Benim için artık pek geçerli değil sanırım o. :D

Başlayalı yaklaşık 3 ay oldu. Benim için artık pek geçerli değil sanırım o. :D
Yapabilirsiniz muhtemelen. Deneyin bence, başlangıç seviyesini 1 yılın altı olarak belirtiyor Muz Reis videoda.

Eğer hiç denemekle uğraşmak istemezseniz ve şu halim görünüş olarak çok da kötü değil derseniz dediğim gibi clean bulk yapabilirsiniz. Yağlanma muhtemelen olacaktır ama minimal boyutta olmasını garantilemiş olursunuz.

Şurada kilo almanız için verilen kalori değerini uygulayabilirsiniz. Bir süre sonra (2-3 hafta) artık kilo alamadığınızı fark ederseniz 300 kalori civarı artış yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı