Çanakkale Savaşı 72. ve 77. Alaydaki Arapların İhaneti

Dolaylı olarak hem evet hem hayır. Nazi ve Sovyet işgaline karşı birçok kişiyi askere aldığı içinde sevmiyorlardı. Yetersiz lojistik ve ikmal yüzünden yanlış hatırlamıyorsam 20-30 bin erkek ölmüştü. Yani her halükarda doyurmadığı için oluyor doğrudan/dolaylı olarak. DP konusuna girmeyeceğim sanal ortamda konuşmak için biraz sakat bir konu.
Yukarıya bir çıkıp tekrar baktım. Atatürk Arap kültürünü kırabilmiş mi hocam? Soruma cevap alamadım tam olarak.
Hocam cahiliye döneminde neler olduğuna bakmadınız mı?
Yok bakmadım valla. Kaynak atabilirsen bilgilenmiş olurum. Hem baksam ne olacak? Bana Araplar hakkında genel bir bilgi mi verecek? Bunların kanı bozuk mu diyeceğim? Hayır tabii ki. Her birey kendisine özgüdür.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunun da alakasını çözemedim. Devlet kendi halkını korumaz mı? Sorunu, başkaca toplumları ötekileştirerek çözemezsiniz. Bu insanları kim aldı ülkeye? Almasaydı. Burada, bu konuda Arap nefreti aşılamaktan ziyade nefretin tamamını başımızdakine kanalize edebilirsin mesela. Bugün devletin sorumsuzluğu yüzünden bir THY çalışanının intihar haberi düştü medyaya. Ben böyle bir haber dolaşımdayken bile Arap kelimesinin A'sını konuşmaya utanıyorum. Keşke bütün nefreti Tayyip Erdoğan'a yöneltebilseniz. Arap, Arap olduğu için değil; bu sınırlara kim tarafından içeri sokulduğu açısından gündem olmalı.

Belki de linç yiyeceğim ama bir kimseyi ırkına veya doğduğu yere göre yargılayamazsınız. Türkmüs Arapmış Asyalıymış. 3 Türk kötü bir şey yaptıysa kimse 10 Türkü 3 Türk'ün yaptığı şey ile suçlayamaz. Bu tarihte her ırkın yaptığı onlarca kötülük/iyilik var. Bu yüzden düşüncenize katılmıyorum.

Belki de linç yiyeceğim ama bir kimseyi ırkına veya doğduğu yere göre yargılayamazsınız. Türkmüs arapmış asyalıymış. 3 Türk kötü bir şey yaptıysa kimse 10 türkü 3 Türk'ün yaptığı şey ile suçlayamaz. Bu tarihte her ırkın yaptığı onlarca kötülük/iyilik var. Bu yüzden düşüncenize katılmıyorum.

Bir kişinin nerede doğduğu ne olacağını az çok belirler. Finlandiya'da doğan kişinin geleceği ve ne olacağı ile Afganistan da doğan kişinin geleceği ve ne olacağı az çok tahmin edilebilir değil mi? Bu size ırkçı gelebilir ancak gerçekler böyle. İstisnalar maalesef kaideyi bozmaz.

Bunun da alakasını çözemedim. Devlet kendi halkını korumaz mı? Sorunu, başkaca toplumları ötekileştirerek çözemezsiniz. Bu insanları kim aldı ülkeye? Almasaydı. Burada, bu konuda Arap nefreti aşılamaktan ziyade nefretin tamamını başımızdakine kanalize edebilirsin mesela. Bugün devletin sorumsuzluğu yüzünden bir THY çalışanının intihar haberi düştü medyaya. Ben böyle bir haber dolaşımdayken bile Arap kelimesinin A'sını konuşmaya utanıyorum. Keşke bütün nefreti tayyip Erdoğan'a yöneltebilseniz. Arap, Arap olduğu için değil; bu sınırlara kim tarafından içeri sokulduğu açısından gündem olmalı.

Tm'da neden Almanya'daki Türk bunları yapmıyorda Allah'ın arapları yapıyor? Yurt dışına mülteci olarak giden bir sürü Türk var ancak bu tarz şeyler duymuyoruz duysak bile milyonda bir.
"Freiburg şehrinde 2016'da yaşanan bir olayda Afgan asıllı olduğu belirlenen bir mültecinin bir kadına tacavüz ederek öldürmesi büyük tartışmalara neden olmuştu."

Son düzenleme:
Bir kişinin nerede doğduğu ne olacağını az çok belirler. Finlandiya'da doğan kişinin geleceği ve ne olacağı ile Afganistan da doğan kişinin geleceği ve ne olacağı az çok tahmin edilebilir değil mi? Bu size ırkçı gelebilir ancak gerçekler böyle. İstisnalar maalesef kaideyi bozmaz.
Hocam benim anlatmak istediğim bu değil. Benim anlatmak istediğim bu konuda olan gibi herkesin bir ırka sallaması. Mesela siz Türk olsanız ve biri "İmkanım olsa tüm Türkleri dünyadan silerim." dese nasıl hissedersiniz? Bir insanı ırkı yüzünden kimse aşağılayamaz. Bu dünyada 2 çeşit insan vardır. İyi insan ve kötü insan. Kötü Türk de vardır, kötü Arap da vardır. İyi Türk de vardır, iyi Arap da vardır. Fakat bunu anlatmaya çalışsan anlatamazsın.

Tm'da neden Almanya'daki Türk bunları yapmıyorda Allah'ın arapları yapıyor? Yurt dışına mülteci olarak giden bir sürü Türk var ancak bu tarz şeyler duymuyoruz duysak bile milyonda bir.
"Freiburg şehrinde 2016'da yaşanan bir olayda Afgan asıllı olduğu belirlenen bir mültecinin bir kadına tacavüz ederek öldürmesi büyük tartışmalara neden olmuştu."
Bak işte bu şerefsizin önünde giden bir insan. Fakat buna istinaden tüm afganlar şerefsiz diyemeyiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı