Celal Şengör'ün açıklaması Agnostisizm değil mi?

Cihen

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel i5-11400F
GPU: PNY GeForce RTX 3060
Anakart: ASUS PRIME H510M-E
RAM: PNY 8GB XLR8x2 3200MHz DDR4 RAM
Kasa: POWER BOOST X58RGB
PSU: High Power 750W 80+ Gold Performance
SSD: Kioxia Exceria NVMe M2 500GB
Klavye: Hadron G502
Fare: Bloody A90
Kulaklık: Bloody G580
Telefon: Xiaomi Redmi Note 9
Arkadaşlar Celal Şengör'ün bu açıklamasında ateist olduğunu çünkü tanrı varlığına kanıt bulamadığını söylüyor, bu agnostisizme girmiyor mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar Celal Şengör'ün bu açıklamasında ateist olduğunu çünkü tanrı varlığına kanıt bulamadığını söylüyor, bu agnostisizme girmiyor mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ateistlerin savundugu şey tanri hakkinda kanit bulanana kadar yok kabul etmeliyiz ki bilim ilerleyebilsin, son cumlede dedigi gibi, tersi ispat edilene kadar. Bana kalirsa ateist gibi duzgun sinirlari olan bir kavram varken agnostik terimine gerek oldugunu dusunmuyorum.

Tanrının varlığının en güzel kanıtı insan, Tanrı varlığını insanlara daha nasıl kanıtlayabilir ki. Kalp atışını bile bir enerji yapıyor.. Bazıları bu yazdıklarıma gülecek ama öyle :) Aynaya bakın, ben nasıl var olabiliyorum diye kendinize bir sorun bence, bir yaratıcı var. Yaratıcı olduğu kesin. Dinlere inanıp inanmamak size kalmış, ben inanıyorum.

Bana kalirsa ateist gibi duzgun sinirlari olan bir kavram varken agnostik terimine gerek oldugunu dusunmuyorum.
Kurduğunuz cümle saçmalık, bu inanç mantıklı bu saçma demek kendi dinini göstermeye çalışıp ilgi toplamaya çalışmaktır.

Agnostizm de tanrı olabilir de fakat olmayabilir de, bunu bilemeyiz görüşünü savunur diye biliyorum.
Teşekkür ederim hocam, ben sadece tanrı varlığının kanıtlanamayacağını savunuyorlar sanıyordum.

Ateistlerin savundugu şey tanri hakkinda kanit bulanana kadar yok kabul etmeliyiz ki bilim ilerleyebilsin, son cumlede dedigi gibi, tersi ispat edilene kadar. Bana kalirsa ateist gibi duzgun sinirlari olan bir kavram varken agnostik terimine gerek oldugunu dusunmuyorum.

Şu an elimde para var desem, inanır mısınız? Yoksa inanmaz mısınız? Yoksa bilemez misiniz? Görüşler veya inanışlar gereksiz değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Agnostizmin inanc oldugunu soylemek ancak senin gibi birinden gelirdi zaten.

Bana bunu kanitlayamadigin surece yok demek zorundayim, bilim boyle isler.

Kanıtlasam inanmış olursun, ya yok diyebilirsin ya da bilemem diyebilirsin. O yüzden görüş, inanış, din fark etmez hocam gereksiz değildir. Beni yanlış anlamayın. :)

Inanmak kelimesini yanlis kullaniyorsun hocam, bilimde inanmak diye bir sey yoktur.
Kanıtlasam inanmış olursun, ya yok diyebilirsin ya da bilemem diyebilirsin. O yüzden görüş, inanış, din fark etmez hocam gereksiz değildir. Beni yanlış anlamayın. :)
bana elinde para oldugunu kanitladigin anda dogru soyledigini anlarim.
demek istedigim eger bilimin ilerlemesini istiyorsan yok kabul etmek zorundasin. eger bilemem veya vardir bir guc ya dersen ilerlemiyor. geri kalmis toplumlar bu dedigimi yapmistir.

Inanmak kelimesini yanlış kullaniyorsun hocam, bilimde inanmak diye bir şey yoktur.

Bana elinde para oldugunu kanitladigin anda dogru soyledigini anlarim.
Demek istedigim eger bilimin ilerlemesini istiyorsan yok kabul etmek zorundasin. Eger bilemem veya vardir bir guc ya dersen ilerlemiyor. Geri kalmis toplumlar bu dedigimi yapmistir.

Esenlikler, hocam dershaneye gidiyorum şimdi, inanmaktan kastım var olduğunu kabul edersin anlamındaydı, görüşlerimiz farklı sanırsam. Sizinle bir ara sohbet etmek isterim :)

Geri
Yukarı