Çin'deki yüksek şiddet ve cinayet olayları

Vallahi ben hiçbir şey görmedim ve anlamadım, hatta olay ne kavramadım artık.
Anlık durumum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam boşverin, anlamamanız daha iyi.

Olayı ben tamam doğru görmüşüm de ben hiçbir şey anlamadım resim gördüm.

Yani bozukluk nasıl bir bozukluk ampütasyon doku hasarı parçalanma gibi bir şey mi yoksa davranışsal iptal linç ya da ne bileyim eylemselinde toplu linç gibi bir şey mi.

Fotoğrafta iki tane aktör ağzı yamuk yamuşuk foto çekmişler olay ne ki?

5G sistemlerini ve 5G'nin birçok alanında Huawei yani Çin başı çekiyor. Sen peki ne yaptın insanlık için?

Asya ülkelerinde insanlar arasında belirgin statü farkları var. Bu statü farklarından oluşan üst-alt çatışmasının etkileri.

Sen yazmadan saniye önce gördüm bende Twitter açık olmayınca olayı çakmamıştım bıçaklama olayı imiş , Tamam Türkiye'de aynı standart kompülsiyon, yani Çinle Alakalı bir şey değil.

Türkiye'de normal olağan şeylerin Çin'de yaşanmışı.

sana bahsettiğim muhabbetler işte, Chillin Türkiye'de bunların milyar katı şeyler yaşanıyor da gündemi olmuyor milletin :D

Türkiye'de yaşanan sırf 2023 yılı aklının hayalinin alamayacağı türden sadistçe vakalar yanında bu tip bir vakanın ehemmiyeti kum tanesi yani, Tabi Technopat taraflı olup izin vermez. Bu yüzden paylaşamıyoruz.

O yüzden lütfen arama motorunu kullanın anne bebeğini öldürdü bıçakladı attı gibisinden şeyler de aratabilirsiniz.

Twitin yorumları kısmında konuyu başlatan kız devamını da yazmış, orada video var.

Son düzenleme:
@just chillin

Çin memalik sınırları dışında, tasarruf ve istifadenin dışındadır, Popülizmin tribalizmin terör yönetiminin sosyal kimliğin psikiyatrik hasta zorlantı yaptığı, en ağırından görsel işitsel kurgunun 7 / 24 dayatıldığı zorlantı ve bozukluk muhabbetinde, Çin'de yaşanan vakanın obsesyonun kompülsiyonun aynısı memaliğimizde de yaşandığı için...

Çin'deki olaydan ekseriyetle bunun da memaliğin dışında da yaşandığını gözlemliyoruz, bu yüzden de memaliğimizde olanlar bizi ilgilendirdiği için..

Gereken tedbirleri önlemleri iyileştirmeleri düzeltmeleri yapabilmek adına çözüm geliştiriyoruz.

Bu yüzden de Türkiye ile karşılaştırmadan ziyade çözümleme yapıyoruz.

Türkiye'de bahsettiğiniz obsesyonun vakanın milyar katı şiddetinde vakalar obsesyonlar sıklıkla yaşanmakta olup, işbu bozukluklar bizzat-i bizim yaşamımızı etkilemektedir.

Çünkü memalik sınırları içinde bu bozukluklara günün her saati biz maruz kalmaktayız eylemsel ve davranışsal bozukluk şeklinde.

Hasarları da biz almaktayız , ampütasyon doku hasarı doku travmaları darp vesaireler, ya da davranışsal bozukluklardan toplu linçler aşağılamalar dışlamalar falandan ya da ekseriyetle kompülsiyonlar tecavüz linç toplu linçler cinnet ve benzerleri..

Bu açıdan da Türkiye'deki sorunu mutlak suretle size dillendirdim.

Neden Türkiye ile karşılaştırma yapıyorsunuz? Kan mı yarıştırıyoruz? :(

Bu açıdan da Türkiye'deki sorunu mutlak suretle size dillendirdim.

Farkındayım. Ancak düşünceleriniz konu başlığı ile uyumlu değil ve tekrar tekrar da okusam bir şey anlamıyorum açıkçası. Kullanıcı adınızın hakkını veriyorsunuz. Tebrik ederim.

@Nizel G Şu konu tadında bir konu iyi gider, Türkiye vs. Çin versiyonu ile:
Merhaba Technopat üyeleri. Konumuz Türkiye vs Japonya.(Suç-tecavüz-cinayet.)
1. Şimdi sıralamaya bakarsak Türkiye 13. sırada yer alırken Japonya 31. sıradadır. (2019)
Bkz:

2.Türkiye kadına şiddet oranı ise %36 olarak görülmektedir. (2018)
Bkz:

3. 18 ve 34 yaş arası tecavüz oranları ise Türkiye %26 iken Japonya %14.(2019)
Bkz:
Eki Görüntüle 808844

4. Alternatif;

Bir de şunu ekleyeyim Japonya'da kadın çalışma oranı %49'dur. Türkiye ise %33,4.

"Japonya'da 110 yıllık tecavüz yasası yenilendi, cezalar ağırlaştı"
Bkz:

"Türkiye'de kadınlar"
Bkz:

"Japonya'da kadınlar"
Bkz:

"Ülkelerin Çocuk Haklarına Saygılarına Göre Sıralaması"
Japonya %9,05. Türkiye %7,52.
Bkz:

"Türkiye'de çocuk hakları: Çocukların yüzde 79'u çalışıyor, çocuk istismarı gizli"
Bkz:

"Rapor | Çocuklara yönelik istismar ve cinsel suçlarda Türkiye'nin dünyadaki yeri"
Bkz:

-2019 yılında hazırlanan ve 40 ülkeyi kapsayan bir araştırmada, çocuklar için en iyi ortamı sağlayan ülkeler 100 puan üzerinden endekslendirilmiştir. İlk 10 sırada genel olarak üst düzey ekonomik gelire sahip ülkeler yer almaktadır: İngiltere (82,7), İsveç (81,5), Kanada (75,3), Avustralya (74,9), ABD (73,7) , Almanya (73,1), Güney Kore (71,6), İtalya (69,7), Fransa (65,2) ve Japonya (63,8).

"Çocuk İstismarı 13 Yılda 2 bin 337'den 21 bin 518'e Yükseldi"
Bkz:

"Japonya polis tarafından 2019 yılında kaydedilen 1.991 çocuk istismarı mağduru rekor kırdı"
Bkz:

"Türkiye'de Suç"
Bkz:

"Japonya'da Suç"
Bkz:

"Suç İstatistikleri: Japonya ve Türkiye ile ilgili önemli verileri karşılaştırın"
Bkz:

Şimdi geldik suç oranları. Türkiye %39.50 ise Japonya %21.67.
Bkz:

Japonya hukuku:

Türkiye hukuku:

Cinayet oraları ise Türkiye 2.59 ise Japonya 0.26'dır.(2018)
Bkz:

Bu konuyu açmam sebebi ise bir tane yorum gördüm. Araştırdım ve bu sonuca vardım. Yorumu size bırakıyorum. Bana sorarsan araştırırken gözüm kanadı.
Şimdi diyeceksiniz ki bunlar eski kaynaklar, evet. 2020 tarihi bulamadım nedense.
-Japonya ortalama olarak güvenli.
-Türkiye ise Allah'a emanet.

-Şunu da eklemek istiyorum Türkiye 2020'nin verileri yok. Eğer olsaydı Türkiye zirve de olurdu.

Araştırmalarım bu kadardı dostlarım. Yorumları size bırakıyorum.

@Nizel G Şu konu tadında bir konu iyi gider, Türkiye vs. Çin versiyonu ile:
Bu konuları "Türkiye'deki yüksek şiddet ve cinayet olayları" veya "Türkiye ve Çin'deki cinayet oranlarının karşılaştırılması" konularına saklarsanız sevinirim. Ben bu konuda Çin'i tartışmak istiyorum. Anlayışınız ve bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı