Çin'den gelecek olan aşıyı vurulacak mısınız?

Çin aşısını vurduracak mısınız ?

• Evet Ben Güveniyorum Aşıya

Oy: 19 10,3%
  • Hayır Hiç Güvenmiyorum

Oy: 63 34,2%
  • Salgını Başlatan Yerden Aşı Almak Mantıklı mı ? Ben Sana Soruyorum

Oy: 45 24,5%
  • Aşı İle Daha Henüz Bilgi Karanlığı Var Belki de Zararlı Biraz Vakit Geçsin

Oy: 87 47,3%
  • Daha Güvenli Aşılar Var Be

Oy: 22 12,0%

• Oy verenlerin toplamı
    184
Kimse alemin fedaisi olmak istemiyor, adına ister komplo teorici de ister korkak. Önden sizi almamız lazım, gonullu musun?
Bilimsel olarak uluslararası sertifikalandırılmış bir aşının menşeini sorgulamak çok da mantıklı gelmiyor bana. Tıp her yerde ortak sonuçta. Eğer sertifikalarını kazanırsa ben olurum aşıyı.

Bilimsel olarak uluslararası sertifikalandırılmış bir aşının menşeini sorgulamak çok da mantıklı gelmiyor bana.
Önce o sertifikaları alması lazım, bunun için de önce bütün faz çalışmalarının tamamlanması lazım. Bunlar olmadan aşı olmaya zorlanamaz kimse, önce yeterliliği ve güvenilirliği belgelenmeli. Ondan sonra ülkesi önemli değil diyorum.

Bilimsel olarak uluslararası sertifikalandırılmış bir aşının menşeini sorgulamak çok da mantıklı gelmiyor bana. Tıp her yerde ortak sonuçta. Eğer sertifikalarını kazanırsa ben olurum aşıyı.
Bilime ve tıpa saygım sonsuz ama gerekli tüm sertifikaları ve araştırmaları tamamlanmamış bir aşı sipariş geçilebiliyorsa ben bunu sorgularım.

Üretilen uçağın test uçuşuna çıkmadan satılması gibi bir şey bu. Ama bu siparişler testleri geçtikten sonra gelecekse ve uygulanacaksa ona bir şey diyemem.

Önce o sertifikaları alması lazım, bunun için de önce bütün faz çalışmalarının tamamlanması lazım. Bunlar olmadan aşı olmaya zorlanamaz kimse, önce yeterliliği belgelenmeli.
Zaten zorlanmayacaktır tabii ki. Serdar SAVAŞ hocamı severek izlerim, dinlerim. Bir paylaşımı var yakın zamanda çok izlenen, bilen bilir. O paylaşımda söyledikleri gerçekleşinceye kadar ben de vurulmam aşıyı. :) Fakat eğer yeterliliği belgelerle kanıtlanır ve kamuoyuna şeffafça paylaşılırsa ben vurulurum direkt.

Zaten zorlanmayacaktır tabii ki. Serdar SAVAŞ hocamı severek izlerim, dinlerim. Bir paylaşımı var yakın zamanda çok izlenen, bilen bilir. O paylaşımda söyledikleri gerçekleşinceye kadar ben de vurulmam aşıyı. :) Fakat eğer yeterliliği belgelerle kanıtlanır ve kamuoyuna şeffafça paylaşılırsa ben vurulurum direkt.
Video link.

Bilime ve tıpa saygım sonsuz ama gerekli tüm sertifikaları ve araştırmaları tamamlanmamış bir aşı sipariş geçilebiliyorsa ben bunu sorgularım.

Üretilen uçağın test uçuşuna çıkmadan satılması gibi bir şey bu. Ama bu siparişler testleri geçtikten sonra gelecekse ve uygulanacaksa ona bir şey diyemem.
Zaten siparişi verilen aşıyı bir türlü net olarak duyamadık. Paylaşmıyorlar bizle. Çin'de 2 aşı çalışması var benim bildiğim ses getirmiş. Birisi devlet destekli olan, diğeri özel kuruma ait. Eğer özel kurumdan gelecek aşı ise ben de direkt gidip kobay olmam. Sonuçta 3. faz çalışmaları bile tamamlanmamış diye konuşuluyor hakkında. İnsan hayatı bu kadar ucuz değil fakat eğer devlet destekli, belgeli bir aşı kamuoyuyla şeffaf şekilde paylaşılırsa gidip vurulacağım.

Eğer insanlar yaparsa ben de yaparım ama çoğunluk yapmıyorsa ben niye yapayım onlar da yapsın. Bence ya zorunlu olsun herkes yapsın ya da kimse yapmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı