Çin'den gelecek olan aşıyı vurulacak mısınız?

Çin aşısını vurduracak mısınız ?

• Evet Ben Güveniyorum Aşıya

Oy: 19 10,3%
  • Hayır Hiç Güvenmiyorum

Oy: 63 34,2%
  • Salgını Başlatan Yerden Aşı Almak Mantıklı mı ? Ben Sana Soruyorum

Oy: 45 24,5%
  • Aşı İle Daha Henüz Bilgi Karanlığı Var Belki de Zararlı Biraz Vakit Geçsin

Oy: 87 47,3%
  • Daha Güvenli Aşılar Var Be

Oy: 22 12,0%

• Oy verenlerin toplamı
    184
Zaten asıl sorun insanların çok çok büyük bir kısmının araştırma yapacak, bilgiye ulaşacak yetisi ya da isteği olmadığı için prim kasmayı hedefleyen aşağılık zırvacıların dediklerine inanmaya meyilli olması.
Maalesef, okuma oranının düşük olduğu toplumlarda bu kişilerin iddialarından yana destek görmeleri çok normal.

Zaten asıl sorun insanların çok çok büyük bir kısmının araştırma yapacak, bilgiye ulaşacak yetisi ya da isteği olmadığı için prim kasmayı hedefleyen aşağılık zırvacıların dediklerine inanmaya meyilli olması. İnternetin yaygınlaşmasının en kötü yönlerinden biri de bu, her zaman cehalet ve safsatalar gerçeklerden daha hızlı yayılır. Gerçeği anlamak için ciddi bir araştırma yapmak gerekir, safsatalara inanmak ise sadece anlık bir tercihtir.

Çok sevdiğim iPhonedonun bir lafı var insanlar neyin iyi olduğunu bileseydi ülke bu haldemi olurdu.

Açıkçası bildiğim kadarıyla aşının 3.faz çalışmaları sürüyor. Türkiye'de 25 milyon kişiye 2 doz olacak şekilde aşı yapılacak. Vergilerimiz ve diğer şeyler sayesinde ( devlet desteği değil yani ) aşı karşıtı birisi değilim ama aşıyı hemen Vurulacak'da değilim. Zaten evimden 8 aydır çok nadir çıkıyorum. Ondan aşıyı en sonlara doğru olacağım.

BioNTech aşısı olsaydı vurulabilirdim fakat Çinlilere güvenemiyorum. 3. faz çalışmaları bitince bir daha gözden geçirmek lazım.

3. faz çalışmalarının tamamlanmasını bekleyip, gerekli lisansları aldıktan sonra aşılama başlarsa sonuna kadar desteklerim. Aşının Çin'i, Alman'ı yok, standartlar ve lisanslar küresel kriterlere göre veriliyor.

Bu aşamalar tamamlandıktan sonra da giderim rahat rahat aşımı olurum.

YALNIZ! Bu çalışmalar tamamlanmadan vatandaşını "kobay" yapmaya kalkacaklarsa yatacak yerleri yok...

Bu şahıs, jinekolog. Aşı karşıtı söylemleri üzerine tıp fakültesinden atılmış. Belirteyim dedim. Bilimsel çalışmalar varken bilimden uzak insanlara bel bağlamayın.
Bazen doğruları, söylenmemesi gereken yerlerde erken söylemek bu tür sonuçlar çıkarır. Çünkü toplum hazır değilken konuşursan, buna karşı bir ses çıkar. Googleye ismini yazıp ilk okuduğun şeyi yazdın büyük ihtimalle dün televizyonda 1 saat anlatıldı biraz daha araştır o atılma olayını.

@Yararsız Üye Hocam hemen yanlış bilgi demeyin. Hurafeler ve komplo teorileriyle işim olmaz benim anlatmak istediğimi sen anlatmışsın. Söylemek istediğim kronik rahatsızlığın varsa onu tetikliyor mide delinsin şeklinde değil ama kan eksikliği organ yetmezlikleri falan bunun içine giriyor. Şu şekilde demek istediğim ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da virüsün akciğer yoluyla bulaşması halindeki etkisi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Demek istediğim tetikleyici özelliği var yanlış bilgi demişsin ama anlatmak istediğim olaylar bunlar.
Bu arada Korona yazıyoruz ama Covid-19'dan bahsediyorum bunu da netleştirelim. Diğer korona virüslerinin hali ortada bunun hali ortada yapay olduğu çok belli. Çok kaynak var biraz da siz araştırın ben yazarsam buraya çok uzun olur okumaz kimse.

Geri
Yukarı