Utandığınız anlar

Pandemi döneminde yazılılar için okula gittik. Yazılı esnasında hoca yanımızdan geçerken önümdeki kağıdımı aldi. Çok şaşırdım, habersiz bir anda aldı. Hoca dönerken o kağıdı vermeye çalıştı ama yere düştü kağıt. Allah'tan hoca pandemi ve uzaktan eğitim var diye bir şey demedi.

İlkokulda halk oyunları için hoca beni de almıştı. Okulda dersini görüyorduk ve büyük sınıflardan da birkaç çocuk vardı. Prova yaptığımız günlerden birinde arkamda büyük sınıflar önlerinde ben zeybek oynuyoruz. Bir hareketi yaparken eğilmiştim ve o eğilmeyle birlikte çok kötü osurmuştum. Arkama kontrol amaçlı (duydular mı diye) dönüp baktığımda büyük sınıflardan 2 kişi gülüyordu bana. O günden sonra ben ortaokula giderken bile o iki kişiden birini ara sıra görüyordum ve çocuk beni gördüğünde hâlâ gülüyordu.

Lisede derste uyuduğum için hoca kafama vurmuştu ben uyurken. Bende arkadaşım vurdu sandım. Kafamı kaldırarak vurma artık ................... dedim. Kafamı kaldırdığımda hocayı görünce saygılar hocam dedim orada işle daha da kötüleşti. Tüm sınıf güldü. Hocada sinirlendi disipline götürecekti zor ikna ettim. En utandığım anım değildir ama aklıma geldi birden.

Lise de derste uyuduğum için hoca kafama vurmuştu ben uyurken. Bende arkadaşım vurdu sandım. Kafamı kaldırarak vurma artık... Dedim. Kafamı kaldırdığımda hocayı görünce saygılar hocam dedim orada işle daha da kötüleşti. Tüm sınıf güldü. Hocada sinirlendi disipline götürecekti zor ikna ettim. En utandığım anım değildir ama aklıma geldi birden.

Benzer bir olay yaşamıştım ancak okulda değil etütte ben değil arkadaşım yaşamıştı.
Sinirliyiz konuşuyoruz...
Daha sonra arkadaşım bir el işareti yaptı tam o anda sınıfa hoca geldi ve hocanın gelmesine rağmen hala el işareti yaparak bağırıp konuşuyordu sonra hoca arkadaşımın ismini söyledi sonra sınıfça güldük😅😂🤣

7. sınıfta arkadaşlarla oturuyorduk, birden birisi arkadan gözümü kapattı. Bende “kim tutuyo lan” diyince arkama döndüm ve gözümü hoca kapatmış. Neyseki hoca da güldü ve sıkıntı olmadı.

İlkokulda halk oyunları için hoca beni de almıştı. Okulda dersini görüyorduk ve büyük sınıflardan da birkaç çocuk vardı. Prova yaptığımız günlerden birinde arkamda büyük sınıflar önlerinde ben zeybek oynuyoruz. Bir hareketi yaparken eğilmiştim ve o eğilmeyle birlikte çok kötü osurmuştum. Arkama kontrol amaçlı (duydular mı diye) dönüp baktığımda büyük sınıflardan 2 kişi gülüyordu bana. O günden sonra ben ortaokula giderken bile o iki kişiden birini ara sıra görüyordum ve çocuk beni gördüğünde hâlâ gülüyordu.
Çok üzücü bir olay. Gülemedim buna. Herkesin başına gelebilir. Fazla kafaya takmamak lazım (düşünmemek çok zor).
Sınıfta dalgınlıkla bayan matematik hocasıyla kafa tokuşturarak selamlaştığım günü hala unutamıyorum. :D
En iyisi bu. :D

Son düzenleme:
Bisikletle eve gidiyordum çarşıda. Çarşı bayağı kalabalık. Ben sağ taraftan gitmek istedim önümde de belki 3-4 yaşında küçük bir kız bar babasının elini tutmuş. Ben geçmeye çalışırken bisikletin pedalı hafiften bacağına değdi. Ben de panikten silmeye çalıştım tam o sırada babası gördü. Ben pedal değdi dalan dedim bir şey demedi bana ama muhtemelen kötü biri olduğunu düşünüyordu.

Adımız tacizciye çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı