Çok zayıfım kilo alamıyorum

Senin yaslarindayken ayni sorun bendede vardi 24 yasina kadar sürekli 50 - 60 kilo arasi gidip geldim...
Türkiyede ve Almanyada bircok doktora gittim , en son burada bir profesör metabolizman hizli calisiyor ve vücudun cabuk yakiyor dedi... Ve bu cok ve saglikli birseymis. Vücut icine giren besinleri cabuk yakiyorsa saglikli oldugunun belirtisiymis. Yani sonucta hasta vs. degilsen kafaya takma kiloyu. Simdi yasim 33 kilom 75 , yas ilerledikce vücut yakmiyor... :)

Senin yaslarindayken ayni sorun bendede vardi 24 yasina kadar sürekli 50 - 60 kilo arasi gidip geldim...
Türkiyede ve Almanyada bircok doktora gittim , en son burada bir profesör metabolizman hizli calisiyor ve vücudun cabuk yakiyor dedi... Ve bu cok ve saglikli birseymis. Vücut icine giren besinleri cabuk yakiyorsa saglikli oldugunun belirtisiymis. Yani sonucta hasta vs. degilsen kafaya takma kiloyu. Simdi yasim 33 kilom 75 , yas ilerledikce vücut yakmiyor... :)
Sağlık sorunum yolama giydiğim kıyafet yakışmıyor kollarım çıta gibi çirkin gözüküyorum haliyle bakalım sonuçlar ne çıkacak ama benim bir 15 kg felan almam şart mayısta askerim ve çok çelimsizim.

Kilo almak istiyorsan, çözüm basit. Sürekli yemek ye, bol bol ekmek ye. Özellikle yatmadan önce ye. Kendimden biliyorum.
Deniyorum ama olmuyor işte adaş.

Bana dürüst bir biçimde dün ne yediğini yazar mısın?
Bak ben de sen gibi kilo alamıyordum, 1 ayda 5 kilo aldım.

Dün sabah kocaman 1 kıymalı pideyi tek başıma yedim. Öğlen 2 tane yarım ekmek tavuk döner yedim. Akşam ise çorba, makarna yedim. Yetmedi, sucuklu yumurta falan da yaptım.
Bunun dışında atıştırdığım pek çok şey var.

İş yerinde ızgara et ağırlıklı beslenmeye başladım. Evde boş durmuyor sporumu da yapıyorum. Bu sayede 5 kiloyu rahatça alabildiğimi fark ettim.

Önceden kilo alamıyordum çünkü yemiyordum. Herkes deniyorum diyor ama pek azı deniyor.

Bana dürüst bir biçimde dün ne yediğini yazar mısın?
Bak ben de sen gibi kilo alamıyordum, 1 ayda 5 kilo aldım.

Dün sabah kocaman 1 kıymalı pideyi tek başıma yedim. Öğlen 2 tane yarım ekmek tavuk döner yedim. Akşam ise çorba, makarna yedim. Yetmedi, sucuklu yumurta falan da yaptım.
Bunun dışında atıştırdığım pek çok şey var.

İş yerinde ızgara et ağırlıklı beslenmeye başladım. Evde boş durmuyor sporumu da yapıyorum. Bu sayede 5 kiloyu rahatça alabildiğimi fark ettim.

Önceden kilo alamıyordum çünkü yemiyordum. Herkes deniyorum diyor ama pek azı deniyor.
Dün sabah çeyrek ekmek kaşar, zeytin,süt ve bıldırcun yumurtası yedim. İş yerine gittiğimde 1 adet simit, öğlen sulu köfte, çorba, tatlı akşam evde de kobi yedim 4 adet. Benim iştahım iyi ama alamıyorum işte kardeş senin dediğin gibi ben ızgara köfte, ekmek arası döner yiyemem aldığınız 900 tl maaş senin dediklerini alsam ben eve nasıl para. götürürüm herneyse konu para meselesi de değil benim yaşantım böyle öğünlerim böyle şimdi sen değerlendir.

Son düzenleme:
Hayatina bulgur pilavini da sok. Her ögün yemeye calis. Yiyemiyorsan aksam eve gidince ye. Ortalama 13-14 yemek kasigi olsun. Yanina da yogurt. Ara ögünlerde de ceviz, findik, badem, soslu misir, leblebi artik hangi kuruyemis varsa dolu dolu bir avuc ye.

Çeyrek ekmek az. Ben eskiden sabah yarım, öğleyin ve akşamları birer ekmeğe yakın yerdim. Şuan yesem hala yerimde, kilo aldı başını gidiyor, ondan yemiyorum.

Karbonhidrat ağırlıklı beslenmelisin. Tabiki abartmadan yani. İştah açıcı ilaçlar var onlardan da kullanırsın. Hemen olmasa da bir süre sonra faydasını görürsün.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı