CS 2'yi hiç beğenmedim

Yaklaşık 2 saat oynadım ve şu anlık keyif alamadım. Adama HS atıyorum hiçbir şey hissetmiyorum. Canım azalıyor farkına varmıyorum. Silahlarda ya burst olarak ya da One tap ile kullanıyorum. Famas m4'ten daha iyi geldi. FPS desen zaten 90'a düşüp bir anda 200'e fırlıyor. Çok garip olmuş oyun. Ben memnun olmadım ama az daha bakacağım.

Ayrıca konudaki arkadaş fikrini belirtmesine rağmen fanboyluk yapan siz olmuşsunuz.

Hayır kendileri 2023 yazında geleceğini söylediler. Bugün sonbahar ayının ilk günü ve oyun hala kapalı betada :)
Şuanda çıkacak olan her oyun gecikmeli ve sorunlu çıkıyor bazı istisnalar haricinde.

Gece oyunu ilk kez indirip deneme fırsatım oldu fakat oyunu hiç beğenmedim. Genel olarak beğenmediğim şeyler:

Overpass ve ıtaly haritalarını deneyimledim ilk olarak. Haritaların her kısmında görüş alanımı kısıtlayan değişik değişik nesneler vardı. Bu bazı oyuncularda varmış, bazılarında yokmuş, ilginç gerçekten.

Eki Görüntüle 1926487

Oyun aşırı parlak. Ateş ettiğim zaman merminin gelişini veya bana dönüşünü göremiyorum. Aynı şekilde rakiplerin renkleri de canlı oldukları için haritaya kamufle oluyorlar.

HUD göze hiç hitap etmiyor. Fight sırasında hasar aldığım zaman canımın azalıp azalmadığını anlayamıyorum bile. Bana çok karmaşık ve gereksiz geldi. Eski sade hali bence tam da olması gerektiği gibiydi.

Kafaya ding atıldığı zaman çıkan mavi efekt ayarları kıstığım için mi bilmiyorum ama çok düşük kalite geldi gözüme. Bu benden kaynaklanmış da olabilir, bilmiyorum.

Oyundaki sesler son derece boğuk ve kötü tasarlanmış. Sanki düşük kalitede bir şeyler dinliyormuşum gibi bir hissiyat veriyor bana.

Ayrıca silahları ve onların seslerini de hiç beğenmedim. Sanki plastikten yapılma gibiler. Gerçeği hiç yansıtmıyorlar.

Son olarak haritalarda inanılmaz fazla derecede gereksiz detay bulunuyor. Bunlar gereksiz FPS düşüşünden başka hiçbir şey değil.

Bunların sebebini de biliyoruz aslında. Valve, CS 2 için insanları o kadar çok bekletti ki doğal olarak oyunu bekleyen herkeste zaman ilerledikçe büyük bir beklenti oluştu. CS ise her zaman sadeliği, basitliği ve ciddiliği ile rakiplerinden harika bir şekilde sıyrılan kaliteli bir yapımdı. Oyunu dümdüz çıkarsalardı büyük tepki alacaklarını biliyorlardı ve bir ton gereksiz şeyle göz boyayarak beklentiyi karşılamaya çalışıyorlar şu an.

Çok merak ediyorum bu kadar saçma detaylarla e-spor maçları falan nasıl oynanacak acaba? Özellikle Inferno gibi bir haritayı inanılmaz karmaşık yapmışlar. Kesinlikle resmi maçlarda tercih edilirken iki değil üç kez düşünmeliler.

CS2 tam anlamıyla çıktığı zaman istediğiniz eleştiriyi yapabilirsiniz ama şu anda oyun tam olarak çıkmış değil. Şu anki sorunlar oyun çıktığında da olursa zaten Valve bitmiş demektir.

"Beta uygulamalar, halihazırda yayınlanmış olan uygulamaların daha yeni ve daha deneysel sürümleridir. Erken erişim ve beta uygulamaları çoğu uygulama kadar kararlı olmayabilir." Sanırım "BETA" ne demek bir fikriniz yok. Oyunu deniyorlar şu an. Geribildirim alıp düzelteceklerdir. Siz Abi bu oyun çok kötü ya oynanmaz diyerek laf kalabalığından başka bir şey yapmamış oluyorsunuz. Bu oyun böyle çıkmaz zaten çıkamaz. Adamlar kabasını yapıyor incesini sizler sayesinde yapıyorlar. CS2'yi hiç beğenmedim demek haksızlık olur. Oyunun tam sürümü çıkmadan böyle bir yorum yapmanın da anlamı yok.

Geri
Yukarı