CS:GO kitlesi neden Valorant'tan nefret ediyor?

CS:GO oynayan insanların büyük birçoğunluğunun Valorant'tan nefret ettiğini fark ettim. Valorant oynayan insanlar CS:GO'ya karşı böyle bakmamasına rağmen neden Valorant sürekli linç yiyor anlayamadım gitti. Arkadaş, beğenmiyorsan oynama. Tercih senin. Ama Bronz eloda İstanbul sunucusunda ranked girip sonra kitlesi çok kötü dersen, oyuna haksızlık etmiş olursun. Burada Valorant'ı savunmuyorum bu arada. CS:GO'nun ön yargılı toxic kitlesinin neden böyle olduğunu anlamaya çalışıyorum. Sizin düşünceleriniz neler?
Buna benzer bir olay da TRAP tarzı patladığı zamanlarda oldschool rap dinleyicileri tarafından ortaya çıkarılmıştı. Birçok eski profesyonel oyuncunun artık valoranta geçmesi ve ilgilerin oraya kayması eski csgo oyuncularını "daha değersiz" hissettiriyor. Zamanla bazı Valorant oynayanların da CS'ye fosil oyun çekmesi sinirlendirebiliyor. Şahsen ben de Valorant ilk çıktığı zamanlarda pek sevmezdim ama şu aralar CS'ye ara vereyim dedim birkaç haftadır Valorant oynuyorum. CS'deki yoğun hissiyatı vermese de fena oyun değil. Yine de mekaniklerini vs. çok eksik ve farklı hissediyorum keza bu iki oyunun aslında karşılaştırılmaması lazım. İki oyunun hedef kitlesi farklı. PubG ve Fortnite gibi.

Ben de CS'ciyim de öyle bir nefret söz konusu değil şahsen bende. Senin dediğinini yapan Valorantçılar da var. Burada olay tamamen oyuncularla alakalı oyunlarla değil. Valorant'ta toxic oyuncu daha fazla, CS'de daha fazla diye bir şey yok. Her oyunda böyle insanlar mevcut. Valorant ile CS'yi karşılaştıran ''Valorant CS'yi bitirecek heeee'' diyenler var, ben sadece onları anlamakta güçlük çekiyorum, yanlarımda olsalar omuzlarına hafifçe dokunup ''tamam'' diyeceğim insan türleridir onlar.😁
Takım tutar gibi; yok Valorant iyi, yok CS Valorant'ı ezer geçer, yok bizde şu var bunlar var sizde var mı? Gibisinden fanatikliğe gerek yok. Herkes istediğini oynar. ''Kanka yağğğ CS oynayan mı kaldı orada birsürü hile var hâla *** gibi, oynamaya devam edin siz'' demek ile ''Valorant ne öyle şu grafiklere bak fiziklere bak'' demenin arasında bir fark yok. Her oyunun hitap ettiği kesim farklı. İnanın bizlerin düşündüğü kadar VALVE düşünmüyor Valorant ile CS'nin halini, ikisi farklı oyunlar çünkü.😃
CS oynarken birisine sorduğum zaman ''Valorant nasıl?'' diye, kimse öyle ''Allah belasını versin öyle oyun mu olur, Valorant oynayan şöyledir böyledir'' gibisinden agresif cevaplar vermedi, 100 kişiden maksimum 10 tanesi falan nefret dolu cevaplar verir diye düşünüyorum. Gözlemlediğim kadarıyla da CS oynayan toxic oyuncuların çoğunun Valorant geçmesi CS'deki ''nefret'' dolu oyuncuların azalmasını sağladı.(Türkiye için)
Nefret etmekten kastın sevmemeleri ise orada haklısın CS'de rekabetçi maç girip ciddi bir şekilde ''Valorant oynayın, CS devri bitti'' falan dersen söverler ya da umurlarında olmazsın ki haklılar, zaten yeterince reklamlarını gözümüzün içine sokuyorlar bir de oyunun içinde ''Valorant'' kelimesini duymak bayağı bir sıkıcı oluyor açıkçası.(Türkiye için)
Tabi sen de Türk CS oyuncularında gözlemlediysen eğer bu nefreti ''ülkemizin toxic olmadığı oyun mu var?'' demek zorunda kalıyorum maalesef.🙃

Senin açtığın bu konuyu aynı şekilde ben de ''Girdiğim 10 Valorant maçından 7 tanesinde ailevi değerlerime küfür edildi neden siz hâla bu oyunu oynuyorsunuz?'' şeklinde açabilirim. Oyun kitlesiyle alakalı değil bu olay sizin sorduğunuz ''çoğunluk'' kavramıyla alakalı. Valorant'ta attığım 10 maçtan 7 tanesinde toxic insanlara rastladığımı düşün ama rastlama sıram ilk 3 maçta tertemiz oyuncular, geriye kalan 7 maçta ise tamamen oyundan soğutan tipler olsun. İlk 3 maçı atıp oyundan çıktığım zaman bana ''Valorant'ın kitlesi nasıl?'' diye sorarsan cevabım ''çok güzel, hiç toxic oyuncu yok'' olur. Ama attığım 10 maçtan sonra sorarsan cevap tamamen değişiyor. CS oynayan oyuncular aslında Valorant'tan nefret etmiyor, sizin sorduğunuz, gözlemlediğiniz kişiler Valorant'tan nefret ediyor. Genel olarak baktığımız zaman binlerce saat CS oynamış birisi olarak, öyle bir nefretin söz konusu olmadığını söyleyebilirim. Hatta sizin dediğiniz gibi bir nefretten ziyade oyunda (dalga geçmek dışında) 10 kere falan Valorant'ın ismini duymuşumdur. Bir insanı kışkırtmadığınız sürece, CS'de lobilere girip ''Valorant geçin CS sıktı'' demediğiniz sürece CS oyuncuları size nefret dolu sözler sarf etmeyecektir.

Konu bayağı bir öznel açıkçası, benim karşıma Valorant'tan nefret eden, maçın başından sonuna kadar Valorant'a söven bir insan denk gelmedi. Size denk gelmiş olabilir bu da olayı ''CS kitlesi Valorant'tan neden nefret ediyor?'' diye bir konu açmanıza sebep olmuş olabilir. Sakin olun ve her oyunda böyle insanların olduğunu aklınıza getirin.:D

İki oyunda bazı yanlarda zayıf biri hile dolu diğerinde her maç toxic insanlar var en iyi solo yerini arkadaşlarınla Valorant oynamak en azından toxiclerden ve CS:GO hilecilerinden uzak olursunuz.

Herkes birşey sallamış birincisi CS go kitlesi nefret etmiyor bu olay bize özel Türkiye'de CS go kitlesi valorant sevmiyor. Bunun nedeni yapılan araştırmalara göre Türk oyuncuların gerçekçi oyunları daha çok sevmesi fantazi oyunlarını pek sevmemesi PUPG ile epic games in yaptığı oyun (ismi aklıma gelmedi PUPG ya benzeyen) tüm dünyada oynanırken Türkiye'de bir mobil oyun kadar hatrı var.

İkincisi valorant ta çok fazla çoluk çocuk ve kız var. Maalesef Türkiye şartlarında takımda bir kız olunca takım abazaliktan maçı kaybediyor. Saygısız veletleri zaten bilirisiniz.

Son olarak eğim, valorant özel güçler ve büyüler ile öne çıkan bir oyun CS go ise aim ezberi ve hilecileri ile. Ben de ikiside var

Çoğu burada boş konuşmuş.

Riot basit oyun yapıyor herkes oynasın diye. Valorant oynamak için de hiç ek bir bilgiye ihtiyacınız yok. Koşarak, zıplayarak her türlü vurabilirsiniz, sadece tuşa basın yeter. Valorant CS kadar zor olsa oyuncu kalmaz.

Oyunun mekanikleri kötü diyen arkadaşlara hangi mekanik? Oyuna bağlı kalın diye, oyun başı 30 saniye bekliyorsunuz.

CS'den geçen kitle CS'de bir takım bulamayan oyuncular. Yani artık içi geçmiş oyuncular.

Zaten bir yere gelmekte zorlanan TR oyuncuları için bu alan kaymak, neden geçmesin?

Şöyle bir şey var Valorant'ta vuruş kolaylığı çok fazla yani bala koşarak faşan vurmak kolay o yüzden düşük elo ya da yüksek elolarda sürekli bala vuruş yaşarsın ama CS:GO'da bu oran çok azdır o yüzden.

Çünkü Valorant TR kitlesinin birçoğunluğu aşırı toksik. Mesela CS:GO'da 16-14 biten bir maçta "gg ez noobs" yazanların sayısı çok az. Şahsen ben 16-0 kazansam da "ez" yazmadım. Ama Valorant'ta 13-11 biten bir oyunda bile "gg ez noobs" yazısını görüyorum. Küfürler de cabası. Bir de koşarak kafadan vurma olayı var.

Bu segmentteki en iyi oyun olarak gösteriliyordu cs go ve şuan ona bir rakip çıktı. Çıktığında da "Cs yi ezip geçecek" tarzı şeyler söylendi ve cs go kitlesi sırf bu yüzden oyunu sıkı sıkı tutuyor bitmesin falan diye ama bu gidişle ben yine biteceğini düşünüyorum. Çünkü oyun yapımcıları oyuna bakmıyor. Valorantın düşük eloda kitlesi gerçekten kötü katılıyorum lakin kimse boş bir cs go hesabı açıp direkt ranked girmeyi denemiyor mu? Boşverin zaten denemeyin. En aşağı ranklar hileden geçilmiyor ne yazık ki

Son düzenleme:

Geri
Yukarı