CS:GO vs Valorant

Şu 'Konu' neden hala etkileşim alıyor anlamış değilim.

İkiside ayrı fizikler barındıran oyunlar, tek ortak noktaları ikisininde FPS oyunu olması.

Tüm oyunlarda olduğu gibi bu iki oyundada farklılar var;
CS'de bunny yaparken, valo'da yapamazsın, valo'da one tap atarken, CS'de spray atarsın....

Artık şu konuda tartışmayı kesin herkes istediği oyunu oynasın fanboyluk yapmaya gerek yok.

Ben öyle bir şey demedim ki.
Ben diyorum ki rekabetçi oyunlar doğası gereği vuruş hissi barındırmazlar.
Rdr2 de düşmanın kopan uzuvları bile var.
Senin attığın video sadece havaya ateş etmeden ibaret.
Rekabetçi oyunlar doğası gereği vuruş hissi barındırmazlar mı? Ya tamam, tamam. Anladım ben seni. CS:GO ve Valorant'da vuruş hissi missi yok, RDR2'de var.

Rekabetçi oyunlar doğası gereği vuruş hissi barındırmazlar mı? Ya tamam, tamam. Anladım ben seni. CS:GO ve Valorant'da vuruş hissi missi yok, RDR2'de var.
Ya sanırım ikimizin vuruş hissinden anladığı şey farklı.
Rdr2 de pompalı ile uzuv koparmak harika vuruş hissi benim için.
Ama CS:GO'da bu yok.
Bak ben bu CS:GO nun suçu demiyorum ki.
CS:GO da önemli olan şey rekabet RDR2 gibi oyundan çok deneyime kayan bir oyunda ise deneyim önemli.
CS:GO tek pompalı mermisi ile uzunlar kopsa oyun kalmaz.

Ya sanırım ikimizin vuruş hissinden anladığı şey farklı.
Biz bu konuda CS:GO ve Valorant'ı vuruş hissi olarak karşılaştırdığımızda silah animasyonlarına, kafaya vurulduğunda çıkan sese, silah seslerine, silah sekişine, silah sekişinin animasyona uyumluluğuna bakarız. Çünkü bu oyunların ikisi de FPS oyunu. Bu oyunu MW19'la karşılaştırabilirsin. Çünkü o da FPS oyunu. Ama sen kalkıp bu 2 oyunu RDR2 gibi bir oyunla karşılaştırırsan, çok saçma iş yapmış olursun. Ya da GOD OF WAR'la karşılaştırırsan da aynı şekilde saçma olur. Oyunların türleri farklı, RDR2'nin FPS'si bir FPS oyunun yanında çöp, çöp ama oyun kötü demek değil. Oyun zaten FPS oyunu değil. Sen GTA 5 ile Forza Horizon 4'ü karşılaştırıyor musun? Hayır, değil mi? Hangisinde sürüş hissiyatı fazla, tabi ki de Forza'da. Demek isteğim farklı tür oyunlar. Karşılaştırmak saçma olur.

Biz bu konuda CS:GO ve Valorant'ı vuruş hissi olarak karşılaştırdığımızda silah animasyonlarına, kafaya vurulduğunda çıkan sese, silah seslerine, silah sekişine, silah sekişinin animasyona uyumluluğuna bakarız. Çünkü bu oyunların ikisi de FPS oyunu. Bu oyunu MW19'la karşılaştırabilirsin. Çünkü o da FPS oyunu. Ama sen kalkıp bu 2 oyunu RDR2 gibi bir oyunla karşılaştırırsan, çok saçma iş yapmış olursun. Ya da GOD OF WAR'la karşılaştırırsan da aynı şekilde saçma olur. Oyunların türleri farklı, RDR2'nin FPS'si bir FPS oyunun yanında çöp, çöp ama oyun kötü demek değil. Oyun zaten FPS oyunu değil. Sen GTA 5 ile Forza Horizon 4'ü karşılaştırıyor musun? Hayır, değil mi? Hangisinde sürüş hissiyatı fazla, tabi ki de Forza'da. Demek isteğim farklı tür oyunlar. Karşılaştırmak saçma olur.
Benim amacım karşılaştırmak değildi.
Bence CS:GO da süper değil vuruş hissiyatı demekti sen şunu kaçırdın, dur şöyle söyleyeyim
mesela benim için vuruş sağlayan etkenlerden silahtan duman çıkma, mermilerin çarptığı yerlerin parçalanması gibi detaylar rekabetçi oyunlarda olamaz yoksa ping artar vb. oyun oynanmaz bu rekabetçi oyunların tarzı.
RDR2 örneğini vermemin sebebi oyunda bu tür detayların daha fazla olması.
Aklıma o an RDR2 geldi onu söyledim.
Umarım bu benim anlattıklarımı biraz daha netleştirmiştir.

Benim normalde FPS oyunları ile aram hiç yok. Ama nedense bu CS:GO'yu bir türlü bırakamadım. Bundan sonra da FPS türünde başka oyun oynamam diye tahmin ediyorum.

Hile konusuna gelince, o mevlana hilesi bana sadece bir kere denk geldi ve hemen de banlandı. Ama onun haricinde ne headshot machineler, ne çakma Pro'lar... Saymakla bitmez. Benim anlamadığım, halen pek çok kişi ısrarla oyunda hile yokmuş gibi konuşuyor. Onlara hiç denk gelmiyormuş, biz abartıyormuşuz falan.

Saat'in hiçbir şeyi kanıtlamaz kardeşim bende aynı dili konuştuğumuzu düşünüyorum.
Xantares ve Woxic'in Valorant hakkında ki açıklamalarını dinler isen anlayacaksın Valorant'ın Aiming'i daha kolay Valorant'ı doğru düzgün oynamamasına rağmen CS:GO'da e sporcu ve Valorant da radiant CS:GO'ya yıllarını vermiş adam benim dediklerime benzer şeyler söylüyor bence bunu anlayacak kadar bilgiye ve deneyime sahipler.
Anladım, eğer oyunda bir basarim olmasa 3900 saat boyunca oynamaz oyuna bir şeyler vermezdim herhalde biraz mantık sende bunu anlayamıyorsun galiba. Aramızdaki fark ben objektif bakıyorum sen tek taraflı. Ayrıca o dediğin açıklama sözde ''açıklamaları'' bende hatırlıyorum. Valorant ilk çıktığı zamanlar edilmiş laflar. Woxic ilk defa Valorant oynadiginda bunu söyledi. Ki kaldi ki bu adamlar CS'den ekmek yiyen adamlar zaten çıkıp demezler Valorant daha iyi diye. Kesinlikle iki oyun karşılaştırılamaz bu arada bunu da belirteyim. Türleri FPS olsa dahi içerikleri çok farklı. Benim sadece dediğim valorant'in CS'ye gore bir kaç üstün yanı var demek o kadar. Sen seviyorsundur CS'yi katlanırsin hileye 2-3 maçta bir gelenlere. Ama iş Rank kasmaya falan gelince neden kendimi böyle bir sisteme sahip oyunda kölelteyim. Şimdi seckinde hile gelmiyor duyari kasmaya da gerek yok geliyordu. Nelere şahit oldum supreme eloda mevalana açıp ban yemeyen mi ararsin? Canlı global maçta HVH atan mi ararsin? bu apaçık ortada ve CS'nin en dev sorunu hileci hasta insanlar. Ve sırf oyun oynansin daha çok satsın ban yiyen gene alsın diye hiçbir şey yapmayan Valve. İlk çıktığı zaman Valorant zaten az bir şey FPS tecrübesi olan Rank atliyordu oyunda iyi insan azdı. Kısacası gene olay benim dediğime varıyor. Oyun çok değişti deneyimli insan sayısı arttı. Bir ton güncelleme aldı. Şimdi daha açık olmusumdur diye düşünüyorum ve dediğimin tamamen arkasındayım. Ben sana ufaktan da olsa kanıtlarımi sundum sen başta dediğinin aynısını söylüyorsun ki oyunu oynamamış veya yeterince oynamamış bir bilgi seviyesine sahip olduğun zaten anlaşılıyor. Daha uzatmaya gerek yok. Sen CS devam ben Valorant. Skill kullanmadan immortal oldum demek CS:GO'da armorsuz ve bombaları kullanmadan supreme oldum demek. Dediğini biraz daha sana anlatayım istedim bu örnek ile. Ayrıca saat bir şeyi kanitlamaz demişsin her şey olmasa bile neredeyse her şey tecrübene dayanır eğer iyi bir oyuncuysan. Clutch roundlarda soğuk kanliligi korumak, nereye aim alacağını, nasıl peekleyecegini bilmek, pozisyon almak, cart curt nerdeyse her şey dediğim gibi ve tekrar dediğim gibi uzatmanın bir manası yok.

Anladım, eğer oyunda bir basarim olmasa 3900 saat boyunca oynamaz oyuna bir şeyler vermezdim herhalde biraz mantık sende bunu anlayamıyorsun galiba. Aramızdaki fark ben objektif bakıyorum sen tek taraflı. Ayrıca o dediğin açıklama sözde "açıklamaları" bende hatırlıyorum. Valorant ilk çıktığı zamanlar edilmiş laflar. Woxic ilk defa Valorant oynadiginda bunu söyledi. Ki kaldi ki bu adamlar CS'den ekmek yiyen adamlar zaten çıkıp demezler Valorant daha iyi diye. Kesinlikle iki oyun karşılaştırılamaz bu arada bunu da belirteyim. Türleri FPS olsa dahi içerikleri çok farklı. Benim sadece dediğim Valorant'in CS'ye gore birkaç üstün yanı var demek o kadar. Sen seviyorsundur CS'yi katlanırsin hileye 2-3 maçta bir gelenlere. Ama iş rank kasmaya falan gelince neden kendimi böyle bir sisteme sahip oyunda kölelteyim. Şimdi seckinde hile gelmiyor duyari kasmaya da gerek yok geliyordu. Nelere şahit oldum supreme eloda mevalana açıp ban yemeyen mi ararsin? Canlı global maçta hvh atan mi ararsin? Bu apaçık ortada ve CS'nin en dev sorunu hileci hasta insanlar. Ve sırf oyun oynansin daha çok satsın ban yiyen gene alsın diye hiçbir şey yapmayan Valve. İlk çıktığı zaman Valorant zaten az bir şey FPS tecrübesi olan rank atliyordu oyunda iyi insan azdı. Kısacası gene olay benim dediğime varıyor. Oyun çok değişti deneyimli insan sayısı arttı. Bir ton güncelleme aldı. Şimdi daha açık olmusumdur diye düşünüyorum ve dediğimin tamamen arkasındayım. Ben sana ufaktan da olsa kanıtlarımi sundum sen başta dediğinin aynısını söylüyorsun ki oyunu oynamamış veya yeterince oynamamış bir bilgi seviyesine sahip olduğun zaten anlaşılıyor. Daha uzatmaya gerek yok. Sen CS devam ben Valorant. Skill kullanmadan immortal oldum demek CS:GO'da armorsuz ve bombaları kullanmadan supreme oldum demek. Dediğini biraz daha sana anlatayım istedim bu örnek ile. Ayrıca saat bir şeyi kanitlamaz demişsin her şey olmasa bile neredeyse her şey tecrübene dayanır eğer iyi bir oyuncuysan. Clutch roundlarda soğuk kanliligi korumak, nereye aim alacağını, nasıl peekleyecegini bilmek, pozisyon almak, cart curt neredeyse her şey dediğim gibi ve tekrar dediğim gibi uzatmanın bir manası yok.

Bana tek taraflı bakmıyorsun demişsin tüm koşmalarımda Valorant'ın iyi yanlarını söyleyip övüyorum sen ise CS:GO'nun tek kötü yanlarını söyleyip Valorant CS:GO'nun 3 katı 5 katı iyi deyip uzun uzun övmüşsün bence bu yeterdi 2. şaun CS oynayan herkesin 2K üstü saati var %90'ı senin gibi saat kasmak için oyunu açık bırakıyor 3-4k saati olan adamın 3 rozeti olması en eski rozeti 2017 hizmet madalyası ve VAC ban yiyen bir adamın yıllardır CS:GO oynuyorum demesi ve global olması da ilginç nedense global arkadaşımız VAC yemiş nasıl global olduğu belli bence bir de Zula oynaması ironik :D neyse ben bu tartışmaya devam etmiyeceğim bu son mesajımdı çünkü yaptığın tartışma bile değil ben ne anlatırsam anlatayım sen kendi bildiğini tekrar tekrar aynı şeyleri yazarak konuşacaksın ve senin nasıl bir tip olduğunu hesabından görünce daha tartışmaya devam bile etmem. :D

Bana tek taraflı bakmıyorsun demişsin tüm koşmalarımda Valorant'ın iyi yanlarını söyleyip övüyorum sen ise CS:GO'nun tek kötü yanlarını söyleyip Valorant CS:GO'nun 3 katı 5 katı iyi deyip uzun uzun övmüşsün bence bu yeterdi 2. şaun CS oynayan herkesin 2K üstü saati var %90'ı senin gibi saat kasmak için oyunu açık bırakıyor 3-4k saati olan adamın 3 rozeti olması en eski rozeti 2017 hizmet madalyası ve VAC ban yiyen bir adamın yıllardır CS:GO oynuyorum demesi ve global olması da ilginç nedense global arkadaşımız VAC yemiş nasıl global olduğu belli bence bir de Zula oynaması ironik :D neyse ben bu tartışmaya devam etmiyeceğim bu son mesajımdı çünkü yaptığın tartışma bile değil ben ne anlatırsam anlatayım sen kendi bildiğini tekrar tekrar aynı şeyleri yazarak konuşacaksın ve senin nasıl bir tip olduğunu hesabından görünce daha tartışmaya devam bile etmem. :D
Asıl bu olayı yapan sensin ve şuanda ben bunu yazınca bana cevap verme isteğin içini yiyip bitirecek bundan da eminim. Fark ettiysen ben Valorant'ın da kötü yanlarını yazmışım. Koşarken isabetli mermi sorunu, şans faktörünün fazla etkili olması, ve son zamanlarda artan hileler olarak. Ayrıca sahip olduğum saatler tamamen kendi oynamamdır neden bir ezik gibi saat kasıp hava atmaya çalışayım özellikle senin gibi hiç tanımadığım bir insana veya diğer insanlara? Ayrıca o rozetlere bakarsan hepsinin 2 veya 3 kez bitirildiğini göreceğini umuyorum bunun anlamının da 40 seviyeye her seferinde 2-3 kez ulaştığıma geldiğini de anlayacağını umuyorum. Buda AFK saat kasmadığımın başka bir kanıtıdır. Ama görüyorum ki yazdığım yazıları tam okuyup anlam bütünlüğünü dahi kuramamışsınız. Son oynamalarıma bakıp 50 yıl önce bir kere gevezelik-mizah olsun diye açtığım zula oyununu görüp bana zula oynuyorsun ironik demen tam da senden beklenecek zekice bir hareket (!). Ayrıca evet ilk hesabımda hile açtım ve VAC yedim ben bir sorun göremiyorum. Bir hataydı daha da online oyunlarda hile kullanmadım bu olaydan sonra. Diğer hesabımda açsam onda da yerdim. Bende yerinde olsam bu tartışmaya devam etmezdim çünkü okuduğu şeylerden sadece kendi istediği anlamı çıkarıp bana tek taraflı demen asıl büyük bir ironidir. Ben iki oyunu da eleştirdim ve iki oyunun en başlarda birbirinden tamamen farklı olduğunu karşılaştırma yapılamayacak olduğunu üstteki yazımda söyledim. Sadece ikisinin de birbirine göre bir kaç artı özelliğinin bulunduğunu ima eden bir yazıda bulundum ve sonrasında bana göre olan kısımda ise Valorant'ın artıları bence daha fazla olduğu için Valorant'ı iyi bulduğumu belirttim ve CS'yi neden bıraktığımı anlattım. Sende sözde Valorant'ın beğenmediğin yanlarını belirtmişsin ama bunlar oyunu 1 el atıp silen bir adamdan çıkacak sözlere benzediği için bende söylediklerinin yanlış olduğunu sana ilettim. Bunun üstüne bana inanmayarak kanıt isteyen de sendin :). Sanırım genel haksızlık psikolojisi olsa gerek insanlar hep sözlerimdeki ufak şeylerden başka anlamlar çıkarmaya eğimli.

Bana göre bu konu gereksiz. Valorant tırt bir oyun sonuçta. Tamam CS:GO'da hile çok diyorlar ama nedense ben hiç karşılaşmadım.

Geri
Yukarı