CS:GO vs Valorant

Deseler ki csde hileler bitti csye gecerim direk ama şu an tr serveri 128 tick sw vb gibi şeylerden dolayı valorant oynuyorum sadece
Hile istemiyorsan, elin kolun varsa faceit oynarsın zaten. Official sunuculara 128 tik getirmezler çünkü sistemi ortalama olanlarda oyun laglı olacaktır. Tr servri gelirse ne kadar berbat oynayan varsa gelir maçlarınıza.

21 senelik köklü bir oyun olan ve sürekli kendi geliştiren CS:GO ile çıkalı 1 yıl olan oyun sürekli kıyaslanıyorsa ben oyumu Valorant'tan yana kullanıyorum. En azından küfür eden çocukları vs susturup engelleye biliyorum ama hile açıp duvardan vuran adamı engelleyemiyorum.

Selamlar, daha önce bu tarz konular açıldığını biliyorum ama Valorant artık çok daha gelişti hem CS:GO hem de Valorant oynayan biri olarak bana göre Valorant daha iyi. Sizin fikirleriniz neler, hangisi daha iyi?
Hala BETA olarak devam etmesi gerekiyordu. Oyunda oyun mekaniğinden çok bug'lar var şu anda.
Ayrıca kesinlikle mouse becerilerinizi ödüllendiren bir oyun değil. Riot Games'in klasik felsefesi ile denge değişiklikleri yapıldığı için ise düşük liglerden kurtulmanız tamamen şans.

Yaklaşık 2 ay kadar bir sürede Altın ligine ulaşabildim, bu tarz FPS oyunlarında zaten yetenekli olmadığımı biliyorum ancak oyunda çok büyük bir sıkıntıyı fark ettim.
Oyun sizin ne kadar iyi nişan aldığınızı, düzgün açılarda saklandığınızı veye görüş avantajının sizde olduğunu önemsemeyerek koşarak Vandal'ile kafanıza gelen bir mermi ile ölmenize müsade ediyor. Bu durumun "raslantı" olmaması gerçekten çok trajik bir durum. Bilmiyorum belki bana denk geliyordur ama girdiğim her maçta en az 2-3 kere başıma gelen bir durum.

Kısacası oyunda çözülmesi gereken çok fazla sıkıntı var. Yine oynanmaz halde demiyorum. Ancak bütün bu saçmalıklara dayanabilecek iradeye sahip olmanız gerekiyor ve ne yazık ki bende öyle bir irade yok :D
Valorant bir köfte oyuncusunu şimdilik kaybetti :(

Hala BETA olarak devam etmesi gerekiyordu. Oyunda oyun mekaniğinden çok bug'lar var şu anda.
Ayrıca kesinlikle mouse becerilerinizi ödüllendiren bir oyun değil. Riot Games'in klasik felsefesi ile denge değişiklikleri yapıldığı için ise düşük liglerden kurtulmanız tamamen şans.

Yaklaşık 2 ay kadar bir sürede Altın ligine ulaşabildim, bu tarz FPS oyunlarında zaten yetenekli olmadığımı biliyorum ancak oyunda çok büyük bir sıkıntıyı fark ettim.
Oyun sizin ne kadar iyi nişan aldığınızı, düzgün açılarda saklandığınızı veye görüş avantajının sizde olduğunu önemsemeyerek koşarak Vandal'ile kafanıza gelen bir mermi ile ölmenize müsade ediyor. Bu durumun "raslantı" olmaması gerçekten çok trajik bir durum. Bilmiyorum belki bana denk geliyordur ama girdiğim her maçta en az 2-3 kere başıma gelen bir durum.

Kısacası oyunda çözülmesi gereken çok fazla sıkıntı var. Yine oynanmaz halde demiyorum. Ancak bütün bu saçmalıklara dayanabilecek iradeye sahip olmanız gerekiyor ve ne yazık ki bende öyle bir irade yok :D
Valorant bir köfte oyuncusunu şimdilik kaybetti :(

Valorantta peekers advantage denen bir mekanik var. Network gecikmesinden dolayı bir noktayı önce peekleyen ms bazında da olsa daha avantajlı oluyor. Sürekli pusmak ya da rakibin geleceği noktaları hali hazırda kesiyor olmak her zaman avantaj olmuyor maalesef.

Bir şey sorcam bu cümleyi kurarken ciddi miydin?

Dia1dim. Her maça çocuk gelip sövmesi normal mi ? Yüksek bir elo olduğu için demiyorum. Ama bu elolarda bu çocuk sıklığı normal mi ? Her maç çocuk gelip sövmesi. Saçma sapan davranması.

Hayır çocuk gelmese 20 25 yaşındaki adam geliyor. Onlar çocuktan daha beter.

2 3 çocuk olduğunu nerden çıkardın?
Biraz CS:GO fanboyuna benziyorsun sanki. Bütün mesajlarını okudum Valorantın hiç iyi yanı yokmuş gibi konuşuyorsun.

Selamlar, daha önce bu tarz konular açıldığını biliyorum ama Valorant artık çok daha gelişti hem CS:GO hem de Valorant oynayan biri olarak bana göre Valorant daha iyi. Sizin fikirleriniz neler, hangisi daha iyi?

Ben Valorant'ın daha iyi olduğunu düşünüyorum çünkü yapılabilecek çok daha fazla şey var yani farklı ajanların farklı yetenekleriyle daha fazla strateji uygulanabiliyor ve oyuncunun gözüne en azından bana daha canlı daha eğlenceli geliyor Valorant'ın harita ve ajan sayıları arttıkça oyunun zevki artacaktır diye düşünüyorum iyi oyunlar.

Valorant'ın silah çeşitliliği bile fazla CS'den tabi aimler çok farklı ama ikisi de birbirinden güzel, eğwr Valorant CS grafiklerinde olsaydı insanları kendine daha çok çekerdi, ama dediğim gibi iki oyunum kendine has şeyleri var bence ikisi de birbirinden güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı