Cyberpunk 1.10 yaması inceleme

Bu güzel bug aslında.
Ekran Görüntüsü (89).png

Bunlar bu işi beceremeyecek belli ki, seneye falan oynarız tabii daha düzeltirlerse o da, öteki türlü oyunda belli ki ana yapıyı değiştirmelerini gerektirecek daha çok fazla bug var.

Şöyle düşünmüştüm ben. Oyunu şimdi bu şekilde oynayıp bitireyim hevesimi alayım ve kaldırayım. Sonrasında adamlar oyunu düzeltsinler zaten etrafta görürüm neler yaptıklarını. Gördükçe de canım çeker ve tekrar yüklerim ve baştan başlar tekrar bitiririm. Düşüncem böyleydi ta ki oyunda biraz ilerleyene ve seçimlerimin hiç ama hiçbir işe yaramadığını görene kadar. Oyunda ki her şeyi düzeltseler bile oyun RPG değil ki. Tekrar oynanılabilirlik yok denecek kadar az oyunda. Bunu nasıl düzeltecekler ya da düzeltecekler mi onu bile bilmiyorum. DLC ile belki bir miktar diyeceğim ama yani bu oyunu böyle çıkaran bir firmadan artık ne kadar beklentili olmak lazım oda ayrı bir konu.

Cyberpunk ta RTX Ray Tracing nasıl aktive ediliyor? 6900xt ekran kartı kullanıyorum.

Oyun ayarlarından GRAPHICS'e giriyorum. Ray Tracing "OFF" konumunda. "ON" tuşuna basıyorum açılmıyor. Başka bir yerden ayar yapmak mı gerek acaba?

@kup10 AMD kartlarla Ray Tracing açamazsın şu anlık. İleride geleceği söyleniyor o zaman artık.
Teşekkürler, gelmiştir diye düşünüyordum. Az önce oyundan çıktım.

Kısaca oyun beklentimin altında kaldı. Bu oyunda RTX için 6900XT den vazgeçmeye değmez. Ki iyikide şişik fiyatlı 30XX almamışım bu oyun için. Alırken çok tereddütte kalmıştım, şişik fiyatlı 3080/3090 ile 6800/6900 arasında.

@kup10 oyun Ray Tracing'i en ince detayına kadar kullanıyor ama RT olmadan da oldukça güzel görünüyor. Grafik ekibi sahte yansımaları çok güzel yapmış hakkını vermek lazım.
Grafikler RTX'siz de güzel. RTX ile daha güzeldir eminim. Ama oyunda bir yenilik yok oynanış bakımından. Bana biraz kopyala yapıştır oyunu gibi geldi ilk izlenimim. Başka oyunlardan biraz biraz alıp birleştirmişler gibi. Yeni bir oynanış şekli beklerdim bu kadar reklamı yapılan oyundan.

Grafikler RTX'siz de güzel. RTX ile daha güzeldir eminim. Ama oyunda bir yenilik yok oynanış bakımından. Bana biraz kopyala yapıştır oyunu gibi geldi ilk izlenimim. Başka oyunlardan biraz biraz alıp birleştirmişler gibi. Yeni bir oynanış şekli beklerdim bu kadar reklamı yapılan oyundan.

Öncesin de defalarca kez duyduğumuz ve insanların deli gibi hype yaptığı oyunlarda genel de devrim niteliğin de bir şeyler görürdük. Cyberpunk'ta cidden o yok. Oyunu 70 saat oynadım ve "oha, bunu daha önce hiçbir oyunda görmedim" dediğim bir şeye rastlamadım. Oyun eğlenceli ama diğer oyunlardan farklı yaptığı bir şey yok gibi.
(2077 yılında uçan araç süremeyeceksek ne bileyim)

Geri
Yukarı