Cyberpunk 2077 hakkında düşünceler

Cidden bunu sormadınız umarım. Gerçekten de aşırı zayıf. Vaat ettiklerinden kat kat eksik.
Yoo zayıf falan değil. Örnek verir misin zayıf olduğu taraftan? Oyunu tamamen Stealth de oynayabilirsin, çatır catur dalarak da. İstersen öldürürsün istersen süzülürsün.

Cidden bunu sormadınız umarım. Gerçekten de aşırı zayıf. Vaat ettiklerinden kat kat eksik.
Vaat ettiklerini yapabilselerdi gelmiş geçmiş en iyi açık dünya RPG oyunu olacaktı. Şu anki hali bile gayet güzel bir RPG deneyimi sunuyor.
Hocam şimdi kabul etmek lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
PS4'e düzgün çıkmamasıyla RPG ögelerinin ne alakası var?

Oyunu 15 FPS ile PC üzerinden oynadım, PS4 desen 15 saniye bile dayanamadı yani oyun çöktü... Bu sorun geçtiğimiz günlerde de devam etti. Oyunu bitirdim, beğenmedim ve sizin düşüncelerinizi merak ediyorum :)

Oyunu ilk defa bitirdiğimde 96 saat geçmişti. Oyun bittiğinde tek düşüncem 96 saatimin çöp olduğuydu. Dün de yeniden başlayayım dedim ama 1 saat boyunca sadece karakter oluşturdum. Ardından çıktım oyundan.

Skill ağacı olan her oyunu RPG sanıyorsun galiba?? Bazı kilit yerlerdeki seçimlerimiz haricinde hiçbir etkisi yok.
Sen de RPG'yi sadece diyalog seçiminden ibaret sanıyorsun galiba. Ayrıca gayet de etkiliyor. Pabam'la aranı iyi tutup yan görev yaparsan bambaşka final görüyorsun. Johnny'yle aranı iyi tutarsan bambaşka 2 final görebiliyorsun. Karakterlerin farklı sonları var. İstersen Takemura'yı kurtar istersen bırak olsun. Kurtarırsan finalde görürsün gibi. Tonla seçim var ve finali tamamen değiştiriyor bu seçimler. Karakterlerin hayatlarını da değiştiriyor. Bir bölgeye tamamen istediğin şekilde yaklaşabiliyorsun. Mekanlar hem gizlilik hem de çatışmaya uygun tasarlanmış. Skill ağacı ve geliştirmeler de aynı şekilde hem gizliliğe hem de çatışmaya uygun. Mis gibi RPG işte. AC Valhalla kendine RPG derken sorun olmuyor, Cyberpunk deyince mi oluyor?

Sadece oynanış serbestliği bana RPG tadını vermiyor, başkasına vermiş belli ki.

Daha dolu diyaloglar ve hikayeye yön verebilmeyi bekledim. Olmadı. Bu nedenle de yılın hayal kırıklığı benim açımdan. Finali değiştirmek istiyorsanız o LiS'de de var, gidin değiştirin.

Ana hikaye süresi de tatmin etmedi. Birini kaybettikten sonra oyun açılıyor, üzerine düşülmesi gereken asıl yerin orası olmasına rağmen kısa tutulmuş. Hikayeye ısınıyorum dedim, o da olmadı.

Olmayanların oyunu CP. Beklentilerimi karşılamadı. Hoş, kendileri yarattı beklentiyi. Kendimi de suçlayamıyorum.

Buna rağmen keyifli. 40 saat oynamışım.

Yeni konular

Geri
Yukarı