Dark marka PSU kullanmayın

Palamutkafali

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Organizasyon sorunlusu
Daha dün açtığım Dark marka PSU nasıldır adlı konumda markanın kaliteli olup olmadığını başka marka PSU almama gerek var mı diye sormuştum. Aldım da fakat ürün kargoya verilene kadar PSU patladı. Arkadaşlar güzelim aldığınız bilgisayarlarınız bu beni yenisini alana kadar götürür deyip iğrenç PSU'larınızla devam etmeyin. Ben aldım 4 ay kullandım sonunda patladı. Eğer güzel bir sistem alacaksanız PSU için bütçeden kısacaksanız almayım bilgisayar falan. Evin elektriğinde hiçbir sıkıntı yok. Yan tarafta kardeşimin kullandığı 10 yıla yakındır duran ASUS marka 350 Watt modelini dahi bilmediğim üstünden etiketinin bile söküldüğü PSU şu an hala çalışıyor. Ona neden bir şey olmadı. O bilgisayar seninki kadar güç harcamaz tabii ki falan demeyin sakın. 10 yıl arkadaşlar temizlenmedi bile. Dark markası yetkililerine sesleniyorum. Sayın Dark, gerçekten ismin gibi bir markasın. Git kasa yap abi bak Guardian diye kasa yapmışsın canavar gibi on numara. Ama PSU yapma. PSU lafını duyduğunuzda arkanıza bakmadan koşun elinizi dahi sürmeyin. Eğer illa yapacağız diyorsanız yaptığınız PSU'ları orduya, TSK ya falan verin. Askeri mühimmat olarak kullansınlar. Çatapat mı koydunuz bunun içine patır patır pancar motoru gibi patladı ya PSU aklımız çıktı ya. Allah'tan komşumun PSU'yu alıp denedim şu an için en azından sorun gözükmüyor parçalarda. Odanın içinde sis bombası patladı sanki. Uzun lafın kısası Dark marka PSU'yu eğer birine suikast düzenlemeyecekseniz, evde bir şeyler patlatmak gibi fantazileriniz yoksa almayın. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kac kez yazildi, ekran kartindan kisilir PSU'dan kisilmaz.

Kısmadım zaten ilk bilgisayar alma tecrübemdi hazır sistemdi üstüne eklemeler yaptım. Ben nereden bileyim kalitesiz PSU'ların lisanslı el bombası olduklarını.

PSU modelinin bu kadar kötü olacağını tahmin etmezdim. Geçmiş olsun, araştırmadan almayın.

Ben de beklemezdim. Genelde Rampage ile ilgili konular okurduk. Aynı prize aynı yere bağlı 10 yıllık ASUS PSU sapasağlam. Dark çatara patara diye patladı.

Dark PSU'nun durup dururken patlayacağını sanmam.

Ben de çözemedim hala. Aklımdaki tek şey diğer bilgisayara neden zerre bir şey olmadı?
Dark PSU'nun durup dururken patlayacağını sanmam. Sistemin ne ve PSU kaç Watt?

Sistem Ryzen 5 1600 12nm, RX580 8 GB, ASRock A320M HDV r4, 16 GB 3000MHz RGB bellek, 600 Watt Dark Force PSU.

Geri
Yukarı