Definasyonun ilk 2 haftası 8 kg vermek normal mi?

Ki bu işin içindeysen kiloyla bir alakası olmadığını da bilirsin zaten adamın durumunu bilmen lazım önce fiziğini görmen lazım 170'e göre 78 kilo ilk bulkıysa gayet iyi bir kilo zaten ama ödem belli ki.
Dostum kilosu her türlü düşük boyu ne olursa olsun Furkan er 73kg ama hayvan gibi kütleli duruyor ilaç adalede su topladığı için 150 filanda olmadığına göre sence definasyon sonunda 60kg olmak normal mi :D? Sen zarganaysan sana göre normal olabilir.

Ki zaten çevremde bir sürü o kiloda olan insan var nasıl gözüktükleri belli ve direk 8 kilo vermesinden de aldığının çoğunun ödem ve yağ olduğuda aşikar.

Ben 80 kiloyum arkadaş 78 kiloymuş itiyorsa ikimizde kolumuzun fotoğrafını yükliyelim aradaki farktan anlarsın ne demek istediğimi.

Bulkı olabildiğince uzun zamana yayıp temiz yapacak ki yağ su yerine olabildiğince kas koysun.

Su atmışsındır bulk kilon az geldi bana biraz daha devam ettirseydin 78kg sin ama az kütle koymuşsun çoğu yağ ve sudur en azından 85'lere falan çıksaydın 2-3kg kas kütlesi koysaydın.

Benim definasyon kilom 73'dü öyle düşün.

Bulkta temiz beslenip kardio falanda yapıp bol su içip yağlanma ve sulanmayı en azda tutup kas kütlesi arttırmaya bak 6 ayda 10kg almakla 2 ayda 10kg almak arasında dağlar kadar fark var 2 ayda aldığının 1kg si kas iken 6 ayda aldığının belki 5-6kg si kas olacak.

Furkan er örneği de seni çürütüyor zaten. Eski fotoğrafları da var ergenlik, gençlik zamanları doğal olduğu düşük kilolarda gayet iyi natural fiziği var adamın boy faktörünü kanıtlıyor.

O kiloda arkadaşlarım var nasıl gözüktüklerini biliyorum demene cevap vermeye bile gerek yok benim de 100kilo arkadaşlar var. Nasıl gözüktüklerini biliyorum. Herkes 100kiloda kötü gözükecek o zaman mantıklı mı sence?

Son düzenleme:
Yağ oranım çok fazla değil göbek yok sanırım ℅20 civarlarında.
Dostum şuan yağ oranını bilmiyorum en başta adam gibi 5 ay clean bulk yapsaydın 2 ay gayet yeterli ki definasyon sonunda zargana olduktan sonra sence bir anla mı var mı parçalı olmanın ?

Zaten olması gereken 2 ay 3 ay fazla şuanki kilona göre hani 90 kg lere çıkmış olsaydın olabilir derdim.

Adamın boyunu bilmeden kiloya göre nasıl yorum yapıyorsun az fazla diye?

1.72 boyum. Kilo normal mi az mı?

Dostum şu an yağ oranını bilmiyorum en başta adam gibi 5 ay clean bulk yapsaydın 2 ay gayet yeterli ki definasyon sonunda zargana olduktan sonra sence bir anla mı var mı parçalı olmanın?

Zaten olması gereken 2 ay 3 ay fazla şu anki kilona göre hani 90 kglere çıkmış olsaydın olabilir derdim.

Definasyondan sonra clean bulka başlarım yoksa şimdi mi başlayayım?

Normal sıkıntı yok yağ oranın 20 ise bulk yapma önce yağ oranını düşür sonra bulka başla obeziteye gitmeye gerek yok.

O zaman definasyona devam ediyorum.

Ki bu işin içindeysen kiloyla bir alakası olmadığını dabilirsin zaten adamın durumunu bilmen lazım önce fiziğini görmen lazım 170'e göre 78 kilo ilk bulkıysa gayet iyi bir kilo zaten ama ödem belli ki.

Furkan er örneği de seni çürütüyor zaten. Eski fotoğrafları da var ergenlik, gençlik zamanları doğal olduğu düşük kilolarda gayet iyi natural fiziği var adamın boy faktörünü kanıtlıyor.

O kiloda arkadaşlarım var nasıl gözüktüklerini biliyorum demene cevap vermeye bile gerek yok benim de 100kilo arkadaşlar var. Nasıl gözüktüklerini biliyorum. Herkes 100kiloda kötü gözükecek o zaman mantıklı mı sence?

Furkan erle bir mi sence adamın durumu o zamanlarda bile adamın 4 yıllık fitness geçmişi var bu arkadaş adamın yeni bşaladığı belli spora toplasan 1-1.5 sene anca vardır ve Furkan er 70kgken yağ oranı 10-12 ise sence bu arkadaş daha 20 yağ oranındayken aynı mı gözükür. 70kg Podyum yapanlarda var ona kalırsa sence onları mı kastediyorum? Bu kilolarda olup çok tecrübesi olmayanları kastediyorum 2-2.5 senelik fitness geçmişin vardır internetten çıkanları ezberleyip anlatma o yüzden burada bence :D.

Furkan erle bir mi sence adamın durumu o zamanlarda bile adamın 4 yıllık fitness geçmişi var bu arkadaş adamın yeni bşaladığı belli spora toplasan 1-1.5 sene anca vardır ve Furkan er 70kgken yağ oranı 10-12 ise sence bu arkadaş daha 20 yağ oranındayken aynı mı gözükür. 70kg Podyum yapanlarda var ona kalırsa sence onları mı kastediyorum? Bu kilolarda olup çok tecrübesi olmayanları kastediyorum 2-2.5 senelik fitness geçmişin vardır internetten çıkanları ezberleyip anlatma o yüzden burada bence :D.

Yıllanmış adale kas içi çekirdeklenme falan var ya hani gerçi o tarz şeyleri çok bildiğini sanmıyorumda herkes aynı kiloda aynı gözükmüyor bulkın daha nasıl yapılması gerektiğini bilmeden bulk yapıp üzerine definasyona girip sonra çok zayıf kaldım deyip pişman olunca boşuna zaman kaybetmiş olacak sadece.

Mini cut yapıp ödem ve yağ oranını biraz daha düşürüp clean bulk yapcağına devam etsin yazın plajda 50kg olarak gezer.

Definasyondan sonra clean bulka başlarım yoksa şimdi mi başlayayım?

O zaman definasyona devam ediyorum.

Yaptığın bulk zaten saçma clean bulka başlayıp definasyona geçsen yetişmez zaten artık. Bari 1800 kalori altına düşmede en azından biraz kas kütlesi koyarak devam et.

Son düzenleme:
Furkan erle bir mi sence adamın durumu o zamanlarda bile adamın 4 yıllık fitness geçmişi var bu arkadaş adamın yeni bşaladığı belli spora toplasan 1-1.5 sene anca vardır ve Furkan er 70kgken yağ oranı 10-12 ise sence bu arkadaş daha 20 yağ oranındayken aynı mı gözükür. 70kg podyum yapanlarda var ona kalırsa sence onları mı kastediyorum? Bu kilolarda olup çok tecrübesi olmayanları kastediyorum 2-2.5 senelik fitness geçmişin vardır internetten çıkanları ezberleyip anlatma o yüzden burada bence :D.

Yıllanmış adale kas içi çekirdeklenme falan var ya hani gerçi o tarz şeyleri çok bildiğini sanmıyorumda herkes aynı kiloda aynı gözükmüyor bulkın daha nasıl yapılması gerektiğini bilmeden bulk yapıp üzerine definasyona girip sonra çok zayıf kaldım deyip pişman olunca boşuna zaman kaybetmiş olacak sadece.

Yağ oranı 20 sence bulka devam mı etmesi lazım? bulk ı obeziteyle bitiriyorsun herhalde? boş boş konuşma yıllanmış adelenin konuyla bir alakası yok zaten boş yapıyorsun. Furkan erin ergenlik fotoğrafı vardı oradan bahsediyorum zaten ben ne yıllanmış adelesi.

Mini cut yapıp ödem ve yağ oranını biraz daha düşürüp clean bulk yapcağına devam etsin yazın plajda 50kg olarak gezer.

Bence senin dediğin gibi bulka devam etsin 25 yağ oranıyla sahilde krallar gibi gezer reis ne diyorsun.

Yağ oranı 20 sence bulka devam mı etmesi lazım? Bulk ı obeziteyle bitiriyorsun herhalde? Boş boş konuşma yıllanmış adelenin konuyla bir alakası yok zaten boş yapıyorsun. Furkan erin ergenlik fotoğrafı vardı oradan bahsediyorum zaten ben ne yıllanmış adelesi.

Clean bulk yapıp kardio yapsın diyorum blukta 15 yağ oranıyla mı gezecek. Yıllanmış adaleyle alakası yok filan diyor bir de cahil olduğunu biliyordum da bu kadarını da beklemiyordum git Instagram'daki liseli elemanlara bak Furkan erin gençliğiyle aynı boy kiloda olanlara sence aynı mı gözüküyorlar yağ oranları falan bir mi?

Yağ oranı 20 sence bulka devam mı etmesi lazım? Bulk ı obeziteyle bitiriyorsun herhalde? Boş boş konuşma yıllanmış adelenin konuyla bir alakası yok zaten boş yapıyorsun. Furkan erin ergenlik fotoğrafı vardı oradan bahsediyorum zaten ben ne yıllanmış adelesi.

Bence senin dediğin gibi bulka devam etsin 25 yağ oranıyla sahilde krallar gibi gezer reis ne diyorsun.

Furkan er %10 yağ oranında o kiloda bu arkadaş %20 yağ oranında 70 kilo boy faktörünü kanıtlıyor kaniğ :D

Sahilde kimse 50-60 kilo bir zarganaya bakmayacak zaten ondan sorun yok.

Bende podyumdaki adamlardan bahsetmiyorum zaten doğal genç adam başladığında 60 65 kilo olsun 1 sene bulk yapmış 78 olmuş bir sene de daha ne kadar kilo alması lazım sence? Herkes 90 kilo civarına mı kasmalı minimum o kadar kas koyabilecek adam yok zaten boşu boşuna kilo.

Neyse birader sana laf anlatılmaz cahil olduğunu biliyordum da falan ahahahshshshahaha delireceğim ya Celal Şengör müsün Allah aşkına anlattığın lafa bak minik egon zedelenmesin kendi bildiğinden devam et. Göz ardı ettim bir saniye daha uğraşılmaz şöyle insanlarla.

Bende podyumdaki adamlardan bahsetmiyorum zaten doğal genç adam başladığında 60 65 kilo olsun 1 sene bulk yapmış 78 olmuş bir sene de daha ne kadar kilo alması lazım sence? Herkes 90 kilo civarına mı kasmalı minimum o kadar kas koyabilecek adam yok zaten boşu boşuna kilo.

Adamın yaptığı bulk bulk değil ki sadece yağ ve sudan ibaret temiz kütle koyup o kiloya çıksa neyse diyorum ki bende 80 kiloyum ama yağ oranım 14 bu adam en başta temiz bulkla o kiloya çıksa zaten yeterli daha nasıl bulk cut yapılır onu bilmiyorsunuz.

Neyse birader sana laf anlatılmaz cahil olduğunu biliyordum da falan ahahahshshshahaha delireceğim ya Celal Şengör müsün Allah aşkına anlattığın lafa bak minik egon zedelenmesin kendi bildiğinden devam et. Göz ardı ettim bir saniye daha uğraşılmaz şöyle insanlarla.

O bilginle yaptığın fiziği atsana kanka ikimizde karşılaştıralım bir istersen he gerçi toplasan 2 yıl anca yapmışsındır ondan boş ver rencide olma burada.

Yeni konular

Geri
Yukarı