DGS vs mezuna kalmak

Dostum DGS sınavı YKS'ye göre tabii ki kolay çünkü sadece mat 1 ve Türkçe çözüyorsun ama girmek istediğin üniversitede veya bölümün kontenjanı 2 veya 3 kişi oluyor genelde. Benim tavsiyem mezuna kalman 1 sene daha hazırlanıp sağlam girersin sınava çünkü 2 yıllık tercih edersen bu sefer 2 yıl geçecek aradan ne olursa olsun çalışmayınca unutuyorsun konuları sonra tekrardan sınava hazırlanmak için çalışacaksın zor gelebilir ama yine de 2 yıllık seçip 4 yıllığa tamamlarsan bazı derslerden muaf olacaksın bu da üniversiteyi daha kısa zamanda bitirebileceğin anlamına geliyor 4 yıllık üniversite belki 3 veya 3.5 yılda bitebilir üniversiteden üniversiteye değişir bu durum.

Dostum DGS sınavı YKS'ye göre tabii ki kolay çünkü sadece mat 1 ve Türkçe çözüyorsun ama girmek istediğin üniversitede veya bölümün kontenjanı 2 veya 3 kişi oluyor genelde. Benim tavsiyem mezuna kalman 1 sene daha hazırlanıp sağlam girersin sınava çünkü 2 yıllık tercih edersen bu sefer 2 yıl geçecek aradan ne olursa olsun çalışmayınca unutuyorsun konuları sonra tekrardan sınava hazırlanmak için çalışacaksın zor gelebilir ama yine de 2 yıllık seçip 4 yıllığa tamamlarsan bazı derslerden muaf olacaksın bu da üniversiteyi daha kısa zamanda bitirebileceğin anlamına geliyor 4 yıllık üniversite belki 3 veya 3.5 yılda bitebilir üniversiteden üniversiteye değişir bu durum.

Peki hocam sizce DGS sistemi değişir mi veya ilerleyen zamanlarda yığılma olur mu sizce?

@Kaptan.S

Bu sene ne olacağı belli olmaz çünkü en büyük etken seçim, sonrasında belli olur ne olacağı değişirse sistem değişebilir fakat kimse bilemez bu durumu sistem değişse bile bu sene bir değişiklik olacağını sanmam siz bu sene sınava girecekseniz bence sıkı çalışmaya devam edin.

Dostum DGS ile inşaat teknisyenliğinden mühendisliğe tamamladım son sınıftayım. Ben DGS sistemini çok saçma bulmuşumdur çünkü çok kolay, sınava sadece 2 ay kala günde 4-5 saat çalışarak hazırlandım ve 5K küsur bir sıralama elde ettim. Kendi fikrime gelecek olursak sene kaybetmeni önermem bazı üniversiteler ders içeriklerine göre myö'de aldığın birçok dersi muaf sayıyor ve sene kaybetmemiş oluyorsun bence mezuna kalmayıp DGS ile lisansını tamamla.

Yeni konular

Geri
Yukarı