Din Kategorisi olmalı mı?

Acilmali mi?

• Oy verenlerin toplamı
    127
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Normal bir şekilde konuşsalar gerekli ama şu an gereksiz. Mesela genelde hep birisi bir şey diyor, diğeri onu hor görür gibi kötülüyor, bir diğeri de ona focuslanıyor. Sonrasında seviyesiz bir kavgaya dönüyor sohbet.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saygı ve sevgi çerçevesinde konuşulduğu sürece bir zararı olmaz, aksine faydası olur.

Zaten felsefe kategorisinde bu konuşmalar yapılıyor. En azından felsefe kategorisi biraz rahatlar.

Saygı sorunu var. Birkaç kez din tartışılan konuları gördüm. Ateist bir kişi, Müslüman bir kişinin mesajlarına "hahaha" atıyor, Müslüman bir kişi ateist bir kişinin mesajlarına "hahaha" atıyor. Daha sonra konu "Allah var" veya "Allah yok" tartışmasına dönüyor ve kavga çıkıyor. Bunları yapanlar caydırıcı cezalar alacaksa ve bu saygı sağlanacaksa bence açılmalı.

Saygı eksikliği var. Birkaç kez din tartışılan konuyu gördüm. Ateist bir kişi Müslüman bir kişinin mesajlarına "hahaha" atıyor, Müslüman bir kişi ateist bir kişinin mesajlarına "hahaha" atıyor. Daha sonra konu "Allah var" veya "Allah yok" tartışmasına dönüyor ve kavga çıkıyor. Bunları yapanlar caydırıcı cezalar alacaksa ve bu saygı sağlanacaksa bence açılmalı.
'Hahaha' atması ve saygı kısmı hariç zaten konu o değil mi? İnsanların dinleri, tanrı konusunu tartışması gayet normal din konusunda. Zaten mantık çerçevesinden ziyade inançlara dayalı bir konu olduğu için böyle bir kategori açılmamalı.

Gereksiz, zaten isteyen konuyu din konusuna cevirebiliyor laf kalabalığı sadece. Saygılı şekilde olursa olsun.

Din kategorisi bence de olmalı fakat şu an olmamalı diyorum zira genel olarak saygı çerçevesinde tartışma kültürü pek yok. Yani ben pek rastlamadım. Din konularına baksanız artık birkaç sayfa sonra kilitlendiğini bile görebilirsiniz.
Din ve siyaset konuları genelde kilitleniyorlar, kategori oluşturmaya pek gerek yok. 😂

Ne bileyim madem konu 2 sayfa sonra kilitlenecek, neden konu onaylanıyor ki? 😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı