Dinler mantıklı gelmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
pls.jpg

1- Diğerleri yoldan saptı, bozuldu, yozlaştı.
2- İçilebilen alkol olduğunu sanmıyorum. Olsa bile, içki içmek vücuda ve zihne oldukça zararlı. O yüzden yasak. Aynı şekilde sigara da zararlı. Ve o da yasak ama tam günah değil diye biliyorum.
3- Soru çok saçma. Belki ilk çağlarda üremek çok önemli olduğu için yasak değildir bilemiyorum. Fakat zaman ilerledikçe nüfus arttı. İnsanlar eskiye nazaran daha rahat yaşamaya başladı (M.S olarak düşünebilirsin). Fazla bir şey yazmayacağım buraya.
4- O senin inancın. Kendin düşünmelisin. Örnek olarak, bu dünyada iyilik yapanın iyilik, kötülük yapanın kötülük göreceği yerlere gitmesi lazım. 1-2 dakikada bunu düşünebilirsin.
Hocam alkol vücuda zararlı ve içmesi günah bunu biliyoruz. Madem zararlıysa neden Allah yarattı? Kötülüğümüzü mü düşünüyor?

Neden sadece İslam doğru ise 4 tane din var?
- Tüm dinler doğrudur ancak diğer dinler bozulduğu için İslam indirilmiştir.

Neden alkol doğada var ama içmek günah?
-O konuda serbest bırakıldık. İsteyen istediğini yapar herkes özgür. Ancak içilmesi kesinlikle günah olarak belirtilmiş.

Neden doğada cinsellik var ise (evlenmemişken) cinsel ilişki haram?
- Sizin zevkiniz yüzünden doğacak olan çocuğun hayatı neden kaysın? Yetimhaneler vb. tarzı yerler öksüz yetim çocuklarla dolu. Onlara yazık değil mi?

Cennet ve cehennemin gerçek olduğunu nerden biliyoruz? Öbür kitapları da ele almamız lazım değil mi?
- Bildiğim kadarıyla, Yahudilik, Hristiyanlık dini de ölümden sonraki hayat, ahiret inancı onlarda da var.

1. Neden sadece İslam doğru ise 4 tane din var?
  2. Neden alkol doğada var ama içmek günah?
  3. Neden doğada cinsellik var ise (evlenmemişken) cinsel ilişki haram?
  4. Cennet ve cehennemin gerçek olduğunu nereden biliyoruz? Öbür kitapları da ele almamız lazım değil mi?

Yani bu sorular cevapsız olduğu sürece ailem Müslüman olduğu için ve kur-an'da yazan şeylere bakıp korktuğum için arada kalıyorum. Ateistlik mantıklı geliyor. Hiçbir din mantıklı gelmiyor.

Bu diyeceklerim İslam dini içindir.

1: Nedeni diğer dinlerin 3. şahıs kişiler tarafından bozulması. Bu kuran-ı kerimde de yazar.

2: Alkol insanın vücuduna zarar verir. Ve bu yüzden haram kılınır. Aslında burada bir imtihan.
Oluyorsun bu imtihan doğru ile yanlışı ayırt edebilme.

3: Cinsellik nikah suretiyle haram değildir. Yani sana bunu kısaca açıklayacağım. Senin karını başka biri ile cinsel ilişki yaşasa, hoşuna gider mi? Ayrıyeten cinsel yolla bulaşan bir sürü mikrop ve virüs var.

4: Öbür kitapları ele alabiliriz fakat doğrulundan şüphe duymalıyız. Çünkü bu kitaplar bozulmuştur.

Yanlışım var ise düzeltirseniz sevinirim. Konu sahibi dışındaki kişiler ile tartışmayacağım.

İslam dinine ait sorularınızı buradan değil de, dini eğitim görmüş kişilere sorarsanız daha mantıklı ve güzel cevaplar alabilirsiniz.

Son düzenleme:
  1. Neden sadece İslam doğru ise 4 tane din var?
  2. Neden alkol doğada var ama içmek günah?
  3. Neden doğada cinsellik var ise (evlenmemişken) cinsel ilişki haram?
  4. Cennet ve cehennemin gerçek olduğunu nerden biliyoruz? Öbür kitapları da ele almamız lazım değil mi?

Yani bu sorular cevapsız olduğu sürece ailem Müslüman olduğu için ve Kur-an'da yazan şeylere bakıp korktuğum için arada kalıyorum. Ateistlik mantıklı geliyor. Hiçbir din mantıklı gelmiyor.
1. Neden sadece Win 10 en geçerlisiyse, diğerleri de var?
2. Neden benzin varken onu da içmiyoruz.
3. Neden hayvanlar doğada yaşarken biz evde yaşıyoruz.
4. Babanın gerçek baban olduğunu nereden biliyorsun?

Bence bunlar daha önemli sorular ve mutlaka açıklığa kavuşması gerekir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı