Dinler mantıklı gelmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

YamukAdam

Hectopat
Makaleler
4
  1. Neden sadece İslam doğru ise 4 tane din var?
  2. Neden alkol doğada var ama içmek günah?
  3. Neden doğada cinsellik var ise (evlenmemişken) cinsel ilişki haram?
  4. Cennet ve cehennemin gerçek olduğunu nerden biliyoruz? Öbür kitapları da ele almamız lazım değil mi?

Yani bu sorular cevapsız olduğu sürece ailem Müslüman olduğu için ve Kur-an'da yazan şeylere bakıp korktuğum için arada kalıyorum. Ateistlik mantıklı geliyor. Hiçbir din mantıklı gelmiyor.

4. Cennet ve cehennemin gerçek olduğunu nereden biliyoruz? Öbür kitapları da ele almamız lazım değil mi?

Yani bu sorular cevapsız olduğu sürece ailem Müslüman olduğu için ve kur-an'da yazan şeylere bakıp korktuğum için arada kalıyorum. Ateistlik mantıklı geliyor. Hiçbir din mantıklı gelmiyor.

İslam doğru diğer dinler İslam'dan önce geldi.

Sadece İslam olduğunu kim söyledi? Bunların hepsi aynı tanrının dini ve hepsi doğru zaten.
Farklı zamanlarda ve zeminlerde farklı toplumlara indiği için birinin adı A diğerinin B öbürünün C gibi gözükse de hepsi tek bir dindir. Bu arada diğer dinler de İslam çatısı altında yer alır. İslam'ın kelime anlamı tanrıya ve onun buyruklarına kayıtsız şartsız inanan" demektir. Yani İslam bir çatı dindir ve bünyesinde 4 tane farklı olduğu "sanılan" halbuki aynı olan dini barındırır.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 sorunun cevabı da Kur'an-ı Kerim'de yazıyor. Sadece bakara suresini okusan bile neden şarap içilmeyeceğini veya neden evlenmeden önce zina yapmaman gerektiğini öğrenebilirsin.

Mantıksız gelmesinin sebebi sağdan soldan duyduğun çarpıtılmış bilgiler değerli kardeşim. Lütfen eline bir kuran al ve okumaya başla. Diğer dinlerin neden geçersiz sayıldığı da bakara suresinde yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
  4. Cennet ve cehennemin gerçek olduğunu nerden biliyoruz? Öbür kitapları da ele almamız lazım değil mi?

Yani bu sorular cevapsız olduğu sürece ailem Müslüman olduğu için ve Kur-an'da yazan şeylere bakıp korktuğum için arada kalıyorum. Ateistlik mantıklı geliyor. Hiçbir din mantıklı gelmiyor.
1- Diğerleri yoldan saptı, bozuldu, yozlaştı.
2- İçilebilen alkol olduğunu sanmıyorum. Olsa bile, içki içmek vücuda ve zihne oldukça zararlı. O yüzden yasak. Aynı şekilde sigara da zararlı. Ve o da yasak ama tam günah değil diye biliyorum.
3- Soru çok saçma. Belki ilk çağlarda üremek çok önemli olduğu için yasak değildir bilemiyorum. Fakat zaman ilerledikçe nüfus arttı. İnsanlar eskiye nazaran daha rahat yaşamaya başladı (M.S olarak düşünebilirsin). Fazla bir şey yazmayacağım buraya.
4- O senin inancın. Kendin düşünmelisin. Örnek olarak, bu dünyada iyilik yapanın iyilik, kötülük yapanın kötülük göreceği yerlere gitmesi lazım. 1-2 dakikada bunu düşünebilirsin.

Nereye bakarsan bak Kur-an'i Kerim değiştirilmeden günümüze kadar gelmiştir.

4 sorunun cevabı da kuranı kerimde yazıyor. Sadece bakara suresini okusan bile neden şarap içilmeyeceğini veya neden evlenmeden önce zina yapmaman gerektiğini öğrenebilirsin.
Konunun cevabı budur.

4. Cennet ve cehennemin gerçek olduğunu nereden biliyoruz? Öbür kitapları da ele almamız lazım değil mi?

Yani bu sorular cevapsız olduğu sürece ailem Müslüman olduğu için ve kur-an'da yazan şeylere bakıp korktuğum için arada kalıyorum. Ateistlik mantıklı geliyor. Hiçbir din mantıklı gelmiyor.

Ve diğer dinlerin kitapları doğru değil örneğin: İncil şu an günümüzde okunan incil yalan incil adında tüm yazılan incil kitaplarını koymuşlar masada en son düşen incil sayılmış kur an ı kerim.
Öyle mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı