Dişinin yarısı dolgu olan var mı?

Aurora1

Hectopat
Yer
Güney Kore
Azı dişleriminden birinin yarısından biraz fazlası dolgu yarışı diş. Diş doktoru kaplama yaptırmazsan düşer dedi. 🥹

Buradaki hastanede sadece dolgu ve kanal yapabiliyorlar. Kapsamlı olanlar da 3-4 saat uzakta. Şu an hiç yok gidesim de yok, zaten dişi hiç kullanmamak için uğraşıyorum. Dişinin yarısı dolgu olan varsa ne kadardır ağzınızda veya ne kadar dayanır sizce? 1 yıl falan dayansa yeter açıkçası. 🌚🐟🌝

Spasibo şimdiden. ❤️

Son düzenleyen: Moderatör:
Azı dişleriminden birinin yarısından biraz fazlası dolgu yarışı diş. Diş doktoru kaplama yaptırmazsan düşer dedi. 🥹

Buradaki hastanede sadece dolgu ve kanal yapabiliyorlar. Kapsamlı olanlar da 3-4 saat uzakta. Şu an hiç yok gidesim de yok, zaten dişi hiç kullanmamak için uğraşıyorum. Dişinin yarısı dolgu olan varsa ne kadardır ağzınızda veya ne kadar dayanır sizce? 1 yıl falan dayansa yeter açıkçası. 🌚🐟🌝

Spasibo şimdiden. ❤️
Ön iki dişim ortasından kırıldı ve dolgu. Çoğunlukla 1 yıl dayanıyor ön diş olmasına rağmen. Kırdığımda da tırnak yeme alışkanlığım yüzünden oluyor😀

Benim azı dişimin yan tarafı kırılmıştı ve çürüktü. Tam hatırlamamakla birlikte devlet hastanesinde dolguyu yaptıralı 5 yıl falan oldu herhalde. Gayet iyi durumda ağrı falan da yok.

Dişimi 4 senedir düzenli fircalamiyorum hatta hiçbir zaman fırçalamadım hiç çürük olmadi 6 7 yaşındakiler haric o da döküldü.
Beslenme alışkanlığı ile alakalıdır biraz bence. 🥹
Ben yaptırdım. 1 yıldır hiçbir problem yok. Fakat zorlamadım.
Ay benimki de öyle olur İnşallah. 🥲
Ön iki dişim ortasından kırıldı ve dolgu. Çoğunlukla 1 yıl dayanıyor ön diş olmasına rağmen. Kırdığımda da tırnak yeme alışkanlığım yüzünden oluyor😀
Sen biraz fazla zorluyorsun sanırım. 😬

Ben korkudan gün boyu ağzıma yemek sürmüyorum artık. 🥹Ağzım bayram ediyor.

Benim azı dişimin yan tarafı kırılmıştı ve çürüktü. Tam hatırlamamakla birlikte devlet hastanesinde dolguyu yaptıralı 5 yıl falan oldu herhalde. Gayet iyi durumda ağrı falan da yok.
Daha da uzun ömürlü olur umarım. 🥹

Teşekkür ediyorum cevaplarınız için. 🌝❤️🌚

Beslenme alışkanlığı ile alakalıdır biraz bence. 🥹

Ay benimki de öyle olur İnşallah. 🥲

Sen biraz fazla zorluyorsun sanırım. 😬

Ben korkudan gün boyu ağzıma yemek sürmüyorum artık. 🥹Ağzım bayram ediyor.

Daha da uzun ömürlü olur umarım. 🥹

Teşekkür ediyorum cevaplarınız için. 🌝❤️🌚
Çok kafana takmamaya çalış bir süre sonra unutuyorsun kırılınca tekrardan hatırlıyorsun😀
Dikkat et yine de.

Geri
Yukarı