Dolar düşer mi?

Düşer mi ?

• Düşmez.

Oy: 59 64,1%
  • Düşer

Oy: 6 6,5%
  • Ekmeği dolarla mı alıyoruz ?

Oy: 27 29,3%

• Oy verenlerin toplamı
    92
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dolar 8 olur demişsin 😏 Ülke uçuyor sen ne diyorsun 🤪
Kafanız karışmış. Buyrun biraz bor yeyin. Ben yedim, kendime geldim. Ohhh! Misss! Taze taze bor. 🤪 🤤

FEmsFV.jpg

IMF'ye bağlı seçim sonrasında gelirse 4-4.5 TL hayal değil. Gelmezse ve dış finansman bulamazsak tedbir ve mali sıkılaştırma yapmazsak yani bu kafayla devam edersek 7-8 TL'de hayal değil.

Her zaman diyorum. İleri bir tarihte PC almak istiyorsanız paranızı dolara çevirin. Dolar artsa da düşse de zararınız yok. Sonuçta alacağınız parçanın dolar bazında fiyatı aynı kalıyor. Ben GTX 1150 Ti ya da GTX 1650 almayı düşünüyorum. Köşeye bunlar için 500 dolar ayırdım. Bu ekran kartları tahmini olarak 200-350 dolar arasında çıkacak. Yani önlemini önceden al.
Daha önceki örneklerde olduğu gibi IMF bu ülkeye gelmeden önce her zaman devalüasyon olmuştur. IMF gelecekse paramız bir kere daha devalüe olur ondan sonra gelen dövizle dolar düşmeye başlar. Dalgalı kur sisteminde devalüasyon olmaz diyenler için şöyle diyebilirim; Serbest piyasa varsa yaparsınız.

@TMS Aynen öyle. Dalgalı kurda devalüasyonun nasıl olduğunu öğrenmek için ''Atilla Yeşilada''yı dinleyebilirsiniz. Bir videosunun içerinde çok güzel özetlemişti. Evet paramız değer kaybeder. Ama dolara çevirdiğimiz için sıkıntı yok. Yani ileri bir tarihte PC bileşeni almak istiyorsanız, ayırdığınız parayı dolara çevirin. Sonuçta dolar bazında o ekran kartının fiyatı sabittir. GTX 1650 alacaksınız diyelim. 250 $'dan satılıyorsa 250 $'dan alırsınız. İsterse 1 $=100 TL olsun fark etmez.

Son düzenleme:
  • Beğen
İfadeler: TMS
Benim icin biraz artmasi iyi olacak. Fiyatlari cok da ziplatmayacak sekilde 6 lara ciksa ve bir sure kalsa en optimali.

Dusmez, secimden sonra artmaya devam edecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı