Dolar düşer mi?

Düşer mi ?

• Düşmez.

Oy: 59 64,1%
  • Düşer

Oy: 6 6,5%
  • Ekmeği dolarla mı alıyoruz ?

Oy: 27 29,3%

• Oy verenlerin toplamı
    92
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet ne kadar iyiye gittiği belli! İş kuyruklarından, tanzim çadırlarından, eğitimdeki saçmalıklardan, terörle yapılıyormuş gibi gösterilmeye çalışan mücadeleden vb. gibi. Liseyi bıraktık bir kenara, üniversitede de ne düzgün bir uygulamalı eğitim ne de uygulama yapıp tecrübe kazanabileceğimiz bir iş bulamadık maalesef. Böyle söyleyince de bir benmişim gibi geliyor karşıdakilere. Herkes şikayetçi fakat herkes duymak istediğini dinliyor. Ve bütün bu olumsuzluklardan sonra birileri çıkıp da "Vay efendim emek vermeden, beleşe adam olmak istiyorsunuz." gibi laflar ediyorlar. Yukarıda belirttiğim üzere yapmadığımız değil, yapamadığımız (elimizde olmayan sebeplerden) bizler sorumlu tutuluyor ve infaz ediliyoruz. Örn; Benim dönemimde, daha önce hiç eğitimini almadığımız Geometri dersinden YGS sınavında 10 sorudan sorumlu tutulduk. 1 sorunun binlerce kişi ettiğini hepimiz biliyoruz öyle değil mi? Ömrümüz yeterse hep beraber göreceğiz bu tiyatronun sonunu. Bakalım bu kadar kul hakkı, haramlarla ne olacak?

Merkez Bankası 2019 sonu 6 gibi olacak dediğini hatırlıyorum.
Kominik rejime geçelim devlet herkese gaming pc, ayfon dağıtsın.

IMF gelse bile insanlar dolar alacagi icin devulasyon yaparlar dolar olur 10 TL. Sadece bankalar firmalara ve buyuk sirketlere dolari 3.30'dan falan satarlar. Yani 2 yildan once duzelecegini sanmiyorum cunku hic bir icraat yok bu konu hakkinda. Varsa da haberim yok. Suan yukselmeye basladi 5.42.

Ayriyetten ilk okul ve orta okulda bize Tarim ulkesi oldugumuzu ve tum ulkeler bize ambargo uygulasa bile kendi kendimizr yetecegimizi hic bir sekilde disaridan sebze meyve getirmeye muhtac olmadigimizi ogretirlerdi. Simdi ise disaridan sogan alip iceride tanzim diye satiyoruz.

Gecenlerde bir caps gormustum paylasmak isterim. Akli selim insanlar bana kizmak yerine dusunurse cok iyi olur.

Seker satmak yerine fabrikayi sattin!
Palet satmak yerine palet fabrikasini sattin!
Kagit satmak yerine kagit fabrikasini sattin!
Sigara satmak yerine Tekel'i sattin!

Şimdi ise manavlik yapiyorsun!!!

Cok soz soylerdim ama bos anlamazlar.

Bunu ülkenin en büyük ekonomistleri bile söylemiyor. İlk önce şunu söyleyeyim. Her ne olursa olsun seçimde onceki günler döviz mutlaka artış gösteriyor. Bu sefer artışın biraz daha fazla olacağını söyleyebilirim. Lakin seçimden 1 ay sonra yine bu seviyelere ufak ufak düşecek. Bunu anlamış olduğunuzu bekliyorum. Bence asıl bomba s400. Eylüle varmadan anlaşmaların tamamlanacağı söylendiği için yaz mevsiminde ya çok fazla artış olacak. Ya da Amerika hedefine ulaşacak ve anlaşma iptal olup ambargolar yerini uzlaşmaya bırakacak. Bunun sonunda da doların normal seviyelerde olmasını hatta 5 lira civarına sabitlenmesini bekliyorum. Herşeye rağmen şuan ülkemiz ekonomik olarak çok tutarsız. Hiçbir tahmin tutmayabilir. Ne yapacağınız size kalmış.

Ekmeği dolarla mı alıyoruz diyenlere söylüyorum -tabii, ironi yapmadısyanız.- ekmek için buğday lazım, buğdayı ithal ediyoruz. Arabayla taşıyoruz ve benzin dolar üzerinden alınıyor.

Ülkenin vitesini boşa almışlar öyle gidiyor. Artık önümüze ne zaman duvar çıkıp çarpacağız o anı bekliyorum.

Gidişat iyi değil. Bu durumu düzeltmek için maalesef bir şey de yapılmıyor. Aslında dönüp dolaşıp her şey demokrasi, adalet, hukuk ve güvene bağlanıyor. Ülkede bunlar olmayıp üstüne onlarca daha sorun olunca ne hale geldiğimiz ortada. Diğer yandan ülkeler ile ilişkilerimiz iyi değil. Bundan beteri olabilir mi onu düşünüyorum. Biz bu kafayla gidersek daha beteri de olur.

Eğer bir şey alacaksanız paranızı Dolar yapın. En azından zarar etmezsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı