Dolar neden yükselir?

Sen ne güzel tweetler atıyorsun öyle gel bakayım sen bizle.
Thanos template (higher quality) | Thanos' "Impossible" | Marvel memes,  Imagine dragons, Avengers

Üretmeyip tabiri caizse "hayvan gibi" tüketirsen ülke olarak böyle olur. Doların arttığı yok, TL değer kaybediyor. Çünkü üretim yok, dışarı bir şey satamadığımız gibi sürekli bir şeyler alıyoruz. Ayrıca Merkez Bankasında dönen oyunlar var ve hükümet bu oyunları sürdürüyor, Merkez Bankasına bile el atılsa TL değer kazanır.

PayPal bile kapalı.
Bak gene sinirime dokundu ya.

Neden olduğunu bilmediğimden soruyorum. Tamam TL değer kaybediyor anlıyorum bu mantığı. Her gün ne oluyor da TL değer kaybediyor bunu anlamıyorum.
Hasılamız yok. Sürekli dışarıdan alıyoruz, sürekli. Hiçbir şey satmıyoruz.
Ekonomi de asla durmayan bir şey olduğu için sürekli borçlanıyoruz.

Ülke politikalarında yanlış veya doğru diye bir şey yoktur. Ülke çıkarları ne ise ona göre hareket edilir.
Hangi ülkeden silah alabileceğimizi seçebilecek bir ülkeyiz, evet dünyada halen bazı ülkeler arasında kıvılcımlar dönüyor ama bu yaptırımlara karşı hiç bir şey yapmamamız da benim zoruma gidiyor diğer bir çok insan gibi. Neyse sonra ''ne güzel tweetler atıyorsun'' diyip götürmesinler bizi de bir yere.

Çiftçiye yatırım yapmazsan millete kredi çektirirsen alım gücü düşer fakirleşir. Zaten Amerika ile ilişkiler berbat ( S400 krizi, Amerika'nın teröre destek vermesi vb. ) bundan dolayı yaptırımlar geliyor ve dolar yükseliyor.

Hangi ülkeden silah alabileceğimizi seçebilecek bir ülkeyiz, evet dünyada halen bazı ülkeler arasında kıvılcımlar dönüyor ama bu yaptırımlara karşı hiç bir şey yapmamamız da benim zoruma gidiyor diğer bir çok insan gibi. Neyse sonra ''ne güzel tweetler atıyorsun'' diyip götürmesinler bizi de bir yere.
Bu bizim suçumuz. Güçsüz olmamızın tek suçlusu biziz.

Yastik altinda dolar biriktirenler yüzünden yükseliyormus. Bozdurmadiklari icin sürekli tavan yapiyor. Yerseniz tabii.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ülke yönetip de kendi ülkesinden bir haber olan nadir insanlardandir kendisi. Toplamis milleti karsisina bol keseden salliyor. Tabii suc anlatanda degil, oturup onu dinleyenlerde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı