Ehliyetsiz birisi kaza yaptığında ehliyetli bir kişi kaza yapmış gibi mi yargılanıyor?

Reis038

Picopat
Daha fazla  
Varsayalım kaza yaptım ya da birisine çarptım. Ehliyetli birisinin aldığı şekil ceza alıp üstüne ehliyetsiz araç kullanma cezası mı alıyorum yoksa direk haksız mı oluyorum? Bir de motor ehliyeti olan birisi araç kullandığında cezası yetersizlik mi oluyor yoksa aynı ehliyetsiz araç kullanma cezası mı? Konuya hakim kişiler yanıtlarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Varsayalım kaza yaptım ya da birisine çarptım. Ehliyetli birisinin aldığı şekil ceza alıp üstüne ehliyetsiz araç kullanma cezası mı alıyorum yoksa direk haksız mı oluyorum? Bir de motor ehliyeti olan birisi araç kullandığında cezası yetersizlik mi oluyor yoksa aynı ehliyetsiz araç kullanma cezası mı? Konuya hakim kişiler yanıtlarsa sevinirim.

Kaza birine çarptığında üstüne ehliyetsiz araç kullanma cezası alırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ehliyetin olup da yanında değilse farklı, hiç ehliyetin yoksa farklı, ehliyetin üstündeyse farklı. En ağırı hiç ehliyetinin olmaması. Bu bakımdan soru biraz komik olmuş.

Ehliyetin olup da yanında değilse farklı, hiç ehliyetin yoksa farklı, ehliyetin üstündeyse farklı. En ağırı hiç ehliyetinin olmaması. Bu bakımdan soru biraz komik olmuş.
Hocam siz beni anlamadınız varsayalım ehliyetimiz yok ve birisine çarptık ehliyetli birinin aldığı cezayı alıp ehliyetsiz araç kullanma cezasımı alacağız yoksa direk haksız olup farklı bir cezasımı var

Kaza birine çarptığında üstüne ehliyetsiz araç kullanma cezası alırsın.

ilk baktığımda ben anlamadım konuyu :D
Başta bende anlamadım arkadaşlarla bunu tartışıyoruz bende merak ettim 😄

Hocam siz beni anlamadınız varsayalım ehliyetimiz yok ve birisine çarptık ehliyetli birinin aldığı cezayı alıp ehliyetsiz araç kullanma cezasımı alacağız yoksa direk haksız olup farklı bir cezasımı var

Başta bende anlamadım arkadaşlarla bunu tartışıyoruz bende merak ettim 😄
Ehliyetli birinin aldığı cezayı alırsın. üstüne bide ehliyetsiz araç kullanma cezası alırsın.

Tam bilmiyorum ama sanırım ehliyetsiz kullanıp kaza yapmak asli kusur. Suç sizde olmasa bile siz suçlu olursunuz. En azından mantıken öyle olması gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı