En doğru yönetim şekli nedir?

Durmazzali47

Decapat
Evet sizce en doğru devlet yönetim biçimi nedir? Neden sizin dediğiniz en doğru sistemdir? Devlet yapısına karşı iseniz onu da anlatabilirsiniz.

Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Devletin gucunu, ic ve dis guvenlikten taviz vermeden minimalize etmeyi basaran ve hukukun ustunlugunu benimsemiz bir yonetim bicimi. Gercekte karsiligi yok. Guclenen yonetim totaliterlesmeye baslar.

Evet sizce en doğru devlet yönetim biçimi nedir? Neden sizin dediğiniz en doğru sistemdir? Devlet yapısına karşı iseniz onu da anlatabilirsiniz.

Benim doğru devlet yönetimim aşağıdaki gibidir.

Herkesin özgür olması güzel benim düşünceme göre ama bir yere kadar bu özgürlük eylemler ve popüler kültür ögelerini hiç doğru bulmuyorum hatta benim ideal devletimin böyle şeylere göz yummasını da istemem şahsen tiktok instagram gibi uygulamalara sınırlama getirirdim kendi devletimi yönetseydim insanlar kendi kirli düşüncelerini yada yalan hayatlarını 1 gün çalıştım onu aldım bunu aldım gibisinden yada şu din hakkında şunu 100 kez oku evinden melekler eksik olmasın falan diye birde şu motivasyoncular yok mu :) diğer insanlara yayıp bu şekilde gönderileri onlarında aklını çelip onları da bir hiçliğe sürüklüyorlar ve neredeyse hayallerinden ediyorlar benim düşüncem böyle bir nevi onları da kendi gibi tabiri caiz ise NPC ye dönüştürüyorlar bence herkes farklı olmalı benim ideal devlet yapıma göre insanlar bir düzen içinde yaşamalı belli kurallar altında özgürlük kavramı çok geniş bir kavram ama tabi ki bununda bir sınırı olmalı diye düşünüyorum kısacası bunun dışında ekonomik anlamda halkın refah seviyesini iyileştirip çevreyi temiz tutup gelecek nesillere daha düzgün bir ortam sunardım insanların birbirine iyi davranmasını kimsenin kimseyi hor görmemesini isterdim eğer hor görecek küçümseyecek insanlar olursa da büyük ihtimalle çok büyük bir idari para cezasına çarptırırdım hukuk mahkemelerini üst düzeye taşırdım eğitime son derece önem verirdim herkesin istediği mesleği yapması için önlerini açardım çünkü bir ülkeye Tarihçide lazım Edebiyatçıda lazım Sosyologda lazım Felsefecide lazım bunlar bence mutluluğun ana formlarıdır bence bu dallar iyikide varlıklarını hala devam ettiriyor bu 4 dal :) ben kendi ülkemi Mutlu etmek için elimden geleni yapardım sinema sektörünü geliştirirdim Halkın talepleri doğrultusunda şu film keşke çıksa ya dedirtmeden o filmi sinemaya sunup halkımı mutlu ederdim ve son olarak kendi ülkemde vatandaşlığı dışardan gelen birine kolay kolay vermezdim kaçak girilmesin diye ülkeme tüm tedbirleri alırdım çünkü sonuçta dışardan gelenin benim halkımın huzurunu bozmayacağını nereden bileceğiz bunun dışında herkesin eşitliğini isterdim zengin fakir kavramını çöpe atardım herkese eşit maaş verirdim millet birbirine bakıp aaa bu daha fazla maaş alıyor işte onların hayalleri bizim gerçeklerimiz demesin diye bunları yapardım ve son olarak ülkemde ırkçılığa kesinlikle izin vermezdim benim ideal devletim böyle biraz saçma yazdıysam veya devrik cümle yazdıysam kusura bakmayın yazmayı ve konuşmayı açıkçası anksiyetemden dolayı pek beceremiyorum her neyse eğer okursanız ve cevap verirseniz çok mutlu olurum benim ideal devletim bu şekildeydi :)

@Shadownight Normalde cevap verilecek bir şey yok ama rica ettiğin için vermeye çalışayım:

Bu hoş bir ütopya dostum. Yani hiçbir gerçekçi yanı yok. Tamamen "ben böyle olmasını isterim ve o da bir şekilde olur" gibi olmuş.

@Shadownight Normalde cevap verilecek bir şey yok ama rica ettiğin için vermeye çalışayım:

Bu hoş bir ütopya dostum. Yani hiçbir gerçekçi yanı yok. Tamamen "ben böyle olmasını isterim ve o da bir şekilde olur" gibi olmuş.
Evet gerçekçi bir yanı yok sinema hariç keşke sinemaya böyle yatırım yapsa devletler umarım yapan bir devlet çıkar eminim yapan çıkar inanıyorum hala inancımı sinemaya karşı kaybetmedim en azından sanırım özellikle TASM 3 filminin çıkması için ömrümden herhalde 3 yıl verirdim şakasız ölmeden önce izlemek istediğim filmler arasında birde şu labirent filmi ve bunun dışında keşke şu tiktok Instagram gibi uygulamalara sınırlama getirseler gerçekten güzel olurdu ama devletlerin çoğu çıkarlar için işte neyse daha fazla konuşmak istemiyorum cevap verdiğiniz için teşekkürler bu arada.

Bence oligarşi. Vatan için gerekli eğitimleri almış 5 kişilik bir ekip ülkeyi yönetmeli. Devletin çıkarlarını her şeyin önüne koymaları gerekir.

Devletin gelirinin devlete değil de halka adil bir şekilde dağıtıldığı, devletin tek amacı insanların temel ihtiyaçlarını karşılamak olduğu. İnsanlar arasındaki farkı sınıfın ve paranın oluşturmadığı, cahil ama zengin bir kişinin zeki ama fakir bir kişiyi yönetmediği bir dünya. Kısacası beynin paradan önde tutulduğu maalesef gerçekleşmesi imkansız olan bir dünya.

Yeni konular

Geri
Yukarı