En sevdiğiniz işletim sistemi nedir?

Arayüz olarak Windows 10 daha hızlıydı ama Windows 11'in de arayüzü güzel. Ve sorun olmayan bir modlu Windows 11 buldum, bu yüzden Windows 11.

Windows 10 en çok beğendiğim ve en çok kullandığım oldu. Sebebi; Hızlı, kullanışlı, rahat arayüz ve hala eskimemesi. Fakat şuan Win 11 kullanıyorum çünkü 2024'te falan destek kesilecek diyorlar. Yani mecbur ama Win 11'i de sevdim.
O 20H2 için değil miydi hocam?

Sırf Windows 11 LTSC daha çıkmadığı için Windows 11 22H2 kullanıyorum yoksa özellikle Bing AI reklamı konmuş arama menüsünden ve önyüklü gelen gereksiz Microsoft uygulamalarından bıktım.

Ortadaki başlat menüsü hoşuma gidiyor ama Windows 11 bence Microsoft'un reklam panosu. İşletim sistemi demeye bin şahit lazım.

Windows 10 LTSC almama veya Windows 10'a dönmeme sebebim Windows 10'un ana (LTSB 2016 ve LTSC 2019/2021 dışında) desteğinin 2025'te bitecek olması.
2025'te uygulamalar da Windows 10 desteği çekmeye başlayacak.

Hocam işte bu yüzden Windows 11 21h2deyim gereksiz hizmetleri kapattım Insider vs. telemetrileride kapattım şu anda Windows 10 1507 gibi çalışıyor boşta 1.8 RAM kullanmi ile kullanıyorum LTSC çıkarsa geçerim.

Hocam işte bu yüzden Windows 11 21h2deyim gereksiz hizmetleri kapattım Insider vs. telemetrileride kapattım şu anda Windows 10 1507 gibi çalışıyor boşta 1.8 RAM kullanmi ile kullanıyorum LTSC çıkarsa geçerim.

Şahsen bende Windows 10 LTSC'ye geçsem mi diye bazen düşünüyorum fakat Windows 11 LTSC'nin 2024'ün ikinci yarısında çıkacağı Microsoft tarafından söylendiğinden şu anlık Windows 11 LTSC'nin çıkmasını bekliyorum.
Kaynak:

Şahsen bende Windows 10 LTSC'ye geçsem mi diye bazen düşünüyorum fakat Windows 11 LTSC'nin 2024'ün ikinci yarısında çıkacağı Microsoft tarafından söylendiğinden şu anlık Windows 11 LTSC'nin çıkmasını bekliyorum.
Kaynak:

Hocam modern arayüz olmasindan dolayı Windows 11 21H2 kullanıyorum ilk çıktığından beri gereksiz hizmetleri kapattım gayet güzel çalışıyor tek kötü yanı Ekim'den itibaren guncellestirme almayacak gibi görünüyor.

Hocam Windows 10 arayüzü bana eski gelmeye başladı o yüzden Windows 11 21H2 kullanıyorum ilk çıktığından beri gereksiz hizmetleri kapattım gayet güzel çalışıyor tek kötü yanı Ekim'den itibaren guncellestirme almayacak gibi görünüyor.

Windows 11 21H2 bence de daha iyi fakat Microsoft "Windows as a service" anlayışından dolayı eski Windows 10/11 sürümlerinin 1-2 seneye desteğini kesiyor. O yüzden en güncel sürümleri kullanmak zorunda kalıyoruz LTSB/LTSC sürümleri dışında.

Son düzenleme:
Windows 7 Home Premium.

Windows 8.1 Embedded Industry Pro.

Windows 10 1607 / 2016.

Desteği kesilmiş olabilir ama benim destek ile işim yok, güncellemeler olmadan ve debloat yaparak kullanıyorum.

Windows XP, 7 ve 8.1. bu üçünün yeri benim için bir başka ama programların ve oyunların uyumluluk gereği Windows 10 kullanmak zorunda kalıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı