Eşcinsellere kötü davranmak etik mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bursali

Hectopat
Yer
Bursa
Arkadaş grubuna yeni katılan biri var, eşcinsel olduğu her yönünden anlaşılıyor. Bu gibi insanların varlığından rahatsız oluyorum, en azından etrafımdayken. Ne zaman benimle konuşmaya çalışsa tersliyorum ya da cevap vermiyorum. Diğerleriyle konuştuğu zaman da kendisiyle dalga geçiyorum. Ortamımızdan uzaklaşsın istiyorum ama diğer arkadaşlar bu durumdan memnun gibiler. Bazen üzülüyorum aslında çünkü kendimi bildim bileli böyle biri değilim. Bu yaptıklarım beni kötü biri yapar mı? Sırf cinsel yönelimi yüzünden birine böyle davranmak adil mi? Çünkü sonuçta alanıma girip varlığıyla beni rahatsız ediyor.

Teknik olarak size iyi davranıyorsa ve sizinle ileride özel olarak herhangi bir planı yoksa iyi davranmanız daha mantıklı olur. Sizi rahatsız eden davranışlarını tekrarlamamasını isterseniz de bence dener en azından.

Bana zararı var işte hal ve tavırlarından rahatsız oluyorum. Daha nasıl zararı olacak?
Bu bahsettiğiniz şey zarar değil ki? Ayrımcılığın bizzat tnaımı birisinden sebepsiz yere rahatsız olmak. Ben de Bursalıların varlığından, hal hareketlerinden rahatsız oluyorum o zaman çıkmayın kendi şehrinizden. Olur mu böyle mantık?

Gıcık biriyse gıcık olduğu için sevmezsin, eşcinsel olduğu için değil. Sizin “eşcinsel hareketler” diye tanımladığınız şey büyük ihtimalle böyle abartılı, ergen tripler ama o tip hareketleri heteroseksüeller de yapıyor. Eşcinsellik sadece karşı cinsten etkilenmek demek, “eşcinsel tavırlar” diye bir şey yok.

Eş cinsellik kavramı aile kavramını ortadan kaldıran saçma sapan bir şeydir destekleyenlerede eşcinsellerede acıyorum
İki eşcinsel birbirini sevip evlenince aile olmuyor mu? Aile için illa biyolojik çocuk yapmak mı lazım? O zaman eşcinseller değil kendi isteğiyle çocuk yapmayanlar da saçma sapan tipler, hiçbirinin yaşamaya sevmeye hakkı yok herkes çocuk doğurmak zorunda.

Mesela kendi biyolojik çocuğuna tecavüz eden babalar, kendi çocuğuna dilencilik yaptıran anneler, çocuğu döven ebeveynler vs hetero oldukları için aile kavramının içine dahil mi oluyor bu durumda? Heteroysan her koşulda ailesin, homoysan ne kadar iyi biri olursan ol aile olamıyor musun?

Asıl ben hayatında sevgi ve fedakarlık nedir tadamamış, öğrenememiş sizin gibilere acıyorum. Hayatı çocuk yapmaya ve sevişmeye indirgeyen, sevgiden yoksun hayatlarınıza üzülüyorum. Kendi halinizde böyle yaşasanız bir şey demeyeceğim de milletin mutluluğu size batıyor işte, insanların sevgisine ve özgürlüğüne de göz dikmeye cüret ediyorsunuz.

Bir anda dünyadaki herkesin erkek veya herkesin kadın olamayacağı gibi, herkesin eşcinsel olması da imkansız. O zaman yaşlı oranı arttıkça genç nüfus azaldığı için açlık artıyor, ekonomi bozuluyor, 50 yaşına geleni öldürelim yaşlı nüfus artmasın toplumun dengesi bozulmasın?

Amma meraklısınız üreyip çocuk yapmaya. Bu ülkenin esirgeme kurumlarında milyonlarca çocuk var kimsesiz, her gün yüzlerce binlerce çocuk aike içi şiddetten, tecavüzden vs dolayı “ailesinden” alınıp bakımevlerine alınıyor. Ne güzel aile kavramımız var gerçekten eşcinsellik ne kadar büyük bir tehdit(!).

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı