Evde Vücut Geliştirme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
1
Yer
Kâinat
Merhaba,

Arkadaşlar önceden spor salonuna yazılmıştım, fakat ortamı sevmediğim için kaydımı iptal ettirdim ve o yüzden evde çalışmaya karar verdim.

Yaşım: 17
Boyum: 1,85
Kilom: 65-66

Öncelikle boyum uzun ve kilolu değilim ama çok incede değilim, fakat göbek bölgemde yağlanma var. Bunu da önceden yediğim abur cubur, Mc Donalds, Burger King vs. yediğim sağlıksız şeylere veriyorum. 2 haftadır spor yapmaya başladım, evde koşu bandım ve 2x5 dumbelllarım var.

Hayatımdan sağlıksız olan her şeyi çıkarttım. Ekmek olarak (Uno Tam Tahıllı) ekmeği tüketiyorum. Sabahları 4 adet yumurta, tost tam tahıllı ekmek ile (yağsız), yarım yağlı süt tüketiyorum. Aralarda ise meyve veyahut kuru yemiş tüketiyorum. Öğle ve akşam ise makarna, patates, sebze tarzı şeyler tüketiyorum.

Göbek kısmındaki yağları nasıl eriteceğim konusunda yardımcı olur musunuz? Bu fotoğrafta karnımı biraz sıkmıştım birazcık daha var.

2017-01-05 17-36-15.JPG

Benim bir abim 130-140 kilo civarındaydı. Yağ-şeker-hamur üçlüsünü sildi, protein bazlı beslenmeye ve her gün spor salonuna gitmeye başladı. Spor salonunu bırakma. Bende gittim gerçekten garip bir yer fakat bu gerekli bir miktar. Bir yıl içerisinde 90 kiloya kadar düştü ve kasları ortaya çıktı. Hafif göbek var sende sanki. Ama kilon dengesiz biraz 1.85 ile 65 kilo. Karın bölgesini sıkılaştırmayı dene o konuda. Mesela bende 115 kilodan üç hafta aynı şeyi yaparak yaklaşık 10 kilo kadar vermiştim. Kaslarım bile çıkmaya başlamıştı ama bende azim ve irade yok. İrade her şeydir. İrade, dananın kuyruğunun koptuğu yerdir. Yoga derslerine benzer bir biçimde irade çalışması yapabilirsin. Onun dışında 2-3 haşlanmış yumurta ve belirli bir miktar (tam bilmiyorum) haşlanmış tavuk ye genelde . Tam bir beslenme düzeni bilmiyorum. L Carnitin desteği alabilirsin spor hocan önerirse. Evde vücut geliştirmek çok zor bir iş bana sorarsan.

Bu konuların uzmanı geldi sayın seyirciler. 8 yaşımdan beri kick box ve spor yapıyorum. Evde yeterli sayı da alet ve antreman programın yok ise bu iş biraz zor. 300-500 TL civarında istersen alet öneririm. Bir iki dumbell ile olacak iş değil. Cevap yaz ve merak ettiklerini cevaplayayım. Ben Body Building katagorisindeyim. Kilom 92, boy 1.85.

Kardesim senin yasin salon sporlarindan cok disarida spor yapmaya ihtiyaci var . Ben 2012 yilinda universitede basladim ve oncesinde okul takimlarinda basketbol hentbol oynayarak gecirdim. Oncesinde de hep disardaydim arkadaslarimla sokak basketbolu oynarak gecirdim. Sana tavsiyem dambillar yerine belediyenin koydugu spor aletlerinde sallanman barfiks sinav cekmen en guzeli. Kasli olmak yrune fit ve saglikli olman.

Aletleri kendim alabilirim ne gibi aletler?
Delta Your Power Supply Deluxe Ağırlık Sehpası + 50 Kg Vinyl Fiyatı
Bacak, göğüs, sırt hepsini yapabilirsin bununla. Sen zayıf vücut tipindesin. Senin spordan önce kesinlikle kaliteli karbonhidrat tüketmen gerek. Doğal yollardan alamam dersen. Pro Gainer almalısın. Ben son 4 yıldır bunu kullanıyorum. Sıvı amino asit ve Whey protein kullanıyorum. Ama sen yeni başladığında bunları kullanma.

Ama şunu unutma karın kası çalışarak karın kasların gözükmez. Karın kası çalışarak sadece mevcut karın kaslarını geliştirirsin. Karın kası üstündeki yağ tabakası eriyince çıkar, yani işin özü mutfakta biter.

Kilo almak için karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum. Daha 17 yaşımdayım ve her gün et, tavuk alacak param olmuyor o yüzden bunları sebze, meyve, yumurta, süt, tam tahıllı ekmek vs karşılamaya çalışıyorum.

Kilo almak için Uno Tam Tahıllı ekmeği biraz çok tüketiyorum. Göbek üzerinde etkisi olur mu? Evde koşu bandında tempolu yürüsem veyahut koşsam bunu da ağırlık antrenmanları ile birleştirsem bir faydası olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı