Evde Vücut Geliştirme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kilo almak için karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum. Daha 17 yaşımdayım ve her gün et, tavuk alacak param olmuyor o yüzden bunları sebze, meyve, yumurta, süt, tam tahıllı ekmek vs karşılamaya çalışıyorum.

Kilo almak için Uno Tam Tahıllı ekmeği biraz çok tüketiyorum. Göbek üzerinde etkisi olur mu? Evde koşu bandında tempolu yürüsem veyahut koşsam bunu da ağırlık antrenmanları ile birleştirsem bir faydası olur mu?
Bölgesel zayıflama diye bir şey yoktur olamaz da. İnsan vücudu her yerden aynı oranda zayıflamaya başlar. Vücut yağ oranın azaldıkça göbekte azalacaktır. Ama bu yukarıdan aşağı doğru şekilde olur. Tam tahıllı ve benzeri ekmek farketmez, un haline gelmiş her şey zararlıdır. Çaya koyduğun bir kaşık şeker bile kas yapımını engeller. Ayrıca şeker, un ve benzeri ürünlerin fazlalıkları göbek bölgesinde yağ olarak depolanır. Bir adet ekmek yiyeceğine, yemekten sonra 2 badem yemen daha iyidir. Spor da bol karbonhidrat tüketilmesinin sebebi, vücut enerji olarak karbonhidratı kullansın diyedir. Yeterli düzeyde karbonhidrat alamazsan, vücut enerji için protein kullanır. Bu arada kas için 27 çeşit protein gereklidir. Bunların 11 tanesi vücut tarafından üretilir. 8 tanesi sebzeler de bulunur. 8 tanesi de yalnızca ette bulunur.

Bölgesel zayıflama diye bir şey yoktur olamaz da. İnsan vücudu her yerden aynı oranda zayıflamaya başlar. Vücut yağ oranın azaldıkça göbekte azalacaktır. Ama bu yukarıdan aşağı doğru şekilde olur. Tam tahıllı ve benzeri ekmek farketmez, un haline gelmiş her şey zararlıdır. Çaya koyduğun bir kaşık şeker bile kas yapımını engeller. Ayrıca şeker, un ve benzeri ürünlerin fazlalıkları göbek bölgesinde yağ olarak depolanır. Bir adet ekmek yiyeceğine, yemekten sonra 2 badem yemen daha iyidir. Spor da bol karbonhidrat tüketilmesinin sebebi, vücut enerji olarak karbonhidratı kullansın diyedir. Yeterli düzeyde karbonhidrat alamazsan, vücut enerji için protein kullanır. Bu arada kas için 27 çeşit protein gereklidir. Bunların 11 tanesi vücut tarafından üretilir. 8 tanesi sebzeler de bulunur. 8 tanesi de yalnızca ette bulunur.

Tam tahıllı, çavdar ekmeği de keseyim yani? Peki nasıl kilo alacağım?

Evde tam techizatlı salonun yoksa gelişimin yanlış olur. Protein ağırlıklı beslenmek kasların gelişmesi için gerekli. Göbekte biriken yağ abur cubur değil;) düzensiz ve sağlıksız beslenmeden kaynaklıdır. Spor salonu ve yönlendiren bir argüman şart yoksa dengesiz kas yaparsın.

Tam tahıllı, çavdar ekmeği de keseyim yani? Peki nasıl kilo alacağım?
Kaliteli karbonhidratlar zaten kilo aldırır. Hesaplayarak kilo alman gerekiyor. Kilona göre kalori miktarını hesaplayıp. Her gün 500 kalori fazla alman gerekiyor. Kilon arttıkça yeniden hesaplayıp eklemen gerek bu rakamı. Düzensiz ve sağlıksız beslenmeden kaynaklı falan değil. Vücut gerekli enerjisi karın da depolar, erkekler de genellikle. Düzensiz beslenme şu şekil de olur. Abur cubur denilen şeyler düzensiz beslenmedir. Tabii ki de ekmek, tuz, un, şeker bunları kesmelisin. Bana spor salonun da gelen sorulardan birini söylüyorum sana. Adama şekeri kes diyorum. Ama şekersiz çay içemem diyor. Cevabım şu oluyor, o zaman çay içme. Bu kadar basit.

Kaliteli karbonhidratlar zaten kilo aldırır. Hesaplayarak kilo alman gerekiyor. Kilona göre kalori miktarını hesaplayıp. Her gün 500 kalori fazla alman gerekiyor. Kilon arttıkça yeniden hesaplayıp eklemen gerek bu rakamı. Düzensiz ve sağlıksız beslenmeden kaynaklı falan değil. Vücut gerekli enerjisi karın da depolar, erkekler de genellikle. Düzensiz beslenme şu şekil de olur. Abur cubur denilen şeyler düzensiz beslenmedir. Tabii ki de ekmek, tuz, un, şeker bunları kesmelisin. Bana spor salonun da gelen sorulardan birini söylüyorum sana. Adama şekeri kes diyorum. Ama şekersiz çay içemem diyor. Cevabım şu oluyor, o zaman çay içme. Bu kadar basit.

Hocam sizin meslek nedir? Çok süper aydınlatmışsınız.
Yazınızı sesli okudum dışarda bunlunan kim varsa etkilendi, hele göbekli olanlar müthiş etkilendi.
Müthişsiniz.
Kaliteli karbonhidrat olayıda beslenmede çağ açıp kapadı.

Hocam sizin meslek nedir? Çok süper aydınlatmışsınız.
Yazınızı sesli okudum dışarda bunlunan kim varsa etkilendi, hele göbekli olanlar müthiş etkilendi.
Müthişsiniz.
Kaliteli karbonhidrat olayıda beslenmede çağ açıp kapadı.
Arkadaşım ben çiftçiyim ve ayrı olarak bir de büfem var. 8 yaşından beri kick box yapıyorum. Uzun zamandan beri Body Building yapıyorum. Edirne de özel bir spor salonunda vücut çalışıyorum. Elemanı değilim ama vücut geliştirme hocalığı yapıyorum. Antreman programı, zayıflama programları yazıyorum. Bu işten zevk alıyorum. Kaliteli karbonhidrattan kastım ekmek, un, şeker ve benzeri değildir. Kaliteli karbonhidratlar muz, esmer pirinç, esmer bulgur, noğut, fasülye ve benzeridir. Normal pirinç içinde çok şeker barındırdığı için önermem. Kaliteli karbonhidrat vücudun enerji ihtiyacını karşılaması içindir. Vücut enerjiyi karbonhidrat olarak karşılarsa, proteini sadece kas için kullanır. Eğer kalitesiz karbonhidrat kullanırsan, vücut proteini enerji olarak kullanır ve dolayısıyla kas yıkımı olur. Soracağın soru varsa cevaplayabilirim. Yağ yakma, vücut geliştirme ve benzeri.

Ben yine şoklardayım yine sesli okudum bu defa pek umursamadılar. Çiftçi milletin efendisidir. Siz bizlere doğal ürünler yetiştirmeye devam edin bizde size dua edelim. Ellerinize sağlık.

Ben yine şoklardayım yine sesli okudum bu defa pek umursamadılar. Çiftçi milletin efendisidir. Siz bizlere doğal ürünler yetiştirmeye devam edin bizde size dua edelim. Ellerinize sağlık.
Herkes göbekleri ile mutlu mesut yaşamaya devam etsin.

Herkes göbekleri ile mutlu mesut yaşamaya devam etsin.
Bu arada ben Ayçiçeği yetiştirim. Benim yetiştirdiklerimden yağ yaparlar. Sonra siz alır yersiniz, kızartma falan. Sonra göbekleriniz olur hamile kadınlar gibi. Yine bana gelirsiniz, hocam şunu bir eritelim diye.

Bu arada ben Ayçiçeği yetiştirim. Benim yetiştirdiklerimden yağ yaparlar. Sonra siz alır yersiniz, kızartma falan. Sonra göbekleriniz olur hamile kadınlar gibi. Yine bana gelirsiniz, hocam şunu bir eritelim diye.
Aklıma Kemal Sunalın "Garip" adlı filmi aklıma geldi kızına bilerek cam kırdırıp cam takıyordu bu sayede adam para kazanıyordu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı