Evrenin İşleyişi - Büyük Patlama 1080p Torrent

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Oğuz26

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Özet: Evrenin İşleyişi: Büyük Patlama – Evren nasıl yoktan var oldu? Bugün bildiğimiz atom parçacığından da ufak bir nokta olarak başlayıp günümüzdeki uçsuz bucaksız enginliğe varan gelişimi birlikte izleyelim.
Kod:
http://www.torrentler.com/konu-evrenin-isleyisi-buyuk-patlama-1080p-hdtv-x264-ac3-dual-tr-en-torrent-indir-torrent-download.html

13624271271.jpg

13624271272.jpg

13624271283.jpg

İyice zırvalamaya başladılar.
Daha 10.000 yıl öncesine kadar insan varlığını, 5000 yıllık piramitlerin nasıl yapıldığını bile çözemeyen insanlar, aklının ermeyeceği işlere kafa yoruyorlar. Hadi, güneş sistemi nasıl oluştu deseler, anlayacağım ama evrenin oluşumu hakkında böylesine ispatı olmayan şeyler doğrusu bilmeyenlerin kafasını karıştırmaktan öteye gitmeyecektir. Üstelik ispat edebilmek, şimdiki teknoloji ile belki de sadece milyarda bir'dir.

Daha 10.000 yıl öncesine kadar insan varlığını, 5000 yıllık piramitlerin nasıl yapıldığını bile çözemeyen insanlar, aklının ermeyeceği işlere kafa yoruyorlar. Hadi, güneş sistemi nasıl oluştu deseler, anlayacağım ama evrenin oluşumu hakkında böylesine ispatı olmayan şeyler doğrusu bilmeyenlerin kafasını karıştırmaktan öteye gitmeyecektir. Üstelik ispat edebilmek, şimdiki teknoloji ile belki de sadece milyarda bir'dir.

Bu bir süreç. BigBang önemli bir süreç. İsviçredeki bilim adamlarının Kara Enerjiyi anlamaya çalışıyorlar. Bunun kaynağın nasıl ortaya çıktığını. Atomun da en dibine kadar inmek için patlamalar(çarpıştırma) yapıyorlar. Bu enerjinin kaynağını bulduklarında o zaman evrenin varlığı hakkında ciddi şeyler çıkacak. Ama şu an süper küre konusunda bilimin vardığı çok önemli buldular var.

Ve evren her dakikada yüzlerce kilometre hızla büyümeye devam etmekte.

Bu bir süreç. BigBang önemli bir süreç. İsviçredeki bilim adamlarının Kara Enerjiyi anlamaya çalışıyorlar. Bunun kaynağın nasıl ortaya çıktığını. Atomun da en dibine kadar inmek için patlamalar(çarpıştırma) yapıyorlar. Bu enerjinin kaynağını bulduklarında o zaman evrenin varlığı hakkında ciddi şeyler çıkacak. Ama şu an süper küre konusunda bilimin vardığı çok önemli buldular var.

Ve evren her dakikada yüzlerce kilometre hızla büyümeye devam etmekte.
Dünya üzerinde bilinen en yüksek hız ışık hızıdır. Bilim adamları tüm incelemelerinde bu hıza bağımlıdırlar. Çünkü incelemelerinde ya ışık, ya da radyo teleskop kullanmaktadırlar. Evrenin sonu diye bildikleri ya da gördükleri sınır, aslında algılayabildikleri ışık hüzmesi'nin sonundan başka bir şey değildir. Bir incelemeden başka bir incelemeye geçtiklerinde, ışığın yayılma hızına bağlı olarak, inceleme alanının daha da büyümüş olarak görülmesinden daha doğal birşey olamaz.

Bizler aslında çok daha akıllı bir ırk tarafından oluşturulmuş olan milyarca yapay evrenden birinin içerisinde bir simülasyonun parçasıyız :)

Çok fazla kafa yormamak lazım, insan bir noktadan sonra kafayı yiyebilir :D

Anlamadığım olay şu. Bir kişiye uzaylı deyince gelişmiş teknolojisi olan bir yaratık geliyor. Ya uzaylılar bizden daha düşük bir teknolojiye sahipse ve o yüzden bizi duyamıyorlar ise ?

Bu insanlara yorum yaparken sen de aklının ermediği şeylere kafa yorarak yorum yapıyorsun. Farkındaysan olasılık oranı bile belirtmişsin, hem de hiç bir bilgin olmadan.

Büyük patlama sadece bir terim ve teoridir ve adında geçtiği gibi ortada büyük bir patlama olayı yoktur. Bilim insanı ortaya atılan tezleri araştırır, teori üretir ve bunun üzerine gelişme kat etmek için çalışır. Şuan bu adamlar sayesinde evinde 1080p uydu yayını kullanabilme imkanın var. Ya da şöyle diyeyim, bu adamlar olmasaydı iskandinav mitolojisinde de yaşandığı gibi güneş tutulmasını skoll adlı kurta benzeyen ve gökte yaşayan bir tanrının güneşi yemesi sanardın.

Ha yok ben müslümanım ve olaylar öyle gelişirdi diyorsan da şuna inanmakta zorluk çekmeden, cahilliğin verdiği mutlulukla çok güzel yaşardın;
KEHF 18/86. Sonunda güneşin battığı yere ulaşınca onu, kara balçıklı bir suda batıyor gördü. Orada bir millete rastladı. "Zülkarneyn! Onlara azap da edebilirsin, iyi muamelede de bulunabilirsin" dedik.
YASİN 38. Güneş de kendi yolunda akıp gitmektedir. Bu mutlak güç sahibi, hakkıyla bilen Allah'ın takdiridir.
YASİN 40. Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yolda ilerlemektedir.
ENBİYA 33. O, geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı yaratandır. Her biri bir yol tutar ve gider.

Bu adamlar olmasaydı şuan bu sözlerden dünyanın düz olduğunu ve güneşin bir yörüngeye sahip olduğunu sanacak ve hatta güneşin balçıklı bir suya battığını düşünecektin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaman arkadaşım.
Ben 50 yaşındayım ve ODTÜ fizik bölümünde okudum. Ayrıca hayatımın 40 yılını (kendimi bildim bileli) teknoloji ve bilime adadım.
Hatta bir aralar facebook'ta hakkımda ''uzaylı mı dır nedir' diye dedikodular bile olmuştu. Eğer bildiğin ispata dayanan bir şeyler var ise anlat bizler de bilgilenelim.
Ama dini kitaplardan alıntı ile fiziği bağdaştırabiliyorsan, ilerde sen de birşeyler öğrenirsin. (belki)
Bu gün sen internetten video indirip aa bu 1080P imiş derken ben zamanın bir yerlerinde TV ve radyo tamiri, hatta imalatı yapıyordum. Bu gün bile bir bilgisayar bana göre bir oyuncaktan öteye gitmeyen ve bir insanın beyninin milyarda biri kadar bile akıllı olmayan bir şeydir.
Son 12 yıldan beri güneş ışığı ve SER'de meydana gelen ısı hakkındaki araştırmalarım ise neredeyse 5000 sayfaya ulaşmıştır. Eğer elde etmiş olduğum neticelerle ilgilenen birilerini bulsaydım sen de gıyabımda ''Helal olsun adam yapmış'' derdin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı