Evrim kanunu ve teorisi

Peki onlar nasıl maymun kaldı da biz insan olduk?
Bu tarz soruların cevapları o kadar basit ki... Buraya sormak yerine Google'da aratmayı denesen? Felsefe kategorisindeki konunu görmüştüm dindar birisin. Biz ne anlatırsak anlatalım o fikrin değişmeyecek o yüzden merak ediyorsan araştır, öğren.

Araştırma yapmak bu kadar zor olmasa gerek. O kadar saçma sapan sorular soruyorsun ki. Sorduğun sorunun "annem kadınsa ben nasıl erkeğim?" demekten farkı yok.

Bu tarz soruların cevapları o kadar basit ki... Buraya sormak yerine Google'da aratmayı denesen? Felsefe kategorisindeki konunu görmüştüm dindar birisin. Biz ne anlatırsak anlatalım o fikrin değişmeyecek o yüzden merak ediyorsan araştır, öğren.
Konudan alakasız, dindar insanlara düz kafalı muamelesi yapmaktan sıkılmadınız mı?

• 1- Katip Çelebi (1609 - 1657) ...
  • 2- Hezarfen Ahmed Çelebi (1609 - 1640) ...
  • 3- Evliya Çelebi (1611 - 1682) ...
  • 4- El-Harezmi (780 - 850) ...
  • 5- El-Kindi (801-873) ...
  • 6- Farabi (872-950) ...
  • 7- İbni Sina (980 - 1037) ...
  • 8- Ömer Hayyam (1048-1131)
Ve daha nicesi... Bu insanlar ateist idi herhalde?

Şu sorduğun soruların tek amacı kısa ve saçma sorular ile karşındakinin düşüncelerini ve teorilerini çürütmeye çalışmak. Mantıklı düşünemiyorsun sadece karşındakini yıpratıyorsun dostum. Sana sorduğun soruların mantıklı açıklamasını yapsak bile bu sefer konuyu sağa sola çekip mantıksız ve kısa sorular sormaya devam edeceksin. Kısaca biz ne yaparsak yapalım fikrin değişmeyecek bunu sende biliyorsun.

Konudan alakasız, dindar insanlara düz kafalı muamelesi yapmaktan sıkılmadınız mı?

• 1- Katip Çelebi (1609 - 1657) ...
  • 2- Hezarfen Ahmed Çelebi (1609 - 1640) ...
  • 3- Evliya Çelebi (1611 - 1682) ...
  • 4- El-Harezmi (780 - 850) ...
  • 5- El-Kindi (801-873) ...
  • 6- Farabi (872-950) ...
  • 7- İbni Sina (980 - 1037) ...
  • 8- Ömer Hayyam (1048-1131)
Ve daha nicesi... Bu insanlar ateist idi herhalde?
Hayyam'ın dini görüşü şüpheli. Onu listeden at acil.

"Öldürmek de, yaşatmak da senin işin;
Bu dünyayı gönlünce düzenleyen sensin.
Ben kötüyüm diyelim, kimde kabahat?
Beni böyle yaratan sen değil misin?"

Gördüğün gibi alenen şirk koşuyor bu rubaide.

Bu arada, evrim bir kanun değil teoridir. Bilimde de hiçbir şeyin kesinliği yoktur, bilimsel bilgiler de zamanla değişebilir ki birçok örneği mevcuttur. Evrim Ağacı'nı çok sevsemde, bir düşünceye saplanıp kalmak bana göre mantıksızdır. Yarın başka teori çıkar, evrim de yok olur gider. Nacizane, siz de kesinliği olmayan şeyler için saldırgan tavırlarla yaklaşmayın insanlara :)
Hayyam'ın dini görüşü şüpheli. Onu listeden at acil.

"Öldürmek de, yaşatmak da senin işin;
Bu dünyayı gönlünce düzenleyen sensin.
Ben kötüyüm diyelim, kimde kabahat?
Beni böyle yaratan sen değil misin?"

Gördüğün gibi alenen şirk koşuyor bu rubaide.
Ben burada inanan birinin tanrıya isyanını görüyorum. Şirktir ya da değildir, herkesin günahı kendine.

Yeni konular

Geri
Yukarı