Evrim teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsan vücudu üzerinden tonlarca kanıtlarım. Kuyruk sokumu, DNA... Varda var. Sen çürütebilir misin? Bilimsel makaleler ile bir olgusunu bile çürütemezsin. Çürütemediğine göre? Sürekli genişleyen ve kanıtlanan bir gerçeği çürütmek imkansızdır. Bak "geliştirmek" ayrı "çürütmek" ayrı.

Konuşmakla olmuyor arkadaşım, kanıtla gözlegörülebilir görebileceğim bir kanıt söyle.

Nereden bilelim gerçek olduğunu, %100 gerçek olacağını. Gözlegörülebilir bir şekilde kanıtla?

Evrimin gerçek olan bir olgu olduğunu kanıtla?
Kardeşim adam zaten kanıtlanmış bilgiyi sana neden bir daha kanıtlasın? Kanıtları kitaplarda ve internette mevcut, mesele senin o kanıtları okuduğunda anlayacak bilgi birikimine sahip olup olmaman.

Nereden bilelim gerçek olduğunu, %100 gerçek olacağını. Gözle görülebilir bir şekilde kanıtla?
Gözle görülür mü? Çok basit :D Virüsün mutasyon geçirip adaptasyon sağlaması bile örnek. Bu "Mikro Evrim"i doğrular. Peki Makro? Mikro Evrim varsa Makro evrimde vardır. Nasıl bir çekirdeğin dışında hücresi varsa, işte. Evrim de budur.
Konuşmakla olmuyor arkadaşım, kanıtla gözle görülebilir görebileceğim bir kanıt söyle.
Gözle görülür gerçekler Virüsün adaptasyon geçirmesi. Ya da denizin en dibinde yaşayan balığın gözleri olması ancak gözlerinin ışığı algılamaması (kör olması.)
Bu bile Evrimi kanıtlar. Bu balığın gözleri varsa neden görmüyor? Bu özelliğine gerek kalmadığı için bu yetisini kaybetmiş.

Kardeşim adam zaten kanıtlanmış bilgiyi sana neden bir daha kanıtlasın? Kanıtları kitaplarda ve internette mevcut, mesele senin o kanıtları okuduğunda anlayacak bilgi birikimine sahip olup olmaman.

Yahu, kanıtlanmış kanıtlanmış diyorsunuz, hani nerede kanıt? Atın bizde bilelim neymiş kanıt? Nereye okumadık. Okumasına okuduk merak etme sen balinanın fare benzeri bir memeli canlıdan falan oluştuğunu okuduk, bende diyorum ki sana bunu kanıtla gerçek olduuğunu gözlegörülebilir bir delil sun.

Yahu, kanıtlanmış kanıtlanmış diyorsunuz, hani nerede kanıt? Atın bizde bilelim neymiş kanıt? Nereye okumadık. Okumasına okuduk merak etme sen balinanın fare benzeri bir memeli canlıdan falan oluştuğunu okuduk, bende diyorum ki sana bunu kanıtla gerçek olduuğunu gözlegörülebilir bir delil sun.
Birader senin soru diye öne sürdüğün şeyler kanıt zaten, daha ne diyelim?

Balinanın fare benzeri bir canlıdan geldiğini okumuşsun, bunun fosili var DNA'sı var. O adamlar "yav bu balina fareye benziyor he aynı atadan gelmişlerdir" diye ortaya atmıyor ki o görüşleri. Balinanın diğer memelilerle ortak atadan gelmesi evrime kanıt zaten.

Gözle görülür mü? Çok basit :D virüsün mutasyon geçirip adaptasyon sağlaması bile örnek. Bu "mikro evrim"i doğrular. Peki makro? Mikro evrim varsa makro evrimde vardır. Nasıl bir çekirdeğin dışında hücresi varsa, işte. Evrim de budur.

Gözle görülür gerçekler virüsün adaptasyon geçirmesi. Ya da denizin en dibinde yaşayan balığın gözleri olması ancak gözlerinin ışığı algılamaması (kör olması.)
Bu bile evrimi kanıtlar. Bu balığın gözleri varsa neden görmüyor? Bu özelliğine gerek kalmadığı için bu yetisini kaybetmiş.

Virüsmü mutasyon geçiriyor? Virüsün gerçek olduğu bile belli değilken nereden bilelim mutasyona uğradığını uydurma olmadığını gözlegörülebilir bir şey var mı ben sana gözle göreceğim bir şeyi söylüyorum. Ayrıca denizin dibindeki balığın gözleri olmamasının evrimle ne alakası var? Oda öyle yaratılmış. O zaman neden doğuştan kör gözleri olmayan varlıklar doğuyor.
Birader senin soru diye öne sürdüğün şeyler kanıt zaten, daha ne diyelim?

Canım kardeşim, benim hangi sorum veyahut dediğim hangi şey kanıt oldu buna.

Evrim bir kanun zaten. Bilimde de hiçbir şeye %100 kanıtlandı diyemezsiniz. Bilimin çalışma mantığına aykırı.
Konu troll bu arada. Arkadaş "Evrimi araştırdım" deyip "Dünya düz" diyor. Kapanması ve burada boşa tartışma çıkmaması daha doğru. Şahsi olarak ben bu arkadaşa kanıt sunup parmaklarımı yoramam. Aynı konudan tonlarca var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı