Evrim size göre gerçek midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evrim normal bir şey, dine uygun olmayan bir yanı bence yok.

İnsan vücudu kusursuzdur diğer tüm canlılar gibi; sadece insan değil diğer tüm hayvanlar, bitkiler ve diğer popülasyonlar da kusursuzdur. Evrimsel süreçte gelişiyor olması kusursuzluğu değiştirmez kusursuzluk dinamiktir insan binlerce sene önce de kusursuzdu, şimdi de kusursuz binlerce sene sonra da öyle olacak.

İnsan vücudunun neresi kusursuz söyler misin çok merak ettim de.

Bilim yanlışlanabilir ama dinler dogmatiktir.Bilimin çok fazla kanıtı olsa bile yanlışlanabilir bu sebeple dinler doğruyu söylemiş olur. Evrim teorisi bir doğa yasası olduğu için yanlışlama söz konusu değildir.50-100 yıl sonra bile evrimin belli göz ardı edilmiş yerleri araştırılır çünkü doğa yasası mesela bilim dünyasının 600 yıl newtonı kabul etmesi sonra Einsten'in her şeyi değiştirmesi işte burada bilim yanılmış oluyor ama evrim için geçerli değil.

İnanmıyorum. Size göresi bana göresini bilemem, bana göre yok.

Neresi kusursuz😃

Kusursuz olsak hastalık da olmazdı en basiti.
Hastalık dediğin şeyi hastalık olarak nitelendiren laboratuvar araştırmaları ve şifacılık tarihi. Mikroplar açısından bakarsan biz hastalığız dedikleri yok.

Evrim gerçektir, vardır ve hep var olacaktır.

Hastalık dediğin şeyi hastalık olarak nitelendiren laboratuvar araştırmaları ve şifacılık tarihi. Mikroplar açısından bakarsan biz hastalığız dedikleri yok.
Rasyonel olarak kusursuzluğun ne olduğunu tartışacaksak kendi yorumlarımızı bir kenara bırakmalıyız "bence kusursuzluk şöyledir ve bu kusursuzluğa ters" çok öznel bir cümle. Bilim 15 milyar yıldır işliyor ve evrenin bizim yorumlarımızı çok da taktığı yok😄

İnsan vücudu kusursuzdur diğer tüm canlılar gibi; sadece insan değil diğer tüm hayvanlar, bitkiler ve diğer popülasyonlar da kusursuzdur. Evrimsel süreçte gelişiyor olması kusursuzluğu değiştirmez kusursuzluk dinamiktir insan binlerce sene önce de kusursuzdu, şimdi de kusursuz binlerce sene sonra da öyle olacak.

Dini çok araştırmadım ama Emevilerin elindeyken belli kısımları yakılıp değiştirilmedi mi?

• Beğen
İfadeler: GCN
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı