Evrim size göre gerçek midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Direkt normal insan ama eski insanlar çok uzun olurmuş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim anlayamadığım nokta bu, Evrim insanların bir yerden evrimleştiğini söylüyor, Kuran ise insanların şu anki haliyle yaratıldıklarını söylüyor anladığım kadarıyla, bu şekilde birbirleriyle çelişmiyorlar mı? Eğer çelişiyorlarsa Müslüman olan birisi evrime nasıl inanabilir?

Bir müslüman olarak söylüyorum evrim vardır ama dünya evrim ile oluşmamıştır. Bu da bir yaratıcının varlığını gösterir.

Olaya 1 ve 0 olarak bakmamak lazım belki de Hz. Adem ve havva evrim teorisine göre yaratılmıştır elimizde kesin bir kanıt olmadan 1 ile 0 olarak konuşamayız.

Bu işte dini bükmek oluyor çünkü şu konu var ortada ilk insan formunda evrimleşmiş insan Hz. Adem'dir o yüzden ilk insan diyoruz falan diyorlar ama din apaçık gönderilmedi mi yani ona baksak her şeyi eksiksiz buluruz ama nedense ilahiyatçılarımız yıllarca din bütünlüğü sağlayamıyor bence.

Benim anlayamadığım nokta bu, evrim insanların bir yerden evrimleştiğini söylüyor, kuran ise insanların şu anki haliyle yaratıldıklarını söylüyor anladığım kadarıyla, bu şekilde birbirleriyle çelişmiyorlar mı? Eğer çelişiyorlarsa Müslüman olan birisi evrime nasıl inanabilir?

Makroevrim yok mikroevrim var gibi argümanlarla geliyorlar sanırım hocam.

Benim anlayamadığım nokta bu, Evrim insanların bir yerden evrimleştiğini söylüyor, Kuran ise insanların şu anki haliyle yaratıldıklarını söylüyor anladığım kadarıyla, bu şekilde birbirleriyle çelişmiyorlar mı? Eğer çelişiyorlarsa Müslüman olan birisi evrime nasıl inanabilir?

Müslüman'ım deyip aynı zamanda evrime de inandığını söyleyen insanlar var fakat gerçekte hem evrime inanıp hem Müslüman olunmaz diyor benim takip ettiğim, güvendiğim hocalar. Ehl-i Sünnet'e göre evrim teorisine inanmak şirktir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı